Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέας κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Vaisilis είπε

Εγώ θα σου πρότεινα σύμφωνα με τις μπάντες που γουστάρεις να τσεκάρεις όσες περισσότερες LP style κιθάρες μπορείς καθώς και SG που είναι ελαφρύτερες και πιο βολικές in my opinion.

 

 Και prs, καθώς διαφοροποιούνται αρκετά στο μανίκι και ίσως του φανεί πιο κοντά στα γούστα του. Είναι και εντός budget.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
19 λεπτά πριν, Vaisilis είπε

καθώς και SG που είναι ελαφρύτερες και πιο βολικές in my opinion.

Και μεγάλη αλήθεια ειπώθηκε. IMHO ότι βολικότερο κυκλοφορεί, δεν "φτιάχνεις" μέση και με σούπερ μπράτσο (για το γούστο μου). 

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μαόνι/ maple top- λογική LP (που προσωπικά είχε "ψηφίσει" εξ αρχής), αλλά λίγο "μπαμπάτσικη". Από κιλά τι λέει (αν γνωρίζει κάποιος);  

Την είχα και με humbuckers και με P90 και δεν την λες βαριά σε καμία περίπτωση! Κάτω των 4 κιλών νομίζω είναι ανεκτό βάρος... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Castle said:

πως θα το κατορθώσω αυτό; 😛 ντρέπομαι βασικά να επικοινωνώ με χρήστες για να δοκιμάζω κιθάρες. ουσιαστικά μόνο νάκας και 2-3 μαγαζιά ακόμα στο κέντρο της αθήνας είναι που πάω και δοκιμάζω

Δεν πολύ κατάλαβα το ντρέπομαι ….  σου γραφω για μεταχ.Όταν ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις μια κιθάρα  πρέπει πρώτα να την δοκιμάσεις ,τα λεφτά σου θα δώσεις ,δεν εννοώ βέβαια και να ξημεροβραδιαστείς στο σπίτι του κάτοχου της κιθάρας που ενδιαφέρεσαι αλλά μην αγοράσεις  γουρούνι στο σακί. Ένα μεγάλο αβαντάζ στο αν αγοράσεις μεταχ.οργανο σε σχέση με καινούργιο σε κάποιο κατάστημα  είναι και αυτό.το ότι εχεις πολύ περισσότερο χρόνο να ακούσεις και να παίξεις με το οργανο που σε ενδιαφέρει και μάλιστα  με καλύτερους ενισχυτές η εφε  ώστε να εχεις και καλύτερη άποψη για αυτό.στο παρελθον εχω επισκευτει πριν αγορασω  κιθαρα  στο σπιτι του πωλητη αν θυμαμε καλα 3 φορες,βεβαια ηταν αλλα τα χρονια τοτε αλλα όπως και να εχει εισαι ο αγοραστης,δεν παιρνεις μεταχ,κιθαρα αν δεν παιξεις και δεν την ακούσεις καλα.αν δεν θελει ο πωλητής υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιές που λενε…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου