Προς το περιεχόμενο

Γράψτε τι σας ξενερώνει ως performer σε ένα live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Αυτό είναι κάρφωμα και κερδισμένο φάουλ μαζί...😄

 

Έπρεπε να φάνε τεχνική ποινή για αντισυναδερφικότητα.

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως με ενοχλεί να μην ακούω καλά, δηλαδή να έχω μια πολύ κακή μίξη στα αυτιά μου ή έναν πολύ κακό ήχο κιθάρας, οπότε καλύτερα να το παρατήσω το άθλημα...

 

Αν έχω αυτό όλα τα υπόλοιπα που γράψατε έρχονται δεύτερα - όχι ότι δεν ειναι ξενερωτικά, απλά μπορώ να ζήσω.

 

Α! εννοείται ότι με ξενερώνουν οι band mates που με πρόφαση κάποια δικαιολογία φεύγουν νωρίτερα και τρώμε τη που με το κουβάλημα όσοι μείνουμε πίσω..

  • Like 2

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φέρνει γέλιο (έτσι διασκεδάζω το ξενέρωμα), όταν έρχεται στο τέλος του live ο μαγαζάτορας, με μιά κλαμμένη φάτσα, για να σου πει ότι η ζωή είναι κακιά και η άτιμη η κοινωνία φταίει, αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να μας πληρώσει τα συμφωνηθέντα...

  • Χαχα 1

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο χειρότερο μου να σκαλίζουν οι υπόλοιποι τις ρυθμίσεις που είχαμε κλειδώσει στο soundcheck έτσι ώστε να γίνεται σκατα ο ήχος και να μπαίνουμε σε loudwars....σιχαίνομαι να παίζω σε περιβάλλον "φασαρίας" 

Ενα άλλο ξενερωτικο είναι να βλέπω κόσμο να φεύγει για οποιονδήποτε λογο...δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτο...

Και ένα τελευταίο....μαγαζατορας μας είχε πει ότι αν θέλουμε να παίξουμε θα παίξουμε ΤΖΑΜΠΑ και ΑΝ είμαστε καλοί την επόμενη φορά θα μιλήσουμε για λεφτά....οι υπόλοιποι το σκέφτονταν εγώ καθόλου....δεν παίξαμε ποτέ όχι για τα λεφτα (σιγά τα λεφτά που παίρναμε στην τελική η σιγά μην περιμένω να ζήσω από τα 3-4 live το πολύ τον μήνα) αλλά για το πόσο υποτιμητικά σε βλέπουν κάποιοι που νομίζουν ότι τους χρωστάς.

Όλα τα άλλα παλεύονται.....

  • Like 4

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοχλητικά πράγματα για μένα είναι:

 

-Να έρθει κάποιος μεθυσμένος σε πολύ κοντινή επαφή με την μπάντα και να λέει ακαταλαβίστικα πράγματα  (ή ακόμα χειρότερα να ''αρπάξει'' ένα από τα μικρόφωνα και να αρχίζει τα... sing along)

-Να έρθει κάποιος (είτε μεθυσμένος είτε υπεύθυνος της επιχείρησης κτλ) να μου μιλήσει την ώρα που παίζω και όχι πριν ή μετά το τραγούδι.

-Να μου ζητήσει κάποιος θεατής σώνει και καλά να τζαμάρει με την μπάντα

-Να μην έχει καθόλου ή πολύ λίγο κόσμο αλλά να πρέπει να παίξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Lord_Goumis είπε

Να έρθει κάποιος (είτε μεθυσμένος είτε υπεύθυνος της επιχείρησης κτλ) να μου μιλήσει την ώρα που παίζω και όχι πριν ή μετά το τραγούδι.

Φίλε αυτό είναι αισχρό. Πρώτα από όλα δε διακόπτουμε όταν παίζει μουσική. Το λέω και στα παιδιά μου στο αμάξι όταν οδηγάω. 

-Μπαμπά να σε ρωτήσω κάτι;

-Όχι.

-Γιατι; 

-Γιατι σε λίγο θα ξεκινήσει το σόλο κιθάρας.

😅

  • Χαχα 8

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Nekkon είπε

-Γιατι σε λίγο θα ξεκινήσει το σόλο κιθάρας. Περίμενε έναν κύκλο, μετά θα μπει το μπάσο και θα τα συζητήσουμε όλα.

Να τα λέμε κι αυτά.

  • Χαχα 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Lord_Goumis είπε

Ενοχλητικά πράγματα για μένα είναι:

 

-Να έρθει κάποιος μεθυσμένος σε πολύ κοντινή επαφή με την μπάντα και να λέει ακαταλαβίστικα πράγματα  (ή ακόμα χειρότερα να ''αρπάξει'' ένα από τα μικρόφωνα και να αρχίζει τα... sing along)

 

Το έχω κάνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. Κακή ηχοληψία: μεχρι και ο μαγαζάτορας βάζει χέρι στη κονσόλα, διότι αυτός πληρώνει και αυτός έχει δικαίωμα στον ήχο. Χαμηλώνοντας τα πάντα βέβαια..
  2. Παίξε λίγο ακόμα: Πέραν του συμφωνημένου ωραρίου - τιμής
  3. Έχει τύχει να χρεώσουν το ποτό που πήρα
  4. Γκρίνια για ψαλίδι after
  5. να ακουμπάει ο άλλος είτε μέλος της μπάντας είτε όχι πράγματά του πάνω στα keyboards. Σκοτώνω άνθρωπο.....
  6. Να στηρίζεται στα keyboards με το χέρι ή τον αγκώνα
  7. Να παίζω πρόγραμμα που δεν με εκφράζει ούτε μου αρέσει, αλλά έχω ανάγκη εκείνο το μεροκάματο.
  8. Να είναι ντίρλα ο τραγουδιστής και να λέει άλλα αντί άλλων.
  9. Να μην δουλεύει το αυτί του εκάστοτε performer και να είναι εκτός ρυθμού, κυνηγώντας τον να τον πιάσω με το reset.
  10. να λέει λόγια ότι να ναι σε κλασσικά τραγούδια
  11. Να πας να αρχίσεις solo και να μην "ακουει" το pitchbend
  12. αν συνεχίσω να γράφω θα τσαντιστώ περισσότερο.

 

Τα σέβη μου σε όλους παιδιά! 

Επεξεργασμένο από Spiros Mavromatis
  • Like 1
  • Χαχα 1

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου