Προς το περιεχόμενο

Βαρέθηκα πια στη Γερμανια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Μπορεί κάποιοι να με βρίζουν αλλά εγώ προσφέρω κοινωνικό έργο. 

Με το αζημίωτο, το προσφέρεις το κοινωνικό έργο...

 

Δυστυχώς δεν με πείθεις, σε προδίδουν τα ίδια σου τα λόγια.... χρησιμοποιείς διαρκώς τη λέξη "κράτος" (ενώ εννοείς τον κρατικισμό), διότι έχεις αντιλήψεις αναρχικού που, αν και όταν κρίνει ότι τον συμφέρει, θα αλλάξει απόψεις, προς οποιαδήποτε κατεύθυνση. Δίνω 70% πιθανότητα να έχεις ήδη κατέβει σε εκλογές τουλάχιστον σε επίπεδο τοπικής αυτοδιοίκησης.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Grey είπε

 

Δεν έχω νιώσει μεγαλύτερη αμηχανία τελευταία...Μου απαντάς με αποσπάσματα από τις γραφές;Και μάλιστα χάριν αποδείξεως για την ορθότητα των όσων γράφεις;

 

Κατάλαβα καλά;

Το θέμα ειναι αν κατάλαβες τι λένε οι γραφές .

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Με το αζημίωτο, το προσφέρεις το κοινωνικό έργο...

 

Δυστυχώς δεν με πείθεις, σε προδίδουν τα ίδια σου τα λόγια.... χρησιμοποιείς διαρκώς τη λέξη "κράτος" (ενώ εννοείς τον κρατικισμό), διότι έχεις αντιλήψεις αναρχικού που, αν και όταν κρίνει ότι τον συμφέρει, θα αλλάξει απόψεις, προς οποιαδήποτε κατεύθυνση. Δίνω 70% πιθανότητα να έχεις ήδη κατέβει σε εκλογές τουλάχιστον σε επίπεδο τοπικής αυτοδιοίκησης.

45 ετών δεν έχω ψηφίσει ποτέ!!!Δεν με ενδιαφέρει διότι πολύ απλά δεν περιμένω τίποτα από αυτούς τους απίθανους τύπους.Δεν έχω ιδεολογικές απόψεις. Φυσικά και αν κάτι δω ότι δεν με βολεύει θα το αλλάξω.Το αντίθετο θα ήταν παράλογο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

45 ετών δεν έχω ψηφίσει ποτέ!!!Δεν με ενδιαφέρει διότι πολύ απλά δεν περιμένω τίποτα από αυτούς τους απίθανους τύπους.Δεν έχω ιδεολογικές απόψεις. Φυσικά και αν κάτι δω ότι δεν με βολεύει θα το αλλάξω.Το αντίθετο θα ήταν παράλογο. 

 

Οπότε παραδέχεσαι ότι έχεις τις απόψεις που έχεις επειδή σε βολεύει, όχι επειδή είναι απαραιτήτως σωστές (άλλωστε όπως είπες, δεν θα ήξερες αν είναι σωστές, καθώς δεν έχεις ιδεολογικές απόψεις). Είσαι γεννημένος για πολιτικός, μάλιστα ούτε καν Έλληνας, μάλλον για Κύπριο σε ζυγίζω.

 

Οπώς και αν έχει, διαφωνούμε, οπότε πάμε για άλλα.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, trolley είπε

 

Οπότε παραδέχεσαι ότι έχεις τις απόψεις που έχεις επειδή σε βολεύει, όχι επειδή είναι απαραιτήτως σωστές (άλλωστε όπως είπες, δεν θα ήξερες αν είναι σωστές, καθώς δεν έχεις ιδεολογικές απόψεις). Είσαι γεννημένος για πολιτικός, μάλιστα ούτε καν Έλληνας, μάλλον για Κύπριο σε ζυγίζω.

 

Οπώς και αν έχει, διαφωνούμε, οπότε πάμε για άλλα.

 

:)

 

 

Προφανώς!!!Οι απόψεις μου είναι σωστές όσο λειτουργούν.Και φυσικά θα τις άλλαζα αν χρειαζόταν .Βασικά είμαι από τους λίγους Έλληνες που έχει η Ελλάδα αλλά αυτό ας μην το συζητήσουμε καλύτερα. 

Όσο για την πολιτική απλά τους βλέπω και κλέβω ιδέες. Good bank bad bank ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό .Και το έχω πάει και παρακάτω. Ότι με βολεύει είναι ηθικό αφού οτιδήποτε μπορεί να είναι και εξαρτάται από τις πεποιθήσεις σου.Και επειδή δεν έχω πεποιθήσεις όλα μπορούν να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Προφανώς!!!Οι απόψεις μου είναι σωστές όσο λειτουργούν.Και φυσικά θα τις άλλαζα αν χρειαζόταν .Βασικά είμαι από τους λίγους Έλληνες που έχει η Ελλάδα αλλά αυτό ας μην το συζητήσουμε καλύτερα. 

Όσο για την πολιτική απλά τους βλέπω και κλέβω ιδέες. Good bank bad bank ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό .Και το έχω πάει και παρακάτω. Ότι με βολεύει είναι ηθικό αφού οτιδήποτε μπορεί να είναι και εξαρτάται από τις πεποιθήσεις σου.Και επειδή δεν έχω πεποιθήσεις όλα μπορούν να είναι.

Πες μου τότε κάτι για το Ροκφόρ. Είναι πιο νόστιμα τα πράσινα μέρη ή τα λευκά;

  • Χαχα 3

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παντως solega αν μπορεις να περιμενεις μεχρι να γινουν ολες οι συναλλαγες ψηφιακες και ολα τα οχηματα χωρις οδηγο, θα ηταν το ιδανικο.

 

 Αν και στη χωρα της λαμογιας, το χακεμα των καρτων και το σπασμενο προγραμμα στο οχημα θα παει συννεφο, οποτε ελα απο τωρα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει να δεχτώ ότι ενοχλούν κάποιους τα γραφόμενα του Κβαντικού(εμενα είναι ο αγαπημένος μου), αλλά η ακραία ηθικολογία των απέναντι είναι αποδεκτή? 

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ξαναδιαβάσει 13 σελίδες thread συνεχόμενα. Είμαι παικταράς τελικά 

1 ώρα πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Ναι για όσους τα πιστεύουν.

 

 

Εγὼ εἶπα Θεοί ἐστε καὶ υἱοὶ ὑψίστου πάντες·

ὑμεῖς δὲ ὡς ἄνθρωποι ἀποθνῄσκετε καὶ ὡς εἷς τῶν ἀρχόντων πίπτετε.

 

Υμείς δε μη κληθήτε ραββί· εις γαρ υμών εστιν ο διδάσκαλος, ο Χριστός· πάντες δε υμείς αδελφοί εστε. Και πατέρα μη καλέσητε υμών επί της γης· εις γαρ εστιν ο πατήρ υμών, ο εν τοις ουρανοίς. Μηδέ κληθήτε καθηγηταί· εις γαρ υμών εστιν ο καθηγητής, ο Χριστός."

 

Με λίγα λόγια ο άνθρωπος ειναι Θεός οπότε αυτά περί σκλαβων ειναι για τους ανόητους. 

Και επίσης δεν υπάρχουν ούτε δάσκαλοι ούτε πατεράδες ούτε καθηγητές.

 

Και για τελευταίο και καλύτερο.

«Μη πεποίθατε επ΄ άρχοντας, επί υιούς ανθρώπους, οις ουκ έστι σωτηρία».

 

Κβαντικέ ο Κύριος απέδωσε φόρον τω Καίσαρι.

 

Άρα αφού δηλώνεις Χριστιανός Ορθόδοξος και Έλληνας, πώς υποστηρίζεις τόσο σθεναρά τη φοροδιαφυγή;

 

Ρωτάει ένας Χριστιανός Ορθόδοξος Έλληνας που φοροδιαφευγει, αλλά χωρίς να το καυχάται 😄😄😄

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Δεν έχω ξαναδιαβάσει 13 σελίδες thread συνεχόμενα. Είμαι παικταράς τελικά 

Κβαντικέ ο Κύριος απέδωσε φόρον τω Καίσαρι.

 

Άρα αφού δηλώνεις Χριστιανός Ορθόδοξος και Έλληνας, πώς υποστηρίζεις τόσο σθεναρά τη φοροδιαφυγή;

 

Ρωτάει ένας Χριστιανός Ορθόδοξος Έλληνας που φοροδιαφευγει, αλλά χωρίς να το καυχάται 😄😄😄

Τα κρυπτο δεν έχουν το κεφάλι του Καίσαρα.Και βέβαια δεν είπα ότι είμαι ο Χριστός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου