Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέας κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ε αφου ειπε οτι θελει βρωμογκαζα και τετοια, με τελεκαστττττττττ

 

449994590_max.thumb.jpg.881e57902ac2fd6978158cdad0b54f46.jpg

 

 

 

 Ο παραπανω χρηστης εννοουσε αυτην την κιθαρα

 

https://www.thomann.de/gr/fender_jim_root_telecaster_flat_white.htm

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αααα... μάλιστα. ΟΚ, είμαι περίεργος πάντως να δω που θα καταλήξει αυτό το thread (λέμε τώρα) και μετά από πόσες σελίδες.  😄

Αν άργησει λίγο ακόμα να μπει ο OP μέχρι κ αρτστοπ με Φλοϋντ Ρόουζ προλαβαίνουμε να του προτείνουμε (αλλά να έχει κερωμένους μαγνήτες αλλιώς δεν κάνει)

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Πας στοίχημα ότι θα τον βάλουνε να πάρει τελεκάστερ τον άνθρωπο?

Να είμαι stand by για επιβολή διοικητικών κυρώσεων στους επίδοξους influencers; 

  • Χαχα 3

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, Castle είπε

DSC_0345_600x.jpg.5c69933b2acad0cb32f7010fab26e589.jpgsweet-honey-overdrive-overdrive-pedal.-factory-mad-professor-amplification.png.015547875fbd411981dae6c60a26735f.png

Line 6 POD HD400 Multi-Effect and Amp Modeler | Reverbxlarge_24304420_2.jpg.9cade550273041984ceeb9b9e34df74d.jpgGCB95-bott.thumb.jpg.7f76d18ca137ba77d54a75ec466f343c.jpg

Αυτός είναι ο εξοπλισμός μου. Φαντάζομαι ότι έχω πολύυυυυ δρόμο ακόμα με αυτά που διάβασα!

Δεν ξέρω τι διάβασες , αλλά αν έδινες τα μισά από αυτά που έχεις στον Jeff Beck, θα σου έγραφε 3 δίσκους για Grammy.....αρά δεν είναι θέμα εξοπλισμού....αλλού ψάξου.

Εκτός αν εννοείς ότι έχεις πολύ δρόμο στο να μαζεύεις μηχανήματα, οπότε εκεί θα συμφωνήσω,.

  • Συμφωνώ 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, Castle είπε

Αυτός είναι ο εξοπλισμός μου. Φαντάζομαι ότι έχω πολύυυυυ δρόμο ακόμα με αυτά που διάβασα!

Και ναι και όχι... Καθότι όπως σοφά ανέφερε ο κ. συνήγορος:

 

3 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν ξέρω τι διάβασες , αλλά αν έδινες τα μισά από αυτά που έχεις στον Jeff Beck, θα σου έγραφε 3 δίσκους για Grammy.....αρά δεν είναι θέμα εξοπλισμού....αλλού ψάξου.

 

Με αυτά που έχεις κάνεις μια χαρά τη δουλεία σου. Όμως πιστεύω ότι όπως όλοι μας άλλωστε, αν δεν περάσεις τη... βάσανο του να πάρω και αυτήν και να πάρω και την άλλη και την παράλλη κιθάρα, δεν θα ησυχάσεις. 

Έχεις μπει στην φάση του (οικονομικού) ξηλώματος και επειδή από αυτό το trip ισιώνεις μόνο αν τα ακουμπήσεις, φρόντισε να τα ακουμπήσεις σοφά. 

Πάρε κάτι που δεν θα απομειώσει την αξία του- αντίθετα θα την αυξήσει- ως εκ τούτου θα επιμείνω στο αρχικό μου πόρισμα: Αν μπορείς (το τονίζω το αν) LP.  

  • Like 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Μαλλον εχεις μια Ibanez sa160qm κορεατικο μοντελο. 200 με 300 τη βρισκεις μεταχειρισμενη

Οχι κατι το ιδιαιτερο, μια χαρα ομως. 

Απο τρεμολο τα ιδια με την απο πανω προταση.

Αν σ'αρεσει στα χερια, μπορεις να ψαξεις για μεταχειρισμενους μαγνητες, δε νομιζω ν'αξιζει να δωσεις παραπανω λεφτα. Σιγουρα με κατι παραπανω απο 100 βρισκεις κατι καλο που την αναβαθμιζει αισθητα κ δεν καταξοδευεσαι. Ο συνδυασμος H-S-S με τα 22 ταστα θα σου δωσει πολλα κλασσικα ηχοχρωματα. Κ χαρντροκ που λες

 

Παρατηρηση 1. Αυτη ειναι δικη σου φωτο ? Αν ναι εισαι ωραιος. Αν οχι κ ειναι απο το ιντερνέτ τοσο δυσκολο ηταν να βρεις το μοντελο? 🤨

 

Παρατηρηση 2. Αυτο που ειπε ο @LK

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Disclaimer:

Εγώ δεν είπα να μην αγοράζουμε, και από gas ξέρω....και σχεδόν 50 έφτασα και ακόμα βλέπω μηχανήματα και κιθάρες και μου τρέχουν τα σάλια ΄, αλλά ξέρω γιατί τα παίρνω.

Γιατί μου αρέσουν, όχι γιατί πιστεύω πως με αυτά θα παίξω καλλίτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν ξέρω τι διάβασες , αλλά αν έδινες τα μισά από αυτά που έχεις στον Jeff Beck, θα σου έγραφε 3 δίσκους για Grammy.....αρά δεν είναι θέμα εξοπλισμού....αλλού ψάξου.

Εκτός αν εννοείς ότι έχεις πολύ δρόμο στο να μαζεύεις μηχανήματα, οπότε εκεί θα συμφωνήσω,.

 

9 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Και ναι και όχι... Καθότι όπως σοφά ανέφερε ο κ. συνήγορος:

 

 

Με αυτά που έχεις κάνεις μια χαρά τη δουλεία σου. Όμως πιστεύω ότι όπως όλοι μας άλλωστε, αν δεν περάσεις τη... βάσανο του να πάρω και αυτήν και να πάρω και την άλλη και την παράλλη κιθάρα, δεν θα ησυχάσεις. 

Έχεις μπει στην φάση του (οικονομικού) ξηλώματος και επειδή από αυτό το trip ισιώνεις μόνο αν τα ακουμπήσεις, φρόντισε να τα ακουμπήσεις σοφά. 

Πάρε κάτι που δεν θα απομειώσει την αξία του- αντίθετα θα την αυξήσει- ως εκ τούτου θα επιμείνω στο αρχικό μου πόρισμα: Αν μπορείς (το τονίζω το αν) LP.  

Από gibson les paul ποια αξίζει σε ένα χαμηλό μπάτζετ πιστεύεις; Στα χρήματα που μπορώ να δώσω, μόνο η tribute είναι σχετικά εκεί. Αλλά αξίζει;

8 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Εχεις μια Ibanez sa160qm κορεατικο μοντελο. 200 με 300 τη βρισκεις μεταχειρισμενη

Οχι κατι το ιδιαιτερο, μια χαρα ομως. 

Απο τρεμολο τα ιδια με την απο πανω προταση.

Αν σ'αρεσει στα χερια μπορεις να ψαξεις για μεταχειρισμενους μαγνητες, δε νομιζω ν'αξιζει να δωσεις παραπανω λεφτα. Σιγουρα με κατι παραπανω απο 100 βρισκεις κατι καλο που την αναβαθμιζει αισθητα κ δεν καταξοδευεσαι

 

Παρατηρηση 1. Αυτη ειναι δικη σου φωτο ? Αν ναι εισαι ωραιος. Αν οχι κ ειναι απο το ιντερνέτ τοσο δυσκολο ηταν να βρεις το μοντελο? 🤨

 

Παρατηρηση 2. Αυτο που ειπε ο @LK

το περίεργο είναι ότι η δική μου από πίσω γράφει w91 made in corea

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Castle είπε

 

Από gibson les paul ποια αξίζει σε ένα χαμηλό μπάτζετ πιστεύεις; Στα χρήματα που μπορώ να δώσω, μόνο η tribute είναι σχετικά εκεί. Αλλά αξίζει;

το περίεργο είναι ότι η δική μου από πίσω γράφει w91 made in corea

Ξεχασα το μαλλον (το διορθωσα). Τα αλλα ισχυουν που σου ειπα. 

Οπως κ αυτα που σου ειπε ο LK, οπως κι αυτα που σου ειπαν οι υπολοιποι 😉

Οτι κ να κανεις, ειτε την αναβαθμισεις, ειτε παρεις κατι αλλο, λιωστηνα στο παιξιμο.

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου