Προς το περιεχόμενο

Κλεμμένα μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλούμε όσοι μπορείτε, βοηθήστε με μια κοινοποίηση.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=340235859652046&id=100009969035707&pnref=story

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Ονομάζομαι Γιάννης Γαρμπής και μου έκλεψαν μία κλασσική κιθάρα Alhambra, μοντέλο 10P, χρώματος κλασσικό καφέ, αγορασμένη το 2011. Εκλάπη ύστερα από διάρρηξη στο διαμέρισμα μου.

 

Θα ήθελα να σας παρακαλέσω για την άμεση επικοινωνία σας μαζί μου, σε περίπτωση που προσπαθήσει κάποιος να σας πουλήσει αυτήν την κιθάρα, ή εντοπιστεί σε κάποιο site, μαγάζι ή οπουδήποτε. Ανάλογο υψηλό αντίτιμο δίνεται εφόσον ζητηθεί! Ευχαριστώ δεόντως για την κατανόηση.

Στοιχεία επικοινωνίας:

mail.: [email protected]

 

Δυστυχώς δεν διαθέτω serial No της κιθάρας καθώς δεν αναγράφεται στην απόδειξη αγοράς από κατάστημα ΝΑΚΑΣ και σε περαιτέρω έρευνα που έγινε από την κεντρική διεύθυνση της εταιρίας σε συνεργασία με την εταιρία Alhambra, δεν κατάφεραν να βρουν καταγεγραμμένο αριθμό κατασκευής για όργανα που πουλήθηκαν πριν το 2013. Ωστόσο δήλωσαν πως μπορούν να διαβεβαιώσουν εάν το serial No της κιθάρας που θα τους υποδειχθεί -έπειτα από εύρεση και προφανή αναγνώρισή της από μέρους μου-, είναι αυτός της συγκεκριμένης αγοροπωλησίας. Δηλαδή μπορούν να κινήσουν τη διαδικασία ανάποδα, παίρνοντας ως δεδομένα τον αριθμό κατασκευής της κιθάρας μου, και συγκρίνοντας τον με τους αριθμούς κατασκευής των φετινών μοντέλων alhambra 10P ,πηγαίνοντας προς τα πίσω έως το 2011.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δυστυχώς ήρθε και η δικιά μου  σειρά για να γράψω σε αυτό το θέμα.

Την Πέμπτη λοιπόν μου έκλεψαν απο το αμάξι στον Κολωνό μια fender telecaster am. special και ένα μπάσο fender precission mexico sunburst.

Το μπάσο έχει sn MX1788....

 

Η κιθάρα έχει sn us1011....

Στις παρακάτω φωτογραφίες εκεί που υπάρχουν οι κόκκινοι  κύκλοι είχε φύγει το χρώμα και φαινόταν το ξύλο.

Σε περίπτωση που πάρει κάτι το μάτι σας , θα σας παρακαλούσα πολύ να επικοινωνήσετε.

Ευχαριστώ πολύ

100_0599.JPG

100_0625.JPG

lg_0146100332_frt_wlg_001.jpg

  • Λυπάμαι 1

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που σιγουρα δεν πρεπει να κανετε εχοντας διαβασει αυτο το θεμα ειναι να αφηνετε τον εξοπλισμο σας μεσα στο αυτοκινητο.

  • Like 3

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, harilatron said:

Γιατί να μη δίνουν serial number?

γιατί μπορεί να τα διεκδικήσει οποιοσδήποτε άσχετος

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
On 1/25/2020 at 9:01 PM, dimsonic said:

γιατί μπορεί να τα διεκδικήσει οποιοσδήποτε άσχετος

Μόνο εδώ το έχω ακούσει αυτό το πράγμα. 

Γενικά στο εξωτερικό  υπάρχουν διάφορα site όπου ανεβάζεις το κλεμένο αντικείμενο, φωτογραφίες και serial number και ελπίζεις ότι πιθανός αγοραστής θα ελέγξει εκεί, θα διαπιστώσει ότι είναι κλεμένο και θα σε ειδοποιήσει. 

Αν το έκαναν όλοι, πόσο λιγότερες κλοπές θα είχαμε?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτο που μάλλον θελει να πει ο ανωτερω, και δεν εχει και αδικο, ελλείψει άλλων αποδεικτικών στοιχείων (περιπτωση καθόλου απίθανη σε κινηττά πράγματα)  , το serial number ενός οργάνου μπορεί να το γνωρίζει  μόνο ο ιδιοκτήτης/ κάτοχος.....όπερ σημαίνει πως αν τυχόν βρεθεί (το όργανον), μπορεί να ισχυριστει και έτερος/ μη πραγματικός ιδιοκτητης (εφόσον το γνωρίζει το S/N) ότι είναι δικό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου