Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εγκατάσταση PCi (για firewire) στην mobo


kostas-slash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα. Παρήγγηλα μία PCi για φάιργουάιρ αλλά δεν μπαίνει... Τι θέλω να πω, στο "σασί" του υπολογιστή μπαίνει καλά, αλλά δεν "φτάνει" να κουμπώσει στην μητρική επειδή το "Γ" που κάνει πάνω η ΡCi για να βιδωθεί στο σασί τερματίζει. Ποιό αναλυτικά στη φωτογραφία. Μπορεί να πρόκειτε για ελατωματικό μοντέλο pci? ή έχω βιδώσει την μητρική πολύ κάτω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έχω βιδώσει την μητρική πολύ κάτω?

 

Απ'ότι μπορώ να καταλάβω απ'τη φωτογραφία, ναι το M/B είναι βιδωμένο πολύ κάτω.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να κάνω για αυτό? Να βάλω "παξιμάδι" για τη σηκώσω? Μου ακούγετε χαζό αλλά δεν ξέρω. Αν ξέρεις εσύ ή κάποιος θα είμαι ευγνώμον για κάθε βοήθεια! Η μητρική είναι Gigabyte H67A-USB3-B3 και το κουτί CoolerMaster Elite 370

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έφταιγε η μητρική θα είχες και με τις υπόλοιπες κάρτες πρόβλημα (είτε PCI είτε όχι).

Προφανώς δεν πατάς αρκετά την κάρτα για να κουμπώσει. Για να μην το ζορίζεις όμως, δοκίμασε να τη βάλεις στο ακριβώς πάνω slot.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη συσκευασία που έψαξα και βρίκα, βρίκα κάτι βασούλες για την μητρική ;). Spunky μάλλον δεν κατάλαβες που είναι το πρόβλημα. το πρόβλημα είναι στο Γ που κάνει πάνω και ακουμπάει στο σασί του υπολογιστή χωρίς να φτάνει να κουμπώσει. αλα νομίζω με τις βασούλες όπως είπε ο WilliamSats θα είναι κομπλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη φωτογραφία, στον κύκλο μέσα, φαίνεται ότι υπάρχει ακόμα περιθώριο να πατήσεις την κάρτα. Οι βάσεις που προενέφερε ο WilliamSats σαφώς και θα έπρεπε να υπάρχουν, αλλά προσοχή - δεν μπαίνουν σε όλες τις τρύπες....μερικές τρύπες στο κουτί είναι ήδη πιό ψηλά οπότε εκεί δε βάζεις βάση.

assa.thumb.JPG.bdf2bc7aeb19b3c7db5f6b30cb92d59e.JPG

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου