Προς το περιεχόμενο

Robin Trower "Bridge of Sighs" guitar tone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ez

Αυτή η ωμή προσέγγιση (έτσι την αντιλαμβάνομαι εγώ) είναι πολύ του γούστου μου. Πολύ ωραία προσέγγιση Δάσκαλε αν μπορείς πες μας και με τι ενισχυτή παίζεις και σε τι ρυθμίσεις μπας και μάθουμε τίποτα.

 

@gkourmoul1

Γιώργο πολύ ωραίος και ο δικός σου ήχος, μου άρεσε περισσότερο με τον marshall. Πόσο δύσκολο είναι ρε φίλε να καταφέρεις να συνδυάσεις τόσα πολλά πετάλια να δουλεύουν ομαλά ταυτόχρονα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ekim είπε

Πόσο δύσκολο είναι ρε φίλε να καταφέρεις να συνδυάσεις τόσα πολλά πετάλια να δουλεύουν ομαλά ταυτόχρονα

 

Το κάθε πετάλι δίδει διαφορετικά πραγματα στον ήχο. Εάν ξέρεις το κάθε πετάλι (ή ενισχυτής) σε τι "υστερεί", τότε μπορείς να το "συμπληρώσεις" με στοιχεία από άλλο πετάλι.

Προϋποθετει να γνωρίζεις τον εξοπλισμό σου. 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Το κάθε πετάλι δίδει διαφορετικά πραγματα στον ήχο. Εάν ξέρεις το κάθε πετάλι (ή ενισχυτής) σε τι "υστερεί", τότε μπορείς να το "συμπληρώσεις" με στοιχεία από άλλο πετάλι.

Προϋποθετει να γνωρίζεις τον εξοπλισμό σου. 

προϋποθετει να είσαι πεταλογνώστης.

Αν δεν είσαι είσαι πεταλοψαράς. Ρίχνεις και ό,τι έρθει

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

Αν δεν είσαι είσαι πεταλοψαράς. Ρίχνεις και ό,τι έρθει

 

Μα το γνώθι στα πετάλια σου έρχεται ύστερα από πεταλοψάρεμα, και πολλες δοκιμές. Δεν έρχεται ουρανοκατέβατη η γνώση. Είναι κάτι το διαρκώς εξελισσόμενο.

 

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 ώρες πριν, ekim είπε

@ez

Αυτή η ωμή προσέγγιση (έτσι την αντιλαμβάνομαι εγώ) είναι πολύ του γούστου μου. Πολύ ωραία προσέγγιση Δάσκαλε αν μπορείς πες μας και με τι ενισχυτή παίζεις και σε τι ρυθμίσεις μπας και μάθουμε τίποτα.

 

@gkourmoul1

Γιώργο πολύ ωραίος και ο δικός σου ήχος, μου άρεσε περισσότερο με τον marshall. Πόσο δύσκολο είναι ρε φίλε να καταφέρεις να συνδυάσεις τόσα πολλά πετάλια να δουλεύουν ομαλά ταυτόχρονα

Ευχαριστώ, με τον Zinky Velveteen σε ένταση δωματίου, 3 ρυθμίσεις έχει όλες κι όλες 😀, το gain είναι τέρμα και το tone κομμένο (τα πρίμα έρχονται απο το treble booster).

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου