Προς το περιεχόμενο

MXR 1974 Vintage Phase 90 μια μικρη βοηθεια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, eeffed είπε

Εχω εδω και κανα 6μηνο ενα tc electronic helix phaser που διαβαζω φοβερα review αλλα δεν το εχω καν συνδεσει. Φοβαμαι το ψηφιακο footprint.

αν και ειμαι ιδιαιτερα φοβικος σε τετοια μαραφετια διοτι μου μεταλλιζουν πολυ αυτο δεν ακουστηκε και ασχημα σε αυτο το βιντεακι. 

 

στο παρακατω μετα το 09 00 τα συγκρινει κιολας με το vintage. Για να ιδουμε

 

Επεξεργασμένο από geka
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και 2 ακορντα ανοιχτα στη μεση θα καταλαβω τι παιζει νομιζω... σ ευχαριστω πολυ. σημερα μιλησα με εναν τεχνικο και μου πε αυτα που πατε . Δλδ.

με led , τροφοδοσια δεν θα αλλαξει καθολου ο ηχος

οτι μπορουμε να το κανουμε true by pass για να μη μπλεξουμε με λουπα. ο ηχος παλι θα ειναι ιδιος στο ον. στο off ομως θα αλλαξουν ολα , πραγμα που μπορει να μη μαρεσει διοτι σε πολλους αρεσει η ζημια αυτη που προκαλει το mxr. αυτο θελει να το δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες ευχαρισ4ω ολους για τη βοηθεια. Πηρα τελικα το vintage phase 90 χωρις led χωρις τροφοδοσια και ακουγεται γαματα. Επαιξα ξαι μονο του και σε αλυσιδα. Προς το παρον δεν καταλαβαινω ν μου χαλαει τον ηχο οταν ειναι οφ, αλλα το βλεπουμε κ στη συνεχεια. Σε συγκριση με το ripple του jam ειναι πιο mellow. Με τα drives ακουγεται γαμω. Αν αλλαξω κτ θα ναι ενα led γτ δε καταλαβαινω ποτε ειναι ανοιχτο(μονο ακουγοντας ενν8ω, οχι απο την οψη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το phase 90 είναι 4 stage phaser, to phase45 όπως είπε και ο παραπάνω είναι 2 stage phaser. Άλλη τεράστια κουβέντα.. Κάποιοι λένε ότι στην κιθάρα ταιριάζουν τα 6 stage καλύτερα.. Άστα, άστα καλύτερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου