Προς το περιεχόμενο

Dimsonic - o Soldano SP77 στο guitar rig μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Slew Rate
Το post επιλέχθηκε από τον Slew Rate.

Στον dimsonic απονεμήθηκε το badge 'Αξιόλογες συμμετοχές' και 30 πόντοι συμμετοχής.

Όπως είχα υποσχεθεί να και το 4ο βίντεο της σειράς My Guitar Rig με τον αμφιλεγόμενο Soldano.

Ακούστε και σχολιάστε...

 

Να είστε ευγενικοί....με ζόρισε ιδιαίτερα

 

 

  • Like 15
  • Ευχαριστώ 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπέρασμα ... είχα δίκιο να μην ανησυχώ για τον συνδυασμό Soldano μόνο με τις καμπίνες του Iridium.

Σπέρνει ο ήχος, κρούσταλλο.

Και μου έκανε εντύπωση, ότι δεν είναι "ψυχρό κρούσταλλο" (δεν μου αρέσουν αυτοί οι "ψυχροί σαν πάγος" ήχοι), αλλά είναι πολύ ζεστός και smooth.

Δεν επέμεινες ιδιαίτερα στο βρώμικο κανάλι του Soldano (και στο σπρώξιμό του βρώμικου καναλιού με το Wampler), αλλά σε δικαιολογώ, γιατί δεν σου αρέσει η πιο πολλή "βρωμιά".

 

Αρκετά πιο επεξηγηματικό το βίντεο, δεν αφήνει σκοτεινά σημεία στην συνδεσμολογία.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει αμφιλεγόμενος Σολντανο. Υπάρχει ένα απίστευτο μηχάνημα που μόλις παρακολούθησα στο βίντεο. 

 

Φοβερά καθαρά.

Φοβερά crunch.

 

Τελικά αυτή ήταν κ η ενδεδειγμένη συνδεσμολογία.

 

Ακόμα κ στα , επίπεδα gain που τον χρησιμοποιούσες. Οταν ανεβάζεις σε πραγματικα hi gain level το έκανες μόνο για να μας δείξεις που φτάνει κ δεν έμενες εκεί, αμέσως το κατεβάζες κ έπαιζες. Κ καλά έκανες γιατί εκεί θέλει πένα κ άλλο στυλ παιξίματος (κ 4x12' cab sim). Ακόμα λοιπόν κ στα δικά σου λεβελ Γκεην, είχε αυτό το τραγούδιστο ο ηχος, χαρακτηριστικό για το οποιο έχει γίνει διάσημος . 

 

Μακράν το αγαπημένο μου βίντεο από τα 4. Αν κ για να είμαι δίκαιος, το είχα αποφασίσει πριν τον ακουσω😊

 

Μου άρεσαν όπως είπα πολύ κ τα καθαρά του. Δε ξέρω ποια είναι τα δικά σου γούστα, αλλά ήταν με διαφορά ο πιο traditional κ κρύσταλλο ήχος που έχεις παρουσιάσει στα βίντεο σου. 

 

 Έπαιρνε κ το ταμνους πολύ ωραία κ καθάριζε καταπληκτικά από το volume.

 

Dim σ'ευχαριστουμε πολύ για την παρουσίαση.

 

Κ για το ότι τον είχες σε ωραίο πλάνο ώστε να τα βλέπουμε όλα . Κ εσένα με το παίξιμο κ το πόσο ασύλληπτα όμορφο μπορεί να είναι ένα μωβ-φουξια μεταλλικό μηχάνημα! (Ταίριαζε κ με την τελε)

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billaraskats27 είπε

1. Αν κ για να είμαι δίκαιος, το είχα αποφασίσει πριν τον ακουσω😊

 

2. Κ για το ότι τον είχες σε ωραίο πλάνο ώστε να τα βλέπουμε όλα . Κ εσένα με το παίξιμο κ το πόσο ασύλληπτα όμορφο μπορεί να είναι ένα μωβ-φουξια μεταλλικό μηχάνημα! (Ταίριαζε κ με την τελε)

 

1. Έλα ρε ... και δεν το είχαμε καταλάβει ...

 

2. Ρε συ, μιλάμε ότι το έχεις ερωτευτεί το μηχάνησμα στην κυριολεξία. Ούτε για γυναίκα δεν θα μιλούσες έτσι.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Συμπέρασμα ... είχα δίκιο να μην ανησυχώ για τον συνδυασμό Soldano μόνο με τις καμπίνες του Iridium.

Σπέρνει ο ήχος, κρούσταλλο.

Δεν επέμεινες ιδιαίτερα στο βρώμικο κανάλι του Soldano (και στο σπρώξιμό του βρώμικου καναλιού με το Wampler), αλλά σε δικαιολογώ, γιατί δεν σου αρέσει η πιο πολλή "βρωμιά".

 

Αρκετά πιο επεξηγηματικό το βίντεο, δεν αφήνει σκοτεινά σημεία στην συνδεσμολογία.

Αφου εφαγα το κραξιμο εμαθα Στρατε.

Η συζητηση που καναμε βοηθησε πολυ στο να ξεκαθαρισω και την παρουσιαση.

Τωρα για βρωμικα....με ξερετε. Ισως μεσα σε καποιο κομματι ή μονο μετα απο εμπνευση

  • Like 1
  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

Αφου εφαγα το κραξιμο εμαθα Στρατε.

 

Έλα βρε, ποιο κράξιμο ...

Κουβέντα κάναμε.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Φταίει η Τελεκάστερ, Φιούζιε... 😄

Αν πρόσεξες, στο 70% έπαιζα στον humbucking

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

Αν πρόσεξες, στο 70% έπαιζα στον humbucking

 

Και όχι μόνο αυτό.

Ήταν τόσο ζεστός ο ήχος, που "σκέπασε" και την τέλε, και την έκανε να ακουστεί όμορφα, και όχι κόντρα ξούρα στεγνή.

Ωραίο μηχάνησμα.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

1. Έλα ρε ... και δεν το είχαμε καταλάβει ...

 

2. Ρε συ, μιλάμε ότι το έχεις ερωτευτεί το μηχάνησμα στην κυριολεξία. Ούτε για γυναίκα δεν θα μιλούσες έτσι.

20 + χρόνια τώρα...  Κ για τα looks (αυτός κ ο bogner μόνο τέτοια ομορφιά) κ για το πώς τα λέει ...

 

Σε γυναίκα με αυτά τα χαρακτηριστικά θα έλεγα " Τι προενισχυσαρα λαμπατη είσαι εσύ μάναμ? Αχ κ να είχα μια 4x12" να σ' ακούω όλη μέρα!"

Επεξεργασμένο από billaraskats27
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου