Προς το περιεχόμενο

steve Hunter + EZmix


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγνοείστε τα ezmix (περι ορέξεως) γιατί ούτως ή άλλως και να πάρετε, σαν αυτόν τον κολοσσό δεν θα παίξετε

 

 

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που πάτε και τους βρίσκεται όλους αυτούς...; 

 Έπρεπε να τον γκουγκλάρω για να μάθω το ποιόν του.... και εδώ που τα λέμε σιγά το ποιόν! Μερικά ριφάκια και κάποια σέσιον σε γνωστούς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1973 είχες γεννηθεί?

Εγώ ένα βράδυ άκουσα αυτό στο ράδιο γύρω στις 12.30 και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ πλέον. Σηκώθηκα το πρωί, έκανα κοπάνα και πήγα να ψάξω στα μαγαζιά να βρω τον δίσκο αυτό, που σημειωτέον κατάλαβα μόνο ότι ήταν Lou Reed.

 

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Που πάτε και τους βρίσκεται όλους αυτούς...; 

 Έπρεπε να τον γκουγκλάρω για να μάθω το ποιόν του.... και εδώ που τα λέμε σιγά το ποιόν! Μερικά ριφάκια και κάποια σέσιον σε γνωστούς....

 

Μπρε συ...Lou Reed δεν άκουγες μικρός?

 

:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

το 1973 είχες γεννηθεί?

Εγώ ένα βράδυ άκουσα αυτό στο ράδιο γύρω στις 12.30 και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ πλέον. Σηκώθηκα το πρωί, έκανα κοπάνα και πήγα να ψάξω στα μαγαζιά να βρω τον δίσκο αυτό, που σημειωτέον κατάλαβα μόνο ότι ήταν Lou Reed.

 Έξι χρονών ήμουν...

 Lou πρωτοάκουσα το 1984 (το Transformer..).. πέρα όμως από αυτό, εντάξει συνέγραψε το Sweet Jane.. αυτό του το δίνω! Αλλά για Guitar God που τον παρουσιάζεις εδώ, δεν....

6 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Μπρε συ...Lou Reed δεν άκουγες μικρός?

 

:)

Πολύ!!! Από τις μπανάνες του μέχρι τις παρλάτες με τα Νεοϋορκέζικα του.. Που κολλάει όμως ο ανωτέρω κιθαρίστας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cigaret13 είπε

 Έξι χρονών ήμουν...

 Lou πρωτοάκουσα το 1984 (το Transformer..).. πέρα όμως από αυτό, εντάξει συνέγραψε το Sweet Jane.. αυτό του το δίνω! Αλλά για Guitar God που τον παρουσιάζεις εδώ, δεν....

 

 

δεν συνέγραψε.

Απλά στο live (αυτό που ήταν ιστορικό) έγραψε την εισαγωγή.

Η οποία εισαγωγή σήκωσε θύελλα τότε στους σκληροπυρηνικούς του Reed, επειδή χάλασε την μινιμαλιστική συνταγή του sweet jane και το έκαναν χαρντ ροκ. Οι περισσότεροι άλλοι και εγώ απλά υποκλιθήκαμε.

Το δίδυμο Hunter/Wagner ήταν οι αγαπημένοι κιθαρίστες του παραγωγού Bob Ezrin και τους έστελνε όπου υπήρχε ανάγκη για γκάζια.

Πετυχημένη συνταγή.

καλώς ή κακώς θεωρείται guitar god μεταξύ κιθαριστών.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 Το δίδυμο Hunter/Wagner ήταν οι αγαπημένοι κιθαρίστες του παραγωγού Bob Ezrin και τους έστελνε όπου υπήρχε ανάγκη για γκάζια.

Πετυχημένη συνταγή.

καλώς ή κακώς θεωρείται guitar god μεταξύ κιθαριστών.

 Δημήτρη προς Θεού δεν θέλω να τον μειώσω... ο άνθρωπος είναι (ήταν..) ένας πολύ καλός οργανοπαίκτης, αλλά σαν κι αυτόν στην εποχή του υπήρχαν πολλοί!

 Σαν κι αυτόν πολλοί άλλοι θα έγραφαν ριφς, περάσματα και μέρη κιθάρας που θα έμεναν στον χρόνο-ιστορία. Η εποχή βλέπεις!.. Απλώς αυτόν διάλεξαν, στην κατάλληλη στιγμή και χρόνο, για τους "κατάλληλους" αστέρες!  

 Τότε ήταν στο απόγειο τους ο Reed, οι Aerosmith, o Alice e.t.c

Επεξεργασμένο από cigaret13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Που κολλάει όμως ο ανωτέρω κιθαρίστας;

 Έ αυτός έπαιζε  ;)

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το live rock n roll animal ειναι η χαρα του κιθαρίστα.

Οι Hunter Wagner τον εκαναν δικο τους.

Απλα ιστορικος για πολλους λογους

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου