Προς το περιεχόμενο

Γράψτε τι σας ξενερώνει ως performer σε ένα live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
6 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Πέρα από αυτά, Μπράβο!!

Κοίτα να δεις, μεγάλη κουβέντα το μπράβο. Και αυτό διότι εμένα πάντα η δουλειά μου ήταν άλλη- η μουσική σε πάρα πολλές περιπτώσεις ήταν χόμπι επί πληρωμή, ποτέ επάγγελμα. 

Οπότε σε σχέση με άλλους του σχήματος που ζούσαν αποκλειστικά από τη μουσική- τουλάχιστον μέχρι εκείνη τη δεκαετία, γιατί μετά τους περισσότερους τους πήρε και τους σήκωσε- εγώ είχα την "πολυτέλεια" να πω άφοβα το αυτονόητο. 

 

Απλά βρήκα την όλη προσέγγιση στο συγκεκριμένο συμβάν πολύ "ξετσίπωτη". Και την στάση της "ηγεσίας" αντιλαμβανόμουν και τα υπόλοιπα παιδιά του σχήματος- απλά εμένα δεν μου έκανε και αυτό δεν είναι μομφή κατά των συναδέλφων. Εξάλλου μετά από αυτό το συμβάν και την πάροδο κάποιου χρόνου, συνεργαστήκαμε εκ νέου.    

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

 Απλά βρήκα την όλη προσέγγιση στο συγκεκριμένο συμβάν πολύ "ξετσίπωτη".  

Ναι εντάξει, καλά όλα αυτά.. αλλά μην ξεχνάς ότι εάν έπαιζες ίσως συνευρισκόσουν με κάποια κοπελιά με ταγάρι και τρίχες στην μασχάλη.....

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, cigaret13 είπε

Ναι εντάξει, καλά όλα αυτά.. αλλά μην ξεχνάς ότι εάν έπαιζες ίσως συνευρισκόσουν με κάποια κοπελιά με ταγάρι και τρίχες στην μασχάλη.....

Μπαααα...

Φίλος, η καλύτερη δεκαετία δεν είχε ταγάρια. Είχε το "Περιβόλι του Ουρανού", είχε πακέτα Ντελόρ- εντάξει, το συμβάν που περιγράφω έγινε στα τέλη της επόμενης δεκαετίας, από τα άνωθι αναφερόμενα. 

 

Οπότε το... κόμμα των καλύτερων μας χρόνων δεν θα μπορούσε να έχει... μασχαλότριχα 😄 Τη δεκαετία του '70 ενδεχομένως. Αλλά από τα 80'ς και μετά έγινε establishment, δεν θα μπορούσε να ανεχτεί τη... μασχαλότριχα  😇

 

Ο Nekkon ήταν bulls eye

  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, cigaret13 είπε

Τελικά όλοι μαθαίνουμε κιθάρα για να βγάλουμε γκόμενες....

 Λυπάμαι μόνο τους ντράμερς και πληκτράδες για την επιλογή οργάνου τους...😇  Οι μπασίστες**  είναι άξιοι της μοίρας τους!

 

** εκτός εάν έπαιξαν στην Eurovision....

 

Screenshot_2022-07-25-00-49-38-293_com.google.android.youtube~2.jpg

  • Χαχα 4
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξενερώνει αφάνταστα η ερώτηση "κόσμο θα μαζέψετε;" 
ή εναλλακτικά: "θα πάμε καλά;", "θα το γεμίσετε;", "πίνουν οι φίλοι σας;" κτλ κτλ...

Γενικά με ξενερώνουν οι μαγαζάτορες που δεν κουνάνε το δαχτυλάκι τους για την οργάνωση και προώθηση του live και αφήνουν την ευθύνη της "επιτυχίας" μόνο στην μπάντα. 
Όταν δε το live πάει άπατο... Ξέρουν ακριβώς τι κάναμε λάθος ως μπάντα. Από το setlist, τον ήχο την διάρκεια, την προώθηση μέχρι φυσικά να κάνουν ψαλίδι στο μεροκάματο... Γιατί οι μπάντες κολυμπάνε στο χρήμα και τα live τα κάνουν για να ξεπιαστούν.


image.jpeg.871b9c39402f0dc6e3d145abcd19fdf8.jpeg

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο παλαιοτερες εμπειριες :

 

-o μαγαζατορας που οταν πας να συζητησεις το οικονομικο σου απανταει, δεν πληρωνεστε, εδω ηρθατε για να γινετε γνωστοι (χαχαχαχαχα ρε τρομπα τι με περασες κανα ξεμωραμενο 18χρονο που νομιζει οτι θα γινει rockstar?)

 

-η μπαντα που εχετε συνεννοηθει να μοιραστειτε το stage και διαπιστωνεις οτι σου εχει κλεψει το μισο setlist.

 

-το κουβαλημα με φορτηγακι στη ζεστη

 

 

  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

η μπαντα που εχετε συνεννοηθει να μοιραστειτε το stage και διαπιστωνεις οτι σου εχει κλεψει το μισο setlist.

 

Τώρα που το λες, μου έτυχε η μπάντα που έπαιζε πριν απο τη δικιά μου, να κλείνει με το κομμάτι που εμείς ξεκινούσαμε την εμφάνισή μας. Σπάσιμο...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου