Προς το περιεχόμενο

Τι μπακέτες χρησιμοποιείτε;


paraddidle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω παιζω με Vic Firth 8D.Πολυ καλο ζυγισμα και σωστο βαρος.Τωρα ομως ψαχνω για κατι που να αντεχει περισοτερο για με βγαζουν 2-3 προβες το πολυ.....

αυτες οι μαυρες σαν του ΦτουLirch απο metallica,λενε τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιζω με Vic Firth 8D.Πολυ καλο ζυγισμα και σωστο βαρος.Τωρα ομως ψαχνω για κατι που να αντεχει περισοτερο για με βγαζουν 2-3 προβες το πολυ.....

αυτες οι μαυρες σαν του ΦτουLirch απο metallica' date='λενε τιποτα?[/quote']

 

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι ιδιες με αυτες του Jordison οποτε λογικα θα ειναι φοβερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vic Firth 5A (ξύλινο tip) κ' ξερό ψωμί

 

Έπαιζα με AHEAD (βλέπε Ulrich κ' Jordison) καθότι είμαι γνωστός ξυλοκόπος / μπαγκετοφάγος. Αυτή που μου άρεσε ήταν η 5Α κ' πάλι. Η μοναδική μπαγκέτα που αντέχει άμα βαράς δίχως αύριο. Μάλιστα έχει και ανταλλακτικά μέρη (tip και covers -> ουσιαστικά το shoulder της μπαγκετας).

 

Η φάση δεν κράτησε πολύ γιατί που αρέσει ο ήχος που αφήνει το ξύλινο tip στα πιάτα οπότε και γύρισα στην Vic Firth 5A.

 

Πλάκα-πλάκα θα τις δοκιμάσω στην επόμενη πρόβα κ' θα ξαναγράψω εντυπώσεις ύστερα από 3 χρόνια που έχω να τις παίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[

 

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι ιδιες με αυτες του Jordison οποτε λογικα θα ειναι φοβερες.

 

και να σου πω φιλαρακι,πόσο εχουν περιπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote="Tamaman

πόσο εχουν περιπου?

 

Θα σε γελάσω καθώς όταν τις πήρα δεν τις έφερνε κανείς Ελλάδα κ' τις είχα παραγγείλει από τα εξωτερικά...

 

μου φαίνεται τις είχα πάρει 20-30 Έουρα... (συν κάτι πιάτα, κλπ, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου