Προς το περιεχόμενο

Τι μπακέτες χρησιμοποιείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα εχω τρελα με μπακετες προσπαθω να τη ψαχνω οσο πιο πολυ μπορω. Παιζω με βαριες μπακετες μεχρι τωρα χρησιμοποιω την 2β της vic firth αλλα πηρα απο τομαν ενα ζευγαρι Vater powerhouse και επαθα την πλακα μου απιστευτη μπακετα δεν ξερω αν υπαρχει στην Ελλαδα τουλαχιστον στη Θεσσαλονικη δεν υπαρχει.Θεωρω οτι η vater φτιαχνει τις καλλυτερες μπακετες το μονο μειονεκτημα ειναι αυτο το gloss φινιρισμα που εχει οποτε εχεις την αισθηση οτι θα σου γλιστρισει αλλα με το καιρο το συνηθηζεις.

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχεις την αισθηση οτι οι vater θα σου γλιστρήσουν? δεν ειναι απλως αισθηση. Σε ενα live παραλιγο να σκοτώσω τον μπασιστα. Μην πας ποτε σε live με καινουριες vater. Παντως δεν ειναι οτι συνηθίζεις με τον καιρο, απλα φευγει το φινιρισμα. Εγω προτιμω τις REGAL και εννοειται 7Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή θα τις απαριθμήσω όλες αυτές που λατρεύω... Οι μπακέτες τις οποίες δεν έχω βαρεθεί ποτέ ως τώρα είναι οι Vater Universal...

 

Ιδού ένα περιστατικό που μου συνέβη σήμερα το πρωί...

 

Εδώ και κάνα δίμηνο την ψάχνω πολύ για την "τέλεια μπακέτα", σήμερα λοιπόν, κοιτάζα αρκετές από δαύτες για παχύ λαιμό και ωραίο tip... Δεν έβρισκα κάτι καινούριο λοιπόν... και ξάφνου ! βλέπω ΤΟΝ λαιμό και ΤΟ tip.... σε ένα ραφάκι , παράμερα!!

 

Τις πιάνω στα χέρια μου και διαβάζω... VATER UNIVERSAL .... :wink:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vater 5b k 5b power!!!φοβερες μπαγκετες οπως και οι περισσοτερες vater...παλια χρησιμοποιουσα αρκετα και vic firth 5a extreme k promark ringo starr αλλα πλεων μου φαινονται πολυ ελαφριες και λεπτες...επισης πολλες φορες μελεταω με του thomas lang και διαφορες αλλες marching sticks και παρολο που φοβομουνα να μελετισω με πολυ βαριες μπαγκετες τελικα μου εχουνε κανει αρκετο καλο... σε ορισμενες ασκησεις ομως τις χρησιμοποιω ομως γιατι σε μερικους τομεις πιστευω μπορει να σε βλαψουν...επισης αλλες μπαγκετες που επαιζα παλια και μαρεσουν ακομη ειναι οι ahead 5a αν και φαινονται και αυτες λιγο ελαφριες πλεον...οντως παντως οι vater γλιστρανε λιγο ιδιαιτερα σε μενα που ιδρωνουν υπερβολικα τα χερια μου (και δεν μαρεσει να βαζω τενιες κτλ κ ουτε γαντια προτιμω να εχω αμεση επαφη με το ξυλο) αλλα οι καταπληκτικη vater μας σκεφτηκε και μας και εβγαλε και τις vater nude series που ειναι χωρις βερνικι!!!σκετο ξυλο δλδ σαν τις promark...βεβαια οι κλασικοι ελληνες δεν εχουν παρει χαμπαρι κλασσικα γι αυτο ειδοποιησα νακα κ drumstore και μουν παν θα παραγγειλουν...εγω παντως αν αργησουν να φερουν την εχω ψησει την παραγγελια απο εξωτερικο αν κ ουτε ο thomann ktl εχουν φερει ακομη ειναι πολυ καινουριες...κ επισης εβγαλε και τις μπαγκετες τισ σε 4 διαφορετικα χρωματα!!!μαυρο,μπλε, και τα αλλα δεν τα θυμαμαι...vater rulez...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου