Προς το περιεχόμενο

Κλεμμένα μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου φερανε σημερα να αγορασω μια carvin usa χρωματος καφε burst με floyd kai sperzel κλειδια με βαλιτσα. δεν μου φανηκαν σοι και πιστευω οτι την ειχαν κλεψει. αν καποιος την εχασε ας με παρει ενα τηλ στο 6985061540 Ανδρεας.

 

δεν εχω την κιθαρα αλλα εχω κρατησει τηλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

μολις εμαθα οτι εκλεψαν το τενορο ενος φιλου του Γιαννη Κασσετα (που παιζουμε και μαζι), οποτε αντιγραφω απο το facebook του μια και δεν εχει λογαριασμο στο noiz. αν ακουσει καποιος κατι, ειναι ακριβο οργανο..

 

ΜΟΥ ΕΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ΣΑΞΟΦΩΝΟ

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΟΘΗΣΤΕ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ

EINAI TENOΡΟ SELMER SUPER ACTION 2 ΜΕΣΑ ΣΕ ΘΗΚΗ FLIGHT CASE BAM χρωματος μπλε και μαυρο.Εχει και δυο επιστομια berg larsen asimenio με θαλαμα και auto link 8* mettal

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

Και ενα καλο νεο, το σαξοφωνο βρεθηκε τελικα. Νομιζω πως καποιος το σκοτωσε σε ενα παλαιοπωλιο που επικοινωνησε με τον ιδιοκτητη ο οποιος τελικα το πηρε πισω με καποια χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Να πάρω σειρά στην ατυχία και εγώ. Μπουκάρανε προχθές το βράδυ στην πολυκατοικία στα Εξάρχει που έχουμε το στούντιο του συγκροτήματός μας και μας έγδυσαν! Συγκεκριμένα πήραν:

Ηλεκτρική Κιθάρα Gibson Les Paul Studio Μαύρη

Τελικός Ενισχυτής Behringer EP 1500

Equaliser Behringer FBQ 3102

Κονσόλα Ήχουν Behringer SL2442FX

Ενισχυτής Μπάσου Behringer B 180

 

Πριν από ένα χρόνο είχαν κλέψει έξω απ' το Six Dogs τα πιατίνια του ντράμμερ μας με τη θήκη (Paiste 2002 18" Heavy Crash, Paiste Alpha 14" HiHat - ελαφρό chip στην άκρη του top, Paiste 101 Ride Vintage με τρύπες για sizzles, Paiste PST 3 16" και 18" Rock Crash)

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι, ας επικοινωνήσει στο thebittersweetgr(at)gmail(.)com Δίνεται αμοιβή.

 

Επίσης, πείτε μου αν γνωρίζετε ποια μπορεί να είναι η μοίρα τους (παζάρι, εξωτερικό, forum, επαρχία) ή οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Δ.

__

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που ακουω για τετοιο περιστατικο ξενερωνω τη ζωη μου.Ειναι σα να μου τα βουτηξαν εμενα.Περα απο τον μαντροτοιχο ομως και τον γερμανικο ποιμενικο  ΕΡΜΗ και περα απο την πλακα υπαρχει καποιου ειδους μεθοδος (οπως πχ αυτη με το τζι πι ες που ανεφερε ο φιλος πιο πανω) η κατι αντιστοιχο τελος παντων ετσι ωστε  ενας αδαης κλεφτης δεν θα κανει καν τον κοπο να ψαξει να βρει?(πχ να ειναι χωμενο σε κανενα κειβιτι για τα ηλεκτρικα(χωρις βεβαια να πιανεις νασα απο τον ενισχυτη οταν παιζεις) η τα ποτς (ποτενσιομετρα εννοω...τιποτα το πονηρο).Δηλαδη αν μπορει να γινει κατι ετσι να εξασφαλισουμε το "μετα" την κακια στιγμη γιατι το "πριν" ειναι μεχρι ενα σημειο...μπορει στην Κρητη που ζω να ειναι λιγο αγρια τα πραγματα απο περιοχη σε περιοχη αλλα οπως και να χει δεν εχουμε ολοι τη δυνατοτητα να εχουμε και απο ενα RHEINMETALL στημενο στον κηπο μας...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαθε φορα που βλεπω ενα ποστ σε αυτην την ενοτητα it hurts........φοβαμαι οτι αν συμβει και σε εμενα the music's over......δεν εχω το κουραγιο να τα ξαναστησω ολα απο την αρχη.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μια οχι χωρις κοστος λυση ειναι η τοποθετηση τσιπ σε ακριβα οργανα, το οποιο σε περιπτωση κλοπης εντοπιζει με ακριβεια το που βρισκονται. και η ασφαλιση βεβαια, οχι σαν μουσικα οργανα αλλα σαν περιεχομενο σπιτιου. αστεια λεφτα για το τι προσφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ασφαλιση βεβαια, οχι σαν μουσικα οργανα αλλα σαν περιεχομενο σπιτιου. αστεια λεφτα για το τι προσφερει

 

 

+ 1000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ασφαλιση βεβαια, οχι σαν μουσικα οργανα αλλα σαν περιεχομενο σπιτιου. αστεια λεφτα για το τι προσφερει

 

Έτσι είναι..

Αυτό που θέλει προσοχή είναι οτι πολλές ασφαλιστικές έχουν κάποια όρια απαλλαγής,δηλαδή πρέπει να σου κλέψουν πχ πάνω απο 1000 ευρώ και σε πληρώνουν απο κει και πέρα..

Οπότε αν κλέψουν μια μόνο κιθάρα δεν παίρνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου