Προς το περιεχόμενο

Τι μπακέτες χρησιμοποιείτε;


paraddidle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

vic virth 5b

 

Welcome

Good evening

Who are you?

What instrumend do you play?

Where are you from?

How old are you?

 

Μη δίνεις σημασία εξασκώ τα Αγγλικά μου...

 

Λοιπόν εγώ χρησιμοποιώ τελευταία, Vic Firth 5BN και X5B hickory φυσικάeimai ειμαι μια χαρα.... παιζω αρκετα μουσικα οργανα, εχω επικεντρωθει ομως στην drums και το σκεφτομαι επαγγελματικα. Ειμαι απο την Δραμα και ειμαι 16 χρονων... εκανα μια διορθωση. χρησιμοποιω κι εγω 5BN μπακετες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα ειδα το dvd tou Jojo Mayer (Θεός) και τον δειχνει σε καποια φαση να προτεινει για practise κατι σιδερενιες μπακετες. Ξερει κανενας αν πουλανε τετοιες στην Ελλάδα?

 

Μήπως πρόκειται για τις Ahead Aluminium?

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι οι ahead aluminum ειναι ασημενιες στο χρωμα και σιδερενιες μαλιστα ο Mayer λεει να τις χρησιμοποιητε μονο στα pad ουτε για αστειο μη παιξεται με αυτες στο drumset!!

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι οι ahead aluminum ειναι ασημενιες στο χρωμα και σιδερενιες μαλιστα ο Mayer λεει να τις χρησιμοποιητε μονο στα pad ουτε για αστειο μη παιξεται με αυτες στο drumset!!

Μετά από αρκετό ψάξιμο στο net, βρήκα πως η συμβουλή που δίνει ο Jojo, δίνεται και από άλλους, ακόμα και για τις 5Β που είναι για κανονικό παίξιμο. Αυτό που λένε είναι πως αν δεν προσέξεις ραγίζουν τα πιατίνια μια που δεν υπάρχει απορρόφιση καραδασμών όπως στο ξύλο ή ακόμα και στο πλαστικό.

Αυτές που κυκλοφορούν κατά κόρον μια που λένε πως είναι πατενταρισμένες, είναι οι Ahead, αλλά ναι είναι μαύρες.

Για iron σιδερένιες δεν βρήκα τίποτα, αλλά νομίζω πως στο DVD μάλλον θα αναφέρει metal ή metallic και ίσως σε μπέρδεψε.

Ακόμα, αφού λές πως είναι ασημένιες, με κάνει να υποθέσω πως μάλλον για aluminium θα πρόκειται.

Η μοναδική εταιρεία που βρήκα σε αλουμίνιο look είναι η VeriSonic και στο site της θα καταλάβεις τι λέω:

 

http://www.verisonicsticks.com/rock/index.html

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Vic Firth 7A ή 5A

 

Mήπως έχει βρεί κανείς από το Ηράκλειο Κρήτης της ahead σε κανένα μαγαζί??? Ρε παιδιά, έχω πάει σε τόσους και τόσους, τους λέω ahead και με κοιτούν σαν χάνοι  ;D ;D ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι οι ahead aluminum ειναι ασημενιες στο χρωμα και σιδερενιες μαλιστα ο Mayer λεει  να τις χρησιμοποιητε μονο στα pad ουτε για αστειο μη παιξεται με αυτες στο drumset!!

Μετά από αρκετό ψάξιμο στο net, βρήκα πως η συμβουλή που δίνει ο Jojo, δίνεται και από άλλους, ακόμα και για τις 5Β που είναι για κανονικό παίξιμο. Αυτό που λένε είναι πως αν δεν προσέξεις ραγίζουν τα πιατίνια μια που δεν υπάρχει απορρόφιση καραδασμών όπως στο ξύλο ή ακόμα και στο πλαστικό.

Αυτές που κυκλοφορούν κατά κόρον μια που λένε πως είναι πατενταρισμένες, είναι οι Ahead, αλλά ναι είναι μαύρες.

Για iron σιδερένιες δεν βρήκα τίποτα, αλλά νομίζω πως στο DVD μάλλον θα αναφέρει metal ή metallic και ίσως σε μπέρδεψε.

Ακόμα, αφού λές πως είναι ασημένιες, με κάνει να υποθέσω πως μάλλον για aluminium θα πρόκειται.

Η μοναδική εταιρεία που βρήκα σε αλουμίνιο look είναι η VeriSonic και στο site της θα καταλάβεις τι λέω:

 

http://www.verisonicsticks.com/rock/index.html

 

 

σιδερενιες μπακετες είχε πριν καιρο η ηχορυπανση στο πενταγωνο στο τμημα με τα μεταχειρισμενα.Αν και νομιζω οι εκτος απο πιατινια και δερματα τηα σπασετε και τα χερια σας στην καλλιτερη των περιπτωσεων αν καποιος ψαχνει μπορει να παει να κοιταξει...εγω που ειχα παιξει παλια εστω και για μελετη ηταν αρκετα βαριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου