Προς το περιεχόμενο

Βαρέθηκα πια στη Γερμανια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Grey είπε

Αυτές είναι οι συμπεριφορές σχετικά με:

Την οδήγηση.

Το περιβάλλον.

Τα ζώα.

Τις αθλητικές δραστηριότητες.

Υπάρχει κάποιος που δε γνωρίζει τις "αρετές" του Νεοέλληνα σε όλα τα παραπάνω;

Οι νέοι έχουν πάρει χαμπάρι σε τι αποχωρητήριο είχαν την ατυχία να γεννηθούν. Και μπράβο τους. Οι της δικής μου γενιάς, ακόμη νομίζουν διάφορα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Grey είπε

 

Άψογα.

Εκεί έγινε τουλάχιστον το πρώτο βήμα.

 

Άντε και στα δικά μας.

Το ότι οι ζωόφιλοι διαμαρτυρονται το διάβασες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, trolley είπε

Οι νέοι έχουν πάρει χαμπάρι σε τι αποχωρητήριο είχαν την ατυχία να γεννηθούν. Και μπράβο τους. Οι της δικής μου γενιάς, ακόμη νομίζουν διάφορα.

 

Το πλέον εξοργιστικό με την περίφημη ρήση "σαν την Ελλάδα δεν έχει",είναι πως αυτοί που την ξεστομίζουν ενδόμυχα παινεύουν τις αφεντομουτσουνάρες τους...Μα στην ουσία αναφέρονται σε κάτι που η ίδια η φύση προσφέρει και καθόλου δεν έχει να κάνει με την μισοξεμέθυστη κουλτούρα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grey είπε

Το πλέον εξοργιστικό με την περίφημη ρήση "σαν την Ελλάδα δεν έχει",είναι πως αυτοί που την ξεστομίζουν ενδόμυχα παινεύουν τις αφεντομουτσουνάρες τους...Μα στην ουσία αναφέρονται σε κάτι που η ίδια η φύση προσφέρει και καθόλου δεν έχει να κάνει με την μισοξεμέθυστη κουλτούρα τους.

 

Δεν θα μπορούσα να το γράψω καλύτερα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Το ότι οι ζωόφιλοι διαμαρτυρονται το διάβασες; 

 

Ας διαμαρτυρηθούν όσο θέλουν,το ίδιο που τους κάνει.

Εκεί,άντρα μου,υπάρχουν νόμοι και είναι προς εφαρμογή.'Οχι προς βιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Είναι η δεύτερη φορά που με προσβάλλεις.

.

Γύρνα πίσω τις σελίδες, δες τις συμμετοχές μου, δες πόσοι συμφώνησαν, δες πόσοι σου λένε ακριβώς αυτά που σου λέω εγώ και μετά έλα και πες μου.

 

Μέρος του πως σκέπτεσαι είναι ότι νομίζεις ότι εγώ τα γράφω αυτά για να τα διαβάσει ένας άγνωστός μου έλληνας μετανάστης στη Γερμανία. Ναι, έτσι είναι, να είσαι βέβαιος.

 

Θα μπορούσες μήπως να μου αιτιολογήσεις το γιατί δεν έφυγες στο εξωτερικό να ζήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αυτό που βλέπω γενιά συα σοσιαλ μίντια  είναι πως όσοι ζουν στο εξωτερικό προσπαθούν να μας πείσουν πόσο ωραία είναιεξω και τι κορόιδα είναι όσοι μένουν στην Ελλάδα. 

Η πραγματικότητα είναι πως αν μπορούσαν να μείνουν στην Ελλάδα απλά δεν θα έφευγαν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, solega είπε

Θα μπορούσες μήπως να μου αιτιολογήσεις το γιατί δεν έφυγες στο εξωτερικό να ζήσεις;

 

Άλλαξα καριέρα στην ηλικία που θεωρητικώς εμφανίστηκε μία μικρή ευκαιρία να φύγω. Πολλές μαζεμένες αλλαγές, δεν μπορούσα να τις διαχειριστώ. Είμαι μεγαλύτερός σου (58), αν μπορούσα να επιστρέψω στην εποχή εκείνη, θα είχα οπωσδήποτε δοκιμάσει.

 

Σε αντίθεση με αυτό που έγραψαν άλλοι, μπορώ - πολύ έντιμα - να σε διαβεβαιώσω πως η Ελλάδα δεν είναι καλή χώρα για περνά κάποιος στην τρίτη ηλικία. Αρχίζει και έρχεται αντιμέτωπος με πράγματα που δεν φανταζόνταν πως θα τον απασχολήσουν στη ζωή του - θέματα υγιείας, μειωμένη υπομονή σε απαράδεκτες καθημερινότητες, αίσθημα μη-ανταπόδοσης σε εργασιακές προσπάθειες μίας ζωής, μία αίσθηση ότι διάφοροι γίνονται αγενέστεροι γύρω σου, και πολλά άλλα που νεότερο δεν με απασχολούσαν καν.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Το ότι οι ζωόφιλοι διαμαρτυρονται το διάβασες; 

 

 Εκει διαμαρτυρονται γιατι οι νομοι εφαρμοζονται.

 

 Εδω και ισοβια νομο για τους ζωοφιλους να βγαλουν, δε θα τους νοιαζει γιατι σου λεει " Εδω ουτε τον ΚΟΚ και τους φοροφυγαδες δεν πιανουν, με εμας θα ασχοληθουν;"

 

 Παρεπιπτοντως η δικη σου συμπεριφορα με το να κλεβεις φορους, κατα ομολογια σου, ειναι χιλιαδες φορες πιο καταπτυστη απο την πραγματι αισχρη κτηνοβασια.

 

 Ασε λοιπον τους Γερμανους κτηνοβατες, γιατι εσυ εισαι χειροτερος.

Επεξεργασμένο από manosx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου