Προς το περιεχόμενο

KAIΝΟΥΡΓΙΟ τραγουδι απο την καινουργια μου μπαντα ! *αλά* Ισπανικά


Xara Sterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 13/1/2023 στις 12:12 ΠΜ, zero50 είπε

BLEACH fans??😃

Φαινεται ε ? χαχα ! ναι μεγαλη αγαπη

Στις 13/1/2023 στις 8:13 ΜΜ, D'Ailleurs είπε

not my cup of tea αλλά ωραίο punk-pop.

😃😃

Στις 13/1/2023 στις 10:01 ΠΜ, Miltos23 είπε

Πράγματι έκανα λάθος που δεν το τσέκαρα. Θέλω όμως να σταθώ σε αυτό, ποστάροντας το τραγούδι σου εδώ *θεωρητικα* όσοι θα το ακούσαμε θα μπηκαμε σε μια διαδικασία να το ακούσουμε προσεκτικά. Φαντάσου λοιπόν ότι ακόμα και "εμείς" δεν ασχοληθήκαμε να δούμε τη περιγραφή. Αυτό λοιπόν θεωρώ ότι σου δίνει μια χρήσιμη πληροφορία: ότι πιθανότατα κανεις δεν θα ψάξει για λεπτομέρειες και προτιμά την ευκολία του. Με την έννοια, ότι αν εμείς οι "μουσικοί" δεν ασχοληθήκαμε να το ψάξουμε, μάλλον δεν θα ασχοληθεί ο μέσος ακροατής. 

 

Με αφορμή αυτό καταλήγω να συμφωνήσω με προηγούμενο ποστ ότι το μεγάλο ίντρο τελικά δεν βοηθάει το κομμάτι να ακουστεί ή πιο σωστά οδηγεί το θεατή να χάσει το ενδιαφέρον του.

 

Όλα τα παραπάνω τα γράφω με πρόθεση να σου επισημάνω κάποια στοιχεία που ισως δεν τα είχες σκεφτεί και σε βοηθήσουν στο μέλλον.

 δε χρειαζεται ολες οι μορφες τεχνης να ειναι απολυτα αμεσες !! Καποιες θελουν παραπανω προσοχη για το λεγομενο '' για να δουμε τι θα πει ο ποιητης'' ! Παρολα αυτα καταλαβαινω απολυτα τι λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να μου επιτραπεί μια παρατήρηση για το βίντεο και δεν απευθύνομαι μόνο σε εσένα αλλά γενικά: please, please, please όταν γυρίζετε βίντεο και δείχνετε ότι παίζετε κιθάρα ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΒΥΣΜΑ, ακόμα και κλειστό, έλεος πια με τις τις strat (που δεν υπάρχουν εδώ) ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ. 😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, D'Ailleurs είπε

Επίσης να μου επιτραπεί μια παρατήρηση για το βίντεο και δεν απευθύνομαι μόνο σε εσένα αλλά γενικά: please, please, please όταν γυρίζετε βίντεο και δείχνετε ότι παίζετε κιθάρα ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΒΥΣΜΑ, ακόμα και κλειστό, έλεος πια με τις τις strat (που δεν υπάρχουν εδώ) ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ. 😅😅

Αυτο συμβαινει απο αρχαιοτάτων χρόνων. Το συνηθισε το μάτι 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2023 στις 2:07 ΜΜ, D'Ailleurs είπε

Επίσης να μου επιτραπεί μια παρατήρηση για το βίντεο και δεν απευθύνομαι μόνο σε εσένα αλλά γενικά: please, please, please όταν γυρίζετε βίντεο και δείχνετε ότι παίζετε κιθάρα ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΒΥΣΜΑ, ακόμα και κλειστό, έλεος πια με τις τις strat (που δεν υπάρχουν εδώ) ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΕΝΙΣΧΥΤΗ. 😅😅

Θα φερω ενα παραδειγμα ! Οταν θα δουμε μια μπαντα να παιζει σε μια ταρατσα η σε εναν εξωτερικο χωρο χωρις ενισχυτες πολλες φορες σημαινει οτι δεν υπαρχουν χρονος και αμαξια κτλ για κατι τετοιο ! Το να φορτωσει κανεις ενισχυτες σε αμαξια μαζι με τα οργανα μαζι με τα ντραμς κτλ απαιτει πολλες φορες πανω απο 2 αμαξια και μη ξεχναμε οτι μεσα σ αυτο ειναι και η μεταφορα των μελων της μπαντας που το λιγοτερο συνηθως ειναι 4 μελη ! επισης ειναι διαδικασια μεγαλυτερη το να βαλεις ενισχυτες απο το να στηθει απλα η μπαντα και να παιξει! Ουτε νομιζω οτι ταιριαζει να μπουν μικρα fender ενισχυτακια οταν θα  βαλεις μια  μπαντα να παιζει σε ενα μεγαλο χωρο ! χρειαζεται '' βαρυ πυροβολικο'' !  Επειδη το βιντεο τυχαινει να ειναι και η δουλεια μου εχω συνεργαστει με παρα πολλα συγκροτηματα για να δω στην πραξη ποσο ταλαιπωρια απαιτει το να στησεις καποια πραγματα ,ενδιαμεσα σε ωραρια απο δουλειες των μελων μιας μπαντας , για να τους βολευει ολους κτλ ! Η μπαντα  εχει και να ''περφορμαρει'' σωστα και να κουβαλαει και να ψαχνει παρκινγκ και να ειναι ωρες εξω σε περιεργες καιρικες συνθηκες , μιας και σπανια πετυχαινεις ιδανικο καιρο, και να ειναι αρκετα μελη της καταβεβλημενα απο δουλεια προηγουμενης μερας η να υπαρχει βιασυνη για να φυγουν σε δουλεια ! Για μενα αξιζουν ενα μπραβο ολοι οσοι προσπαθουν ! Τουλαχιστον προσπαθουν !! Εξου και πιστευω πως στα βιντεο κλιπ πολλες φορες βλεπουμε να ''λειπουν'' πραγματα ! Επισης υπαρχει αλλη ελευθερια κινησεων σε ενα κλιπ που ''εισαι συνδεμενος'' και σε ενα που δεν εισαι ! Αν υπηρχε χρονος και χρημα παντως στα συγκροτηματα ολα θα ηταν διαφορετικα ! Αλλα ολοι παλευουν μ αυτα που εχουν ! επισης για αυτο και το βιντεο ειναι και μια αλληγορικη τεχνη που δεν εχει να κανει με λαιβ εμφανιση ! σε ενα βιντεο ολα επιτρεπονται ! Αυτο δε σημαινει βεβαια οτι θα αρεσει σε ολους ! Σ αυτο σου απανταω με βαση τη δικη μου οπτικη για αυτο που λες γενικα με τα συγκροτηματα ! Τωρα στο δικο μου για να μη το εκανα θα ειχα και εγω τους λογους μου

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Χαρά, i see your point, εντάξ ομολογώ ότι δεν το σκέφτηκα έτσι αν και το σχόλιο μου ήτανε ευρύτερο με περισσότερη χιουμοριστική πρόθεση και όχι απαραίτητα για το δικό σου βίντεο. Εξυπακούεται ότι όσοι συμμετέχουν και προσπαθούν για τέτοιες δουλειές αξίζουν μπράβο και όχι γκρίνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα δικό μου βίντεο μου έγραψε ο άλλος από κάτω ότι δεν είναι συνδεμένες οι κιθάρες και του απάντησα ότι είναι ασύρματες με εσωτερική καλωδίωση.Ρε πλάκα κάνετε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου