Προς το περιεχόμενο

Κιθαρες LAG


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

υπαρχει μια αρχαια lag στην οικογενεια και σπερνει.μπορεις να παιξεις σχεδον τα παντα με εφεση το hard rock.εχει και ενα χρωμα...

hell aint a bad place to be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφη κιθάρα!!Οι μαγνήτες μοιάζουν λίγο με μπάσσου αλλά τέσπα!

Πες μοντέλο!!(γιατί δεν τη βρίσκω)

 

Ετσι είναι οι EMG για 7χορδες. Δεν έχουν πλαίσιο, στηρίζονται απ'ευθείας πάνω στο σώμα. Το μοντέλο είναι το C7 HELLRAISER. Με αντίστοιχα custom μοντέλα παίζει και ο Loomis (ρε, ο Λούμης ρε..) καθώς και αρκετοί άλλοι.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει μηπως κανενας για το αν εχουν καλα tremolo?

 

Γενικά είναι καλά όργανα με προσεγμάνη ποιοτητα κατασκευής, οσα έχω δει, ακομα και τα φτηνά. Φτηνό μοντέλο με τρέμολο floyd δεν μου έχει τύχει να πιάσω, μια ακριβή που είχα δοκιμάσει πάντως, φόραγε το original floyd rose και εννοείται ότι ήταν άψογο.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...
Ίσως και η χειρότερη έκδοση των emg. Καλύτερα λίγα ¤ παραπάνω (10 περίπου - 2 καφέδες λιγότεροι και το μπουρμπουαρ στην κοπελιά :mrgreen: ) και να πάρω active παρά αυτούς.

 

Βέβαια προφανώς δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τους active EMG με τους HZ οι οποίοι είναι passive και έχουν ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετική φιλοσοφία.

 

Μπορούμε να συγκρίνουμε όμως τους HZ με οποιουσδήποτε passive μαγνήτες. Μπορεί κάποιος να μας κάνει μια σύγκριση?

 

Θεωρούνται δυνατοί μαγνήτες, τί χαρακτήρα είναι ας πούμε? Δίνουν έμφαση στα μεσαία πιο πολύ, ή μήπως ειναι κάπως "άδειοι" στη μέση?

Εν ολίγοις κάνουν για κάποιο είδος μουσικής ή πας απευθείας για αλλαγή?... :roll:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
οι lag ειναι πολυ καλες κιθαρες, για rock κια metal περισσοτερο, αλλα τις εχω λιγο απο φοβο γιατι εχω δει καποιες σειρες που εχει βγαλει και ειχαν προβλημα με το μανικι. λογο λαθους στην παραγωγη στο σημειο οπου ενωνεται το κεφαλι με το λαιμο το router που εσκαβαν το μανικι για να μπει η βεργα εκανε ενα σκαλοπατακι 1-2 mm και ηταν η αιτια να σπανε τα μανικια σε εκεινο το σημειο. και αυτο δεν το εχω δει μονο σε μια lag για να πεις οτι ειναι τυχαιο αλλα σε περισσοτερες. μπορει ομως να εγινε σε καποιες σειρες παραγωγης. ομως ξερω ατομα οπου εκει που παιζαν και χρησιμοποιουσαν το floyd τους εμεινε το μανικι στο χερι

 

πολλες απο τις lag που κυκλοφορουν στην ελλαδα ειναι μονο κατ ονομα lag γιατι παλια τουλαχιστον γινοταν ... διαφορες πατεντες μ αυτες τις κιθαρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες απο τις lag που κυκλοφορουν στην ελλαδα ειναι μονο κατ ονομα lag γιατι παλια τουλαχιστον γινοταν ... διαφορες πατεντες μ αυτες τις κιθαρες..

 

Λίγο πιο συγκεκριμένος μπορείς να γίνεις μήπως? :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά είχα τους EMG-Hz σε μια ESP - LTD KH-203. Τους άλλαξα και έβαλα τους EMG - 81:bridge και EMG - 61:neck. Καλοί ήταν οι Hz αλλά το 81-60 σκίζει. Αν θέλεις ακόμα περισότερα γκάζια μπόρεις να βάλεις είτε 81-81(Kirk Hammet), είτε 81-85(Zakk Wylde).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου