Προς το περιεχόμενο

Βαρέθηκα πια στη Γερμανια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Superfunk είπε

 και τωρα 18χρονο ειμαι και πολυ λεΓω (η γυναικα μου μου λεει οτι ειμαι 5χρονο)

- Γεια σου γιαγιά

- Γεια σου αγάπη μου 

- Γιαγιά, που μεγάλωσες? 
- Στη Λευκάδα, σε ένα χωριό που το λένε Εγκλουβή

- Και ο παππούς που μεγάλωσε?

- Ο παππούς σου, μωρό μου, δεν έχει μεγαλώσει ακόμα

 

 

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Grey είπε

Ήμουν βέβαιος πως κάποιος θα το αναφέρει σε αυτό το thread, διότι το σκέπτομαι και εγώ από το πρωί. Εδώ, τι να πρωτοπείς, στον solega ή στον ίδιο σου τον εαυτό; Αν τα πράγματα είναι όντως έτσι, πραγματικά ντρέπομαι - παρά την ηλικία μου, εμένα αν είχαν πάρει τηλέφωνο θα είχα φτάσει νωρίτερα να την πάω τη γυναίκα στο νοσοκομείο.

 

 

Να και άλλο δείγμα του τι εστί Ελλάδα:

 

https://www.protothema.gr/greece/article/1379311/edese-ta-stomata-katsikion-gia-na-min-thilazoun/

 

 

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Ήμουν βέβαιος πως κάποιος θα το αναφέρει σε αυτό το thread, διότι το σκέπτομαι και εγώ από το πρωί. Εδώ, τι να πρωτοπείς, στον solega ή στον ίδιο σου τον εαυτό; Αν τα πράγματα είναι όντως έτσι, πραγματικά ντρέπομαι - παρά την ηλικία μου, εμένα αν είχαν πάρει τηλέφωνο θα είχα φτάσει νωρίτερα να την πάω τη γυναίκα στο νοσοκομείο.

Μήπως ξέχασα να σου αναφέρω πως έζησα 32 χρονια στην Ελλάδα; Ή μήπως θεωρείς εδώ πως δεν έχουμε επαφή με την ελληνική πραγματικότητα; 
φερτε μου ένα σύννεφο να πέσω…

 

ειπε κανεις πως η Ελλάδα είναι η χώρα της επαγγελίας; Σαφώς και όχι.

 

περασαν 28 σελίδες και ακόμα να καταλάβεις τι ειπαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κουβέντα κάποια στιγμή χωρίστηκε σε δύο ενότητες...

-"Στην Ελλάδα θα είσαι μια χαρά"(προς τον ΟΡ)

-"Στην Ελλάδα είναι μια χαρά"

 

Το πρώτο μπορεί και να ισχύει,το δεύτερο όχι.

Το μόνο που είναι ωραίο σε αυτή τη χώρα,είναι το κλίμα της...Αλλά αυτό είναι κάτι στο οποίο δεν συμμετέχουν οι αυτόχθονες,σωστά;

Στους τομείς που οι συμπατριώτες μας έχουν την πλήρη ευθύνη,ο βαθμός είναι κάτω του μετρίου.

 

Υπάρχουν κάποιες σταθερές που καταδεικνύουν την ποιότητα των κατοίκων μιας χώρας.

Αυτές είναι οι συμπεριφορές σχετικά με:

Την οδήγηση.

Το περιβάλλον.

Τα ζώα.

Τις αθλητικές δραστηριότητες.

Υπάρχει κάποιος που δε γνωρίζει τις "αρετές" του Νεοέλληνα σε όλα τα παραπάνω;

 

To κομμάτι της υγείας ας το αφήσουμε ασχολίαστο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, solega είπε

περασαν 28 σελίδες και ακόμα να καταλάβεις τι ειπαμε

 

Είναι η δεύτερη φορά που με προσβάλλεις.

.

Γύρνα πίσω τις σελίδες, δες τις συμμετοχές μου, δες πόσοι συμφώνησαν, δες πόσοι σου λένε ακριβώς αυτά που σου λέω εγώ και μετά έλα και πες μου.

 

Μέρος του πως σκέπτεσαι είναι ότι νομίζεις ότι εγώ τα γράφω αυτά για να τα διαβάσει ένας άγνωστός μου έλληνας μετανάστης στη Γερμανία. Ναι, έτσι είναι, να είσαι βέβαιος.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Grey είπε

Και ναταν μόνο αυτή. Από τις γενικές ελλείψεις, την υπολειτουργια χάνονται καθημερινά άνθρωπο, εκατοντάδες χιλιάδες εμφράγματιες θα είχαν σωθεί τα τελευταία 25 χρόνια, κατά τα αλλα αντιμετώπισαμε άριστα την πανδημία με διοικητικά μέτρα που κόστισαν ο κούκος αηδόνι και την άριστη αποτελεσματικότητα τους την βλέπουν μόνο όσοι πληρώνονται από λίστες αυριανοι υπουργοί.

 Αυτά όμως είναι θέματα διαχρονικά και η κυβέρνηση των τελευταίων 4 ετων έβαλε γερές βάσεις και μάλιστα υπό αντίξοες συνθήκες για την εξομάλυνση. Θα έχουμε επενδύσεις στην ιδιωτική υγεία και την περαιτέρω που είναι και το μέλλον για να εξακειψουμε σταδιακά τέτοια φαινόμενα και ένας από τους λόγους που στηρίζω απόλυτα τον πρωθυπουργό μας, διότι ξέρω πως έχει ως πρώτη προτεραιότητα τον διαρκή εκσυγχρονισμο των υποδομών όχι μόνο στο κέντρο αλλα κυρίως την περιφέρεια. Όλες οι χώρες έχουν προβλήματα πλέον στο θέμα της υγείας και της πρόνοιας. 

 Εμείς ανακσμπτουμε εδώ και 4 χρόνια έστω και σταδιακά. 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

 

Άψογα.

Εκεί έγινε τουλάχιστον το πρώτο βήμα.

 

Άντε και στα δικά μας.

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου