Προς το περιεχόμενο

M-audio audiophile: ΒΟΗΘΕΙΑ


geohomo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα με την audiophile USB ρε παιδια. Κατέβασα του τελευταίους drivers απο το site της εταιρείας, και πλέον δεν μπορώ να κάνω playback στα 44100. Στο project setup του nuendo, η μόνη επιλογή είναι το 48000. Λογικά, κάπου υπαρχει ένα πανελ της κάρτας που αλλάζω την συχνότητα. Δεν βρίσκω όμως κάτι τέτοιο. Λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατω στην γραμμη ερασιων κοντα στο ρολόϊ θα δεις το εικονίδιο της κάρτασ σου. διπλο κλικ και την ανοιξες.

 

Η , απο τον πινακα ελεγχου με διπλο κλικ στο εικονιδιο της καρτας σου :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρρ boys, αλλα όλα αυτα τα έχω κάνει... Αυτονοητα είναι αυτα... Υπαρχει τπτ άλλο? Εάν όχι κατι μ@!#%#α εχει γινει με τουσ drivers και το install. thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει κανεις αυτην την τιμημένη καρτα ήχου? Το παρεχόμενο από την εταιρεία software είναι τοσι αισχρο, ή κάνω κάτι λάθος? Κατεβασα το

 

APUSB_WDM_5.10.00.5077(2)

 

το οποίο υποτίθεται ότι είναι το update, και δεν δουλεύει τιποτα. Έχει κανείς τίποτα να προτείνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να κάνεις uninstall τη κάρτα και μετά φτου κ απ'την αρχή? Αν είναι τόσο πακέτο οι καινούργιοι drivers γιατί δε κάνεις rollback στους παλιούς?

 

Αν το πρόβλημα συνεχίζεται, δεν είναι κακή ιδέα να στείλεις ενα email στην M-audio, αν και εγώ που έστειλα μία φορά, εκτός του ότι μου απαντήσανε μετά από 5 μέρες, τελικά βρήκα τη λύση από μόνος μου (η απάντηση της m-audio ήταν τουλάχιστον για το π$#^ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς το ίδιο marijunoid.... μάλιστα γέλασε ο τύπος που έκραζα τα XP!!! εγώ έχω την audiophile firewire και τελικά το πρόβλημα λύθηκε εντελώς 2 updates αργότερα...

 

όσο για το πρόβλημά σου geohomo δοκίμασες κανένα άλλο sequencer? έχω την εντύπωση ότι στο nuendo και στο cubase το sample rate πρέπει να το αλλάξεις και από το control panel της κάρτας ήχου αλλά και μέσα από το πρόγραμμα...

ww.myspace.com/badratio

www.myspace.com/hardisklounge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου