Προς το περιεχόμενο

3-way mega-switch!!!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει 3θέσιος mega switch????????

 

Δεν νομίζω Αλέκο' date=' αλλά τι θα μπορούσε να κάνει ένας [b']3θέσιος[/b] m.s?

 

Τι έχεις στο μυαλό σου να κάνεις δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Θέλω να αντικαταστήσω τον 5θέσιο της Νighthawk με 3θέσιο, και επιπλέον οι single coils να "βλέπουν" 250 Pot και οι hums να "βλέπουν" 500 pot. Για να γίνει κάτι τέτοιο χρειάζεται megaswitch............8O :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Θέλω να αντικαταστήσω τον 5θέσιο της Νighthawk με 3θέσιο' date=' και επιπλέον οι single coils να "βλέπουν" 250 Pot και οι hums να "βλέπουν" 500 pot. Για να γίνει κάτι τέτοιο χρειάζεται megaswitch............8O :([/quote']

 

Όχι απαραίτητα:

 

http://www.projectguitar.com/tut/potm.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

Θέλω να αντικαταστήσω τον 5θέσιο της Νighthawk με 3θέσιο' date=' και επιπλέον οι single coils να "βλέπουν" 250 Pot και οι hums να "βλέπουν" 500 pot. Για να γίνει κάτι τέτοιο χρειάζεται megaswitch............8O :([/quote']

 

Όχι απαραίτητα:

 

http://www.projectguitar.com/tut/potm.htm

 

Αν κατάλαβα καλά με την μεθοδολογία που προτίνει ο τυπάκος "ριχνεις" την αντισταση ενός pot σε μόνιμη βάση. Αυτό που θέλω εγώ είναι η αντίσταση να μεταβάλλεται απο 250 σε 500ohm ανάλογα με το εάν ο επιλογέας βρίσκεται σε μονό η διπλό μαγνήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου