Προς το περιεχόμενο

Απορία για το Νero


sPId_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο ενεργό παράθυρο του nero που έχεις τα tracks πατάς διπλό κλικ στο pause κάθε κομματιού και από 2 seconds το κάνεις 0.

¶σε όμως το pause του πρώτου track στα 2 sec όπως είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ενεργό παράθυρο του nero που έχεις τα tracks πατάς διπλό κλικ στο pause κάθε κομματιού και από 2 seconds το κάνεις 0.

με το "μαρκάροντας και μετά δεξί" τα κάνεις με μία χωρίς να clickάρεις ένα ένα

 

¶σε όμως το pause του πρώτου track στα 2 sec όπως είναι.

 

το κάνει το Nero μόνο του :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που μου έιπατε το δοκίμασα. ¶λλα ο δίσκος δε βγήκε σωστά. Αντιθέτως άφηνε και δύο δεύτερα αφού έμπενε στο καινούργιο κομμάτι. Τα έκανα όμως όλα στο μηδέν. Και το πρώτο. Λέτε να φταίει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θέλω να κάνω το ίδιο πράγμα που θες κι εσύ, χρησιμοποιώ το Nero Express.

Εκεί υπάρχει η επιλογή "no pause between tracks", την τσεκάρεις και ξεμπερδεύεις.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θέλω να κάνω το ίδιο πράγμα που θες κι εσύ' date=' χρησιμοποιώ το Nero Express.

Εκεί υπάρχει η επιλογή "no pause between tracks", την τσεκάρεις και ξεμπερδεύεις.[/quote']

 

Με το πρώτο τραγούδι τι γίνεται? Το κόβει κι αυτό?

Και κάτι άλλο. Μήπως πρέπει να επιλέξω και το πάνω κουτάκι που λέει κανονικοποιηση όλων των αρχείων ήχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει να γραψω ενα δισκο 3 φορες και καμια δε βγηκε σωστος. Lost_highway στην αρχη καθε κομματιου κολλαει για 2 δευτερολεπτα και στο τελος αφηνει 2 δευτ. κενό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το πρώτο τραγούδι τι γίνεται? Το κόβει κι αυτό?

 

Όχι.

Ορισμένες φορές πάντως μου βγάζει μήνυμα ότι πρέπει να αφήσει 2 sec στην αρχή' date=' πατάω ΟΚ και όλα πάνε ρολόι.

 

Μήπως πρέπει να επιλέξω και το πάνω κουτάκι που λέει κανονικοποιηση όλων των αρχείων ήχου?

 

Όχι.

Αυτό είναι το normalise, αν έχεις υπόψη.

Απ' τη στιγμή που έχεις έτοιμο το υλικό σου για κάψιμο, δεν πρέπει να το έχεις ενεργοποιημένο γιατί θα σου αλλάξει τις στάθμες της έντασης σε κάθε κομμάτι.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου