Προς το περιεχόμενο

Space Rock


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία σύνθεση, ακόμα καλύτερη παραγωγή, μείξη και μαστερινγκ. Ο ήχος είναι γεμάτος, οι χαμηλές συχνότητες ακούγονται υπέροχα, όλα πολύ ισορροπημένα. Μπράβο!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό! Φοβερά επαγγελματικό, ειδικά η εισαγωγή όλα τα λεφτά. Από την μέση και μετά κάνει μια μικρή κοιλιά αλλά νομίζω είναι ασήμαντο πταίσμα στο γενικό σύνολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά το ευχαριστήθηκα ακουστικά και το θαύμασα ενορχηστρωτικά, τεχνικά, είναι πραγματικά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.  Γέμισε το σαλόνι με την υπέροχη ατμόσφαιρά του και το ζέστανε ακόμα περισσότερο, το εσωτερικό θερμόμετρο έδειξε 2 βαθμούς παραπάνω ενώ το a/c σταμάτησε να δουλεύει κατά την αναπαραγωγή🤣 Λόγω δε της ατμοσφαιρικότητάς του, το άκουσα και με ακουστικά βλέποντας από το παράθυρο την κακοκαιρία και ήταν ότι πρέπει, τη βρήκα άσχημα.

 

 Μάνο μου μπράβο πραγματικά που είχες την έμπνευση να το φτιάξεις και κυρίως να το μοιραστείς μαζί μας, υποκλίνομαι για άλλη μια φορά στο ταλέντο σου, την τεχνική σου, σε όλον σου το μουσικόν ρε παιδί μου πως το λένε🤣

 

 Εύγε!!!!!❤️👌💪🤸‍♂️

 Με εταξίδεψεν!!!!!!!!🎨

  • Like 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δεν θυμάμαι ειλικρινά αν έχω ξανακούσει κάτι δικό σου αλλά ήδη ψάχνω...😘

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο σχόλιο: στην εισαγωγή έγινε το όνειρο πραγματικότητα, ο Dave Gilmour συνεργάστηκε με τον Jean Michel Jarre. 

Δεύτερο σχόλιο: συνεχής ροή χωρίς όμως να ξέρεις τι έρχεται μετά. Οι εκπλήξεις στην πρώτη ακρόαση ήταν πολλές αλλά στρωτές μέσα σε έναν κοινό καμβά. 

Τρίτο σχόλιο: Ωραίοι ήχοι, ειδικά κάτι OBX strings κλπ........

Τέταρτο σχόλιο: sample & hold, διαστημικά πράγματα, δηλαδή το κομμάτι ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΦΩΝΗΤΙΚΑ (από τον R2D2... ) 

 

Μπράβο μπράβο, μετά το Single περιμένω και το LP. Δηλώνω fan.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

😆 R2D2 χαχα ελιωσα😆

 

 Παντως ο C-3PO το θυμαμαι χαρακτηριστικα, ασημενιο ποδαρι ΔΕΝ ειχε, Το φαινομενο του Μαντελα φιλοι μου, η γκλιτσα του Ματριξ 😆

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επιτέλους... Το έβλεπα από το Σάββατο, αλλά μια με τη δουλεία, μια με τα... κοσμογονικά γεγονότα, μια το ένα, μια το άλλο, τώρα αξιώθηκα να το ακούσω. 

 

Μετά βέβαια το ξανά άκουσα (over and over) 😄 

Περιμένω το part II 😎

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν ακουγα ποτε τα μανταρινια συστηματικα, αλλα οταν μπλεκεις μπλιμπλικια με κιθαρες σε τετοιο στυλ θα πεσεις πανω τους θες δε θες πιστευω.

 

 Γκρουπαρα ειναι οι ατιμοι, πρεπει να μπουν και αυτοι στο προγραμμα. Βιος βραχυς ρε γαμωτο.

 

 Οι επιρροες ειναι το Α και το Ω παντως, σε τελικη αναλυση τα ακουσματα ειναι το ιδιο σημαντικα με τη μελετη. "Παιρνε επιρροες" η ατακα που λεγαμε οταν βαζαμε να ακουσουμε ολοι μαζι κανα δισκο, και σε καθε συνεντευξη μεγαλου μουσικου αυτο αναφερει. Tangerine dream λοιπον στο αμεσο προγραμμα.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου