Προς το περιεχόμενο

Dimsonic - o Soldano SP77 στο guitar rig μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

Δεν υπάρχει αμφιλεγόμενος Σολντανο. Υπάρχει ένα απίστευτο μηχάνημα που μόλις παρακολούθησα στο βίντεο. 

 

Φοβερά καθαρά.

Φοβερά crunch.

 

Τελικά αυτή ήταν κ η ενδεδειγμένη συνδεσμολογία.

 

Ακόμα κ στα , επίπεδα gain που τον χρησιμοποιούσες. Οταν ανεβάζεις σε πραγματικα hi gain level το έκανες μόνο για να μας δείξεις που φτάνει κ δεν έμενες εκεί, αμέσως το κατεβάζες κ έπαιζες. Κ καλά έκανες γιατί εκεί θέλει πένα κ άλλο στυλ παιξίματος (κ 4x12' cab sim). Ακόμα λοιπόν κ στα δικά σου λεβελ Γκεην, είχε αυτό το τραγούδιστο ο ηχος, χαρακτηριστικό για το οποιο έχει γίνει διάσημος . 

 

Μακράν το αγαπημένο μου βίντεο από τα 4. Αν κ για να είμαι δίκαιος, το είχα αποφασίσει πριν τον ακουσω😊

 

Μου άρεσαν όπως είπα πολύ κ τα καθαρά του. Δε ξέρω ποια είναι τα δικά σου γούστα, αλλά ήταν με διαφορά ο πιο traditional κ κρύσταλλο ήχος που έχεις παρουσιάσει στα βίντεο σου. 

 

 Έπαιρνε κ το ταμνους πολύ ωραία κ καθάριζε καταπληκτικά από το volume.

 

Dim σ'ευχαριστουμε πολύ για την παρουσίαση.

 

Κ για το ότι τον είχες σε ωραίο πλάνο ώστε να τα βλέπουμε όλα . Κ εσένα με το παίξιμο κ το πόσο ασύλληπτα όμορφο μπορεί να είναι ένα μωβ-φουξια μεταλλικό μηχάνημα! (Ταίριαζε κ με την τελε)

Κοιτάξετ....γκεϊνάς δεν είμαι. Και με το χέρι μόνο είναι πιό δύσκολο να βγεί η βρωμιά ...καθαρή.

Σημειωτέον τα ποτ στο βρώμικο δεν πήγαν ποτέ σε παίξιμο πάνω από το 2 η ώρα για το Pre και στο 12 το output. Αυτο το πράμα γκρεμίζει καταφύγια...

 

Χαίρομαι που σας άρεσε.

Είναι πολύ κουραστική δουλειά για να γίνει "σωστά" (αυτό το σωστά τελοσπάντων που είδατε). Τόσες μέρες το συζητούσαμε και σήμερα έφαγε από τις 8.30 το πρωί μέχρι τις 5 το απόγευμα, με μικρά διαλείματα για να βγάλω τα σκυλιά και να φάω. Και στα διαλείμματα πάλι κάτι έτρεχε. Κανά 2ωρο μόνο το στήσιμο, τι θα παίρνει η κάμερα, και πως θα φαίνονται, και πάλι τα λαμπάκια του iridium κρύβονταν.

Χώρια που το cubase σταμάτησε 3 φορές γιατί λέει έγραφα πολλά (!) tracks. (και έγραψα και στο λαπτοπ να μην έχω πολλές παρεμβολές).

Για να πάρετε μια ιδέα, αυτό το γυρισα με μια osmo action camera, και ταυτόχρονη ηχογράφηση στο cubase φωνή και ένα stereo track. Απλά πράγματα δηλαδή. Αν όμως κάτι σταματήσει μετά θέλει συγχρονισμό και κόψε ράψε με μόνο κοινό το audio από την osmo action.

Αλλη φορά....δεν 

 

 

(έτσι λέω πάντα....)

Αμα ήταν να το πηγαίναμε μια ώρα θα έβαζα και την dlx, αλλά δεν νομίζω υπήρχε λόγος.

Μια ιδέα πήρατε.

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Μια ιδέα πήρατε.

Τι μια ιδέα....

 

Ούτως ή άλλως dim τις πιο πολλές φορές τα Γκεην που γκρεμίζουν καταφύγια δείχνουν όλοι με αυτό το μηχάνημα. Οπότε είχε πολύ ενδιαφέρον που μας έδειξες όλα τα υπόλοιπα. Το μηχάνημα είναι πολύ versatile. Κ όχι στο περίπου όπως αλλά.

 

Μια πολύ ενδιαφέρουσα σκέψη που έχω τον τελευταίο καιρό, είναι πως με τόσο που έχουν πέσει οι τιμές στα (απλησίαστα προ 30 ετείας) ρακ πρηαμπ είναι πως όταν έχω τα χρήματα να στήσω ξανά ένα ριγκ να το κάνω ξεκινώντας με ένα preamp τύπου slo κ ένα 2 notes IR loader. Αν συμβεί αυτό θα έχεις συμβάλλει πολύ να το ξέρεις!

Επεξεργασμένο από billaraskats27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίμενα αυτό το βίντεο.

Πιο κοντά στα γούστα μου αυτό το στήσιμο.

Πολύ ωραίοι ήχοι.

Ωραία καθαρά και crunch.

Πολύ καλή και η παρουσίαση.

Thanks Δημήτρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο ήχος δεν λέω ειδικά ο καθαρός αλλά το βίντεο πολύ κουραστικό πιο πολύ πατάς κουμπάκια πάρα παίζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Ωραιος ο ήχος δεν λέω ειδικά ο καθαρός αλλά το βίντεο πολύ κουραστικό πιο πολύ πατάς κουμπάκια πάρα παίζεις. 

ε...δεν είναι κιθαριστικός διαγωνισμός.

Τι κάνουν τα κουμπιά δείχνω

  • Like 1
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, όταν κάνεις bypass το preamp του iridium και ακούγεται μόνο ο soldano και τα cab simulators, μιλάμε για το φως το αληθινό. 
Απίστευτα όμορφος ήχος. 
 

ευγε για το βίντεο..👌🏽

  • Συμφωνώ 3

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FatalV είπε

Ειλικρινά, όταν κάνεις bypass το preamp του iridium και ακούγεται μόνο ο soldano και τα cab simulators, μιλάμε για το φως το αληθινό. 
 

 

Ακριβώς αυτό ετοιμαζόμουν να γράψω.

Ακριβώς όμως.

Σαν να φεύγει μια κουρτίνα μπροστά από τον ήχο που τον κάλυπτε, και τον αφήνει να λάμψει.

  • Συμφωνώ 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ακριβώς αυτό ετοιμαζόμουν να γράψω.

Ακριβώς όμως.

Σαν να φεύγει μια κουρτίνα μπροστά από τον ήχο που τον κάλυπτε, και τον αφήνει να λάμψει.

Όντως. Επι λέξη! 👌🏽

  • Συμφωνώ 1

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα τώρα

και στην αρχή για λίγο που το ρίχνω πάνω στο iridium κανονικά, ενδιαφέρον έχει. γκαζωμένο είναι, αλλά είναι λίγο πιό φωναχτό πιό κακαριζέ....

θέλει ψάξιμο....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου