Προς το περιεχόμενο

No surprises- πρόβα μας


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόβα μας. Είναι η δέκατη φορά περίπου που βρισκόμαστε και παίζουμε. Αρχάριοι όλοι- εγώ παίζω κιθάρα περί τα δυόμιση χρόνια, ο ντράμερ παίζει ντραμς ενάμιση χρόνο, η τραγουδίστριά μας πρώτη φορά πλησιάζει μικρόφωνο, η ηχογράφηση είναι ψιλοχάλια.

 

Anyway, ξέρω ότι το αποτέλεσμα δεν "στέκει" ούτε κατά διάνοια δίπλα σε proper μπάντες/ σχήματα (έστω και εντελώς ερασιτεχνικά). Ωστόσο, θέλω να καταθέσω, ότι το να παίζεις με άλλους καμία σχέση δεν έχει από το να παίζεις μόνος σου. Και, ναι, είναι εκατό φορές πιο όμορφο και διασκεδαστικό.

 

8)

 

final_take.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσπαθεια είναι φιλότιμη, και μου ειναι παντα ευχαριστες παρεοδουλειές, οταν μάλιστα δεν πλασαρονται ως η νεα ντεθ βικινγκ μεταλ αποκαλυψις.

 

Τίμια και ειλικρινή πραματα, αξίζουν συγχαρητηριων, ανεξαρτητα απο το επιπεδο που βρισκονται.

 

Με λίγη δουλεια και θαρρος-θρασος θα παιζετε πολυ καλά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω όσο γράφω.

Βάση όσων είπες θεωρώ κι εγώ πως το αποτέλεσμα είναι οκ, σαν τραγουδίστρια myself ενοχλήθηκα από τα φωνητικά, αλλά με προσπάθεια (αρκετή), θέλω να πιστεύω πως θα βελτιωθεί και η τραγουδίστρια σας αλλά κι εσείς. :)

nothing is ever enough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια παιδιά. Είμαστε όλοι 30+, οπότε το μυαλό μας έχει ψιλοπήξει και δεν τραβάμε ζόρια...μεγαλείου  ;D

 

Το κομμάτι το παίζουμε έναν τόνο πάνω από το "comfort zone" της τραγουδίστριάς μας και έχουμε ήδη συμφωνήσει να το κατεβάσουμε. Βέβαια με τις δουλειές κλπ κλπ δεν παίζει να κάνουμε πάνω από μια προβίτσα την εβδομάδα, αλλά ok, από το τίποτα, καλό είναι και αυτό.

 

Το καλό είναι ότι είμαστε φίλοι μεταξύ μας και δεν υπάρχουν -ούτε στο ελάχιστο- προβλήματα συνεννόησης κλπ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το κομμάτι το παίζουμε έναν τόνο πάνω από το "comfort zone" της τραγουδίστριάς μας και έχουμε ήδη συμφωνήσει να το κατεβάσουμε. Βέβαια με τις δουλειές κλπ κλπ δεν παίζει να κάνουμε πάνω από μια προβίτσα την εβδομάδα, αλλά ok, από το τίποτα, καλό είναι και αυτό.

 

κατανοητό τότενες.... x

nothing is ever enough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιαιτέρως αρχάριοι δεν ακούγεστε. Μάλλον "άδετοι" ακόμη ως μπάντα. Με την πάροδο του χρόνου είμαι σίγουρος ότι θα βελτιωθείτε ταχύτατα.

 

Και όσον αφορά το συγκεκριμένο, κάντε μας τη χάρη και ξαναγράψτε το στον τόνο της Miss Tangerine, γιατί χάνει πολύ μόνο και μόνο από τα φωνητικά που είναι σφιγμένα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και όσον αφορά το συγκεκριμένο, κάντε μας τη χάρη και ξαναγράψτε το στον τόνο της Miss Tangerine, γιατί χάνει πολύ μόνο και μόνο από τα φωνητικά που είναι σφιγμένα.

 

παρεξήγηση, δεν είμαι η τραγουδίστρια του συγκεκριμένου γρουπ....!

nothing is ever enough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς, έχεις δίκιο. Με μπέρδεψε αυτό:

 

σαν τραγουδίστρια myself

 

Τώρα που το ξαναδιάβασα κατάλαβα τι εννοείς.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς, έχεις δίκιο. Με μπέρδεψε αυτό:

 

Τώρα που το ξαναδιάβασα κατάλαβα τι εννοείς.

 

ούτως ή άλλως μιλούσα σε τρίτο πρόσωπο! χαχα it's ok :)

nothing is ever enough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου