Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή πορείας....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Στα πολιτικα περισσοτερο χαβαλε βλεπω, δε βλεπω hardcore καταστασεις, αν μπεις σε πολιτικο forum θα καταλαβεις τι εννοω hardcore, μιλαμε για ζουγκλα του Αμαζονιου. Να μην πουμε για τις παλιες εποχες, που γινοντουσαν κανονικα στοχοποιησεις και πεσιματα in real life.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Εκ του ασφαλούς συμφωνείς και για αυτα.

Μια απλή υπόμνηση είχα κάνει κάποτε σε ένα μέλος, και μάλιστα σε  ύφος "μην παρεξηγηθεί το παιδί και το στεναχωρήσουμε και μας πάθει και κάτι", και η δική σου "παρέμβαση"  ήταν "¨οχι όχι οχι  μην φύγεις πως το ελέγανε δεν θυμόυμαι ...και κάνε το κορόιδο" (λες και του πε κάνεις να φύγει).

Μια ΜΑΜΗΜΕΝΗ απλή υπόμνηση......και μου χε σούρει και τα εξ αμάξης αν θυμάσαι ......πλάκα μας κάνεις τώρα, που μας βγήκες υπέρμαχος του σκληρού μοντερεσιον .😜

 

 

συμφωνώ με τον Μάνο.

(αν κατάλαβα τι λέει).

Προφανώς και όχι με σκληρό μοντερέισο. Ήμουν σε χώρο που δεν γινόταν τίποτα άλλο και το ξέρω μπορεί και καλύτερα απο σένα. Τα έχουμε πει.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

 και το ξέρω μπορεί και καλύτερα απο σένα.

Όλοι μπορούν καλλίτερα από εμένα, αλλά δεν κατάλαβα τί εννοείς ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Το να μοιραζεις μπανια αβερτα ειναι η μονη λυση αν δε θελεις καυγαδες, δεν ειναι θεμα θεματος 😆

(Αυτό δεν το πε ο dim, το πε ο manos. Πωτς γκένεν;)

 

Δε θα μείνει πόδι.

 

Προσωπικά, πιστεύω ότι ενώ scripta manent, εμείς γουστάρουμε έπεα πτερόεντα. Δηλαδή θέλουμε να τηνεπούμε την παρόλα μας, κι ας ξέρουμε ότι δεν συνεισφέρει στο θέμα. Στον χαβαλέ, όλα καλά. Κι ένα αυτοκαταστρεφόμενο μήνυμα που λέει ο λόγος έκανε δουλίτσα.

Φτερούγισε μια μπαρούφα, σκίρτισε η καρδιά, χάθηκε στο ηλιοβασίλεμα, όνειρο ήταν και πέρασε. Το ζήτημα είναι με τα αρπακολιάσματα, ότι ξαφνικά τα έπεα πτερόεντα τα θέλουμε scripta manent για να τα εργαλειοποιήσουμε στον πόλεμο (κοίτα τι μου πες εδώ, και η διατύπωσή σου αφήνει παράθυρα παρερμηνειών, και θα καταπέσει στο συμβούλιο της επικρατείας, και είσαι προπέτης🤌.)

 

Οπότε δεν ξέρω. Το ιδανικό θα ήταν να έκαναν 100 άτομα ντου και να ποστάριζαν παντού, ούτε να συστηθούν, ούτε να χαιρετίσουν, να παίζουν μπάλα σε 10 γωνιές του φόρουμ, κι ας πάρει το πράγμα τον δρόμο του. Αν υπάρχει ενδιαφέρον μουσικό θα φανεί, κι αυτό θα είναι το φόρουμ. Αν υπάρχει ενδιαφέρον να μετασχηματίσουμε και να εκμοντερνίσουμε ιδεολογικά τα πολιτικά μοντέλα του παρελθόντος θα φανεί, κι αυτό θα είναι το φόρουμ. Το θετικό είναι ότι το noiz σαν εμπορικό σήμα ταιριάζει και στις δύο περιπτώσεις.

Επεξεργασμένο από Ali Barout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LK είπε

Όλοι μπορούν καλλίτερα από εμένα, αλλά δεν κατάλαβα τί εννοείς ακριβώς.

δεν είπα μπορώ καλύτερα είπα μπορεί να ξέρω καλύτερα.

 

 

τεσπα, είμαι κατά.

ΟΚ?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να μην ταλαιπωρήστε να βοηθήσω με δύο λόγια.

 

Πώς θέλουμε το φόρουμ?

Να είναι ένα καφενείο περισσότερο για μουσικούς (ερασιτέχνες και επαγγελματίες), που θα μπορούν να μπαίνουν και να συζητούν ότι τους απασχολεί πάνω σε οποιοδήποτε θέμα, ή ένα καφενείο για τον καθένα (μουσικό ή μη) με αυστηρά τεχνοκρατική μουσική θεματολογία και τίποτε άλλο?

 

EDIT: Θα επικεντρώσουμε στους μουσικούς (ανθρώπους) ή στην μουσική (αντικείμενο)?

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

δεν είπα μπορώ καλύτερα είπα μπορεί να ξέρω καλύτερα.

 

 

τεσπα, είμαι κατά.

ΟΚ?

Τότε βάζε κάνα κόμμα φίλος 😜

Μια χαρά οκ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το noiz εχει τις φασαριες του, δε λεω, αλλα ειναι σε ΠΟΛΥ ανωτερο επιπεδο απο τα περισσοτερα Ελληνικα φορουμ, και ας εχει πολυ light moderation.

 

Κακα τα ψεματα, το noiz εχει το βασικο προβλημα που εχει ολοκληρη η Ελλαδα: ειναι γεματο απο Ελληνες. Δε ξερω τι περιμενει ο οποιοσδηποτε απο ενα Ελληνικο forum, και μαλιστα με light moderation, θα του προτεινα παντως πριν διαμορφωσει τις προσδοκιες του να δημοσιευσει ενα θεμα με μια απλη και ηρεμη mainstream κεντρωα αποψη σε κανα αλλο ελληνικο forum με πολιτικη θεματολογια, να δει τη γλυκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

63 έως 69% οι αυξήσεις στα προϊόντα του σούπερ μάρκετ. 

Στην γνωστή παραλία του Αλίμου είχε είσοδο 5 ευρώ, δύο ξαπλώστρες 10 ευρώ και ο καφές 4 ευρώ. 

 Τώρα έχει είσοδο 8 ευρώ, δύο ξαπλώστρες 22 ευρώ και καφές 5 ευρώ. 

 Ενα ζευγάρι που πλήρωνε 28 ευρώ τώρα πληρώνει 58 ευρώ. 

Ο κόσμος φεύγει από τα φόρα και πάει στις παραλίες γι αυτό έχει πέσει η συμμετοχή. 

 Χαχαχαχαχαχαχα 😂

 

 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

Τότε βάζε κάνα κόμμα φίλος 😜

Μια χαρά οκ .

τερμα τα κόμματα και τα κομματίδια

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

63 έως 69% οι αυξήσεις στα προϊόντα του σούπερ μάρκετ. 

Στην γνωστή παραλία του Αλίμου είχε είσοδο 5 ευρώ, δύο ξαπλώστρες 10 ευρώ και ο καφές 4 ευρώ. 

 Τώρα έχει είσοδο 8 ευρώ, δύο ξαπλώστρες 22 ευρώ και καφές 5 ευρώ. 

 Ενα ζευγάρι που πλήρωνε 28 ευρώ τώρα πληρώνει 58 ευρώ. 

Ο κόσμος φεύγει από τα φόρα και πάει στις παραλίες γι αυτό έχει πέσει η συμμετοχή. 

 Χαχαχαχαχαχαχα 😂

 

 

άμα σε πω πόσους καφέδες πλήρωσα προχτές που περίμενα στο εφκα θα τρομάξεις.

 

και πόσους την άλλη Τρίτη που έχω ξανα ραντεβού

  • Like 1
  • Χαχα 3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου