Προς το περιεχόμενο

Τι βλέπετε σήμερα/τώρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Τι γλυκά πλάσματα ρε γμτ.

Εμφανίζονται αραιά και που στη γειτονιά μερικά χελώνια. Πιο πολύ μ'αρέσουν κάτι μικρά σε ενυδρεία.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Εμφανίζονται αραιά και που στη γειτονιά μερικά χελώνια. Πιο πολύ μ'αρέσουν κάτι μικρά σε ενυδρεία.

 

Όλα υπέροχα είναι.

Πέρυσι σε μια από τις παραλίες της περιοχής, είχαν κάνει αυγά κάποιες θαλάσσιες χελώνες, είχε περιφράξει αυτή την παραλία ο δήμος, και όταν βγήκαν τα χελωνάκια, κλασσικά έτρεχαν προς την θάλασσα.

Μαγεία.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Πέρυσι σε μια από τις παραλίες της περιοχής, είχαν κάνει αυγά κάποιες θαλάσσιες χελώνες, είχε περιφράξει αυτή την παραλία ο δήμος, και όταν βγήκαν τα χελωνάκια, κλασσικά έτρεχαν προς την θάλασσα.

Τώρα μου θύμησες έναν διάλογο που είχα πριν τρία χρόνια με ένα φίλο γείτονα. Γυρνάγαμε σπίτι ένα πρωί και περνώντας το λιμεναρχείο, μου λέει "Ρε συ, άκουσες για μια χελώνα που βρέθηκε το απόγευμα δίπλα στη γέφυρα, στο λιμεναρχείο απέναντι? Μετά από κάνα 20λεπτο δυστυχώς την βρήκαν νεκρή στις Ροδιές, κοντά στο Γυμνάσιο".

Γυρνάω, τον κοιτάω με απορία και του λέω "Τι λες ρε Κώστα (Κώστας κι αυτός), πως είναι δυνατόν να βρεθεί η χελώνα στις Ροδιές μέσα σε ένα 20λεπτο, πας καλά?"  Η περιοχή Ροδιές για όσους δεν ξέρουν απέχει από το λιμεναρχείο σε ευθεία γραμμή περίπου 1,5 χιλιόμετρο. "Ναι ρε συ, δεν το άκουσες? Την βρήκαν ψόφια λέμε στις Ροδιές μετά από κάποια λεπτά", επιμένει.

Ρε μ@λ@κα, θα μας τρελάνεις πρωινιάτικα? Ακούς τι λες? Πως είναι δυνατόν να φτάσει μια χελώνα απ'το λιμεναρχείο στις Ροδιές μέσα σε 20 λεπτά?" του φωνάζω. Να μην στα πολυλογώ, ο Κωστάκης ξέχασε να μου πει μια λεπτομέρεια, ότι η χελώνα στην οποία αναφερόταν ήταν μια θαλάσσια χελώνα, είχε εμφανιστεί να κολυμπάει κάτω απ'τη γέφυρα και μετά από λίγο την βρήκαν νεκρή στις Ροδιές που είχε ξεβραστεί.😆 Πρέπει να είχε χτυπήσει σε κάποια προπέλα και τραυματίστηκε θανάσιμα. 

Μιλάμε για τρελό γέλιο, γέλαγα μόνος μου μετά στο σπίτι για κάνα τέταρτο.🤣

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2
  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται χαμος  αυτην την εποχη....χελωνες, σκαντζοχοιροι(το αγαπημενο μου ζωο) ολα ειναι εξω..καποια ζευγαρωνουν, καποια εχουν κανει μικρα, και καθε απογευμα τα βλεπεις διπλα σου....

Το ξερατε οτι η θρησκεια απαγορευει να φας τον σκαντζοχοιρο μονο και μονο επειδη ζευγαρωνει σαν τον ανθρωπο???(ιεραποστολικη σταση).... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
54 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Η περιοχή Ροδιές για όσους δεν ξέρουν απέχει από το λιμεναρχείο σε ευθεία γραμμή περίπου 1,5 χιλιόμετρο.

 

ουπς!!!  άσχετο αλλά μου θύμισες ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την νονά μου που μένει ακριβώς πάνω από τις πίσω Ροδιές... πέρασαν χρόνια πλάκα πλάκα... thanks... 😇

  • Χαχα 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

- Πάρης εδώ...ντοκουμέντο... ο npap βλέπει εφιάλτες αφού του ψιθύρισα στο αυτί ότι όταν ξυπνήσει τον περιμένει ένα πανκ γκρουπ να το γράψει σε αρύθμιστο Otari...

 

npap-Paris.thumb.jpg.1022cea7a3170caeac568c04418ed4b4.jpg

  • Like 4

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Ζέστη, υγρασία, νοτιάς, πανσέληνος. 

 

image.thumb.png.d1749ea4ba47063a34b1cafb23aeea06.png

image.thumb.png.bab45abcf3a73de1f1b703d3221d0dc7.png

Εδω στο Μπρουκλιν δροσια (24.5) 50% νοτιαδακι πανσεληνος

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου