Προς το περιεχόμενο

Προσοχή στις αγοραπωλησίες σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν πας να αγοράσεις τα πράγματα είναι λίγο πιο εύκολα. Φροντίζεις να έχεις ρωτήσει τον πωλητή αν υπάρχει τράπεζα εκεί κοντά, ώστε να γνωρίζει από πριν πως δε θα έχεις λεφτά μαζί σου (υπάρχουν κ οι περιπτώσεις που συναντιεστε έξω, χωρίς δοκιμή, αλλά εκεί παρότι έχεις το χρήμα πάνω σου, τα αντικείμενα είναι πιο φτηνά, από τη στιγμή που τα παίρνεις χωρίς δοκιμή δεν αγοράζεις ακριβά πράγματα ετσι)

 

Το μεγάλο πρόβλημα είναι όταν θες να πουλήσεις κάτι κ πρέπει κάθε άσχετος να έρθει σπίτι σου... Έχω φάει μεγάλο κράξιμο στο πατρικό με κάτι φυντανια που έχουν έρθει 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vrasidas27 είπε

Όταν πας να αγοράσεις τα πράγματα είναι λίγο πιο εύκολα. Φροντίζεις να έχεις ρωτήσει τον πωλητή αν υπάρχει τράπεζα εκεί κοντά, ώστε να γνωρίζει από πριν πως δε θα έχεις λεφτά μαζί σου (υπάρχουν κ οι περιπτώσεις που συναντιεστε έξω, χωρίς δοκιμή, αλλά εκεί παρότι έχεις το χρήμα πάνω σου, τα αντικείμενα είναι πιο φτηνά, από τη στιγμή που τα παίρνεις χωρίς δοκιμή δεν αγοράζεις ακριβά πράγματα ετσι)

 

 

 Και φυσικα αποφευγεις και συγκεκριμενες περιοχες. Εκει ας πουμε που πυροβολανε τα δημοτικα σχολεια, ουτε μεταχειρισμενες πενες δε θα πηγαινα να παρω.

 

 

1 ώρα πριν, vrasidas27 είπε

 

 

Το μεγάλο πρόβλημα είναι όταν θες να πουλήσεις κάτι κ πρέπει κάθε άσχετος να έρθει σπίτι σου... Έχω φάει μεγάλο κράξιμο στο πατρικό με κάτι φυντανια που έχουν έρθει 

 

 Δεν ειναι το χειροτερο αυτο, το χειροτερο ειναι οταν ζητας μελη μπαντας. Αυτο το λαθος το εχω κοψει πριν ακομα φτιαχτει το noiz 😆, και να μου πεις οτι eventually θα βρεις το νεο mozart δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανακανω.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manosx είπε

 

 

 Ειναι θεμα αντοχων, οι δικες μου προφανως ειναι χαμηλες 😆

 

 

Ενω εμας.....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς μέσα σ' ένα forum που κατά κύριο λόγο έχει κάποιος θετικές εμπειρίες είναι εύκολο να είναι πιο χαλαρός και να την πατήσει. Είναι μικροποσό βέβαια και ίσως τελικά λυθεί η παρεξήγηση, το βλέπω δύσκολο κάποιος να δίνει ονοματεπώνυμο και τραπεζικούς λογαριασμούς για να βουτήξει τόσο λίγα χρήματα. Εγώ θα επικοινωνούσα με τη διαχείριση, που συνήθως απαντάει σχετικά άμεσα και θα έκανα λίγη παραπάνω υπομονή πριν ανοίξω νήμα. 

 

Πιο εύκολο είναι να την πατήσει πάντως κάποιος σαν πωλητής. Αν εμπλέκονται υπηρεσίες τύπου paypal, πρέπει πάντα να στέλνονται τα δέματα ταχυδρομικά, σε επιβεβαιωμένη διεύθυνση και με τη δέουσα προσοχή. Αλλιώς μπορεί ο παραλήπτης να ισχυριστεί ότι δεν του απεστάλλη ποτέ τίποτα. Ακόμη κι αυτό όμως συνήθως συμβαίνει πιο συχνά με αποστολές στο εξωτερικό. 

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 

 Δεν ειναι το χειροτερο αυτο, το χειροτερο ειναι οταν ζητας μελη μπαντας. Αυτο το λαθος το εχω κοψει πριν ακομα φτιαχτει το noiz 😆, και να μου πεις οτι eventually θα βρεις το νεο mozart δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανακανω.

Ψωνισα την epiphone απο εναν πιτσιρικά 17 χρονών. Ηρθε η μανα του στο δωματιο να με τσεκαρει (εννοειται ηταν μικροτερη απο μενα κατα πολυ) μου εκανε και καφε και στο τελος επρεπε να τη ρωτησω "ξερετε οτι την πουλάει?" 

Η απαντηση, "αρκει μην παρει αλλη..."

  • Χαχα 11

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 Και φυσικα αποφευγεις και συγκεκριμενες περιοχες. Εκει ας πουμε που πυροβολανε τα δημοτικα σχολεια, ουτε μεταχειρισμενες πενες δε θα πηγαινα να παρω.

 

2 φορές το έχω κάνει. Ήθελα πάρα πολύ το "πράγμα", ήταν σε καλή τιμή κ δοκίμασα την τύχη μου. Κ εντάξει τη μια φορά ήταν μέρα μεσημέρι. Την άλλη βράδυ κ μέχρι να νιώσω ασφαλής, λέω αυτό δεν το ξανακάνω για κανένα λόγο... 

10 λεπτά πριν, manosx είπε

Δεν ειναι το χειροτερο αυτο, το χειροτερο ειναι οταν ζητας μελη μπαντας. Αυτο το λαθος το εχω κοψει πριν ακομα φτιαχτει το noiz 😆, και να μου πεις οτι eventually θα βρεις το νεο mozart δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανακανω.

Αυτό το έχω κόψει προ 20ετειας. 

Ή πας συστημένος ( κ ξέρεις τις προδιαγραφές της μπάντας) ή μόνο με άτομα που ξέρεις προσωπικά τι καπνό φουμαρουν. Βασικά με τις καταστάσεις που είδα πιτσιρικάς άντε μέχρι 26-27, προτιμότερο να γνωρίζω πως θα συνεννοηθώ με τον άλλον  κ ας μη τα βρίσκουμε τόσο μουσικά παρά το αντίθετο 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
17 λεπτά πριν, manosx είπε

Δεν ειναι το χειροτερο αυτο, το χειροτερο ειναι οταν ζητας μελη μπαντας. Αυτο το λαθος το εχω κοψει πριν ακομα φτιαχτει το noiz 😆, και να μου πεις οτι eventually θα βρεις το νεο mozart δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανακανω.

 

Εγώ πάλι όταν επέστρεψα Ελλάδα το 2007 μετά από 12 χρόνια που δεν έμενα σταθερά στη χώρα και δεν ήξερα κανέναν, έβαλα μια τέτοια αγγελία, γνώρισα μια τραγουδίστρια κι έναν μπασίστα και όχι μόνο είμαστε ακόμη φίλοι αλλά έκανα φίλους και τους φίλους τους. Βέβαια, δεν έψαχνα 15χρονους να παίξουμε black metal, ούτε trappers για να τα κονομήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kpeyos είπε

 

Βέβαια, δεν έψαχνα 15χρονους να παίξουμε black metal,

 

 

 

 "- Φιλε, για παρε λιγο το τασακι και το τραπεζομαντηλο απο το τραπεζι."

 

 

 c00fd5de087b48f87ca06f2fe23c497f.thumb.jpg.8b0d503d08d1c4fd761bf1729d9d8865.jpg

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

 Ήθελα πάρα πολύ το "πράγμα", ήταν σε καλή τιμή κ δοκίμασα την τύχη μου. Κ εντάξει τη μια φορά ήταν μέρα μεσημέρι. Την άλλη βράδυ κ μέχρι να νιώσω ασφαλής, λέω αυτό δεν το ξανακάνω για κανένα λόγο...

 

Χαρμάνης ήσουν?

Το ήπιες όλο μόνος σου?

Ευτυχώς που δεν στην έπεσε η αστυνομία.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου