Προς το περιεχόμενο

monitorοαπορια


ESP1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να σας απασχολησω κ παλι :lol:

 

 

λοιπον...ειμαι ενα βημα πριν την αγορα monitorιων και εχω την εξης απορια...

 

σκεφτομαι να μην παρω αυτοενισχυομενα, αλλα passive και να τα κοτσαρω πανω σε εναν ενισχυτη που εχω...θα γινει δουλεια?

 

 

by the way, ο ενισχυτης ειναι μοντελο της grundig απο τα τελη 60 με λυχνιες

 

 

δεν ξερω αν αυτο βοηθαει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

καθόλου δεν βοηθάει...

Βρες χαρακτηριστικά του ενισχυτή, αν και μου φαίνεται ότι θα ταλαιπωρηθείς. Ετσι κι αλλοιώς πρέπει να ξέρεις την ευαισθησία των ηχείων που θα πάρεις καθώς και την ισχύ που χρειάζονται για να λειτουργούν σωστα. Πολλά μόνιτορ δεν είναι εύκολο φορτίο.

Δυστυχώς είναι πολύ θολά τα πράγματα για να βοηθήσω.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να παρεις αυτοενισχυομενα,ειναι πιο βολικα στη χρηση & θα αποφυγεις τις δυσαρεστες εκπληξεις με τη συμβατοτητα με τον ενισχυτη σου :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εδω και αρκετο καιρο ψαχνομαι στο ιδιο θεμα που απασχολει κι εσενα,θα σου πω τα εξης:για active σου προτινω να κοιταξεις στη σειρα m-audio bx(5)(8) και τα behringer b 2030a,b 2031a.ειναι σχετικα φτηνα και σε σχεση με το οποιοδηποτε στερεοφωνικο κανεις πολυ καλυτερα τη δουλεια σου.αν πας σε passive μπορεις να βρεις καλες ευκαιριες σε μεταχειρισμενους rottel (παρε μια χρυση ευκαιρια,δεν θα πιστευεις ποσο τους πουλανε...) και απο εκει και περα δες τα ηχεια της koda που ειναι απιστευτα φθηνα σε σχεση με αυτα που προσφερουν (50-70euro το ζευγος!!!).τελος υπαρχει και η πολυ καλη επιλογη στο νακα με τη σειρα reveal της tannoy (ειτε ενεργα η παθητικα).ο,τι και να επιλεξεις κρινε με ο,τι ακους αλλα και ο,τι ΘΑ ακους στο χωρο σου..

If the house is rocking,don't bother knocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο topic ή άρθρο σχετικό με το πως θα μπορούσαμε να επιλέξουμε κατάλληλο ενισχυτή για τα εκάστοτε passive monitors , γιατί εγώ δεν έχω βρει κανένα..?

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες χαρακτηριστικά του ενισχυτή

 

 

Boss...τα βρηκα!!! :lol: :lol: :lol:

 

From database www.radiomuseum.org: - Stereomeister 35

Principle Super-Heterodyne (Super in general); IF-Freq. 460 kHz

Tuned circuits 6 AM circuit(s); 11 FM-circuit(s)

Wave bands Broadcast, Long Wave, Short Wave plus FM.

Power type and voltage Alternating Current supply (AC) / 110-240 Volt

Loudspeaker - This set has no built-in loudspeaker (separate or not necessary).

Material Wooden case

Shape Tablemodel with Push Buttons.

Dimensions (WHD) 580 x 230 x 220 mm / 22.8 x 9.1 x 8.7 inch

Valves / Tubes 10: ECC85 ECH81 EAF801 ECC808 EM87 ECC808 EC92 ECC81 ECLL800 ECLL800

Notes Dioden: 2× AA113, 7× AA118, OA150.

Net weight 13 kg / 458.6 oz

 

Source of data erb

Catalogue reference Handbuch VDRG 1965

 

 

 

 

αυτα υπαρχουν στη σελιδα http://www.radiomuseum.org/r/grundig_stereomeister_35.html

 

 

μπορεις να ριξεις λιγο φως μπας και δω κατι?πες μου και τη γνωμη σου συμφωνα με τα χαρακτηριστικα του.θα με βοηθουσε να ξερω και τι "πραμα" εχω

 

δες και διαστασεις...χοχοχο...τον εχω στο σαλονι και φοβαται το ματι μου :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

boss...Που εισαι?τοσο...χαλια ειναι τα πραγματα? :lol: :lol: :lol:

 

 

βοηθεια παρακαλω :!: :!: :roll: ερχονται και χριστουγεννα και πρεπει να ξοδεψω το χρημα σωστα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου