Προς το περιεχόμενο

Τι βλέπετε σήμερα/τώρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Freedom είπε

 

Οι πινακιδες γραφουν Αρτέμιδα, το Gmaps αναφέρει Αρτεμιδα, το wikipedia λεει "Η περιοχή και παλιός οικισμός της Λούτσας παραμένει μέχρι το 1974 στα διοικητικά όρια των Σπάτων, ενώ έκτοτε αναγνωρίζεται ως Κοινότητα Αρτέμιδος της Ανατολικής Αττικής.".

 

Οπότε, να με συμπαθάς αλλά θα συνεχίσω να την αναφέρω ως Αρτέμιδα.

Και τη Νέα Πέραμο την λένε οι πινακίδες έτσι, εκεί που αποκλείστηκες εχθές και δεν σου άρεσε😀 αλλά εμάς επέτρεψε μας να την λέμε Πεύκο ή Μεγάλο Πεύκο. χαχαχαχαχαχχαχα🤣

 

 Σήμερα εγώ πήγα για μπάνιο ΜΟΝΟΣ στη Ραφήνα. Είμαι εδώ και 2 χρόνια σε ηλικία πλέον που μπορώ να πηγαίνω και μόνος μου.

 ¨Όταν ήμουν μικρός-μικρότερος τους μοναχικούς τους έβλεπα με κακό μάτι.

 

 Ήρθε όμως το πλήρωμα του χρόνου που με κάνει να εστερνιστώ και εγώ τη μαγεία, την αρετή, την αναζωογονητικότητα θα έλεγα της μοναχικότητας στην παραλία σε συνδυασμό όμως και με τα καλούδια της τεχνολογίας όπως το κινητό και τα ακουστικά γιατί αν δεν έχω να απασχολούμαι και με κάτι μου τη βαράει και έτσι με αυτά μου ταιριάζει γάντι.😃🙏

 

 Αυτός που είπε το γηράσκω αεί διδασκόμενος ήταν πολύ δυνατός, είχε experience😃

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και τη Νέα Πέραμο την λένε οι πινακίδες έτσι, εκεί που αποκλείστηκες εχθές και δεν σου άρεσε😀 αλλά εμάς επέτρεψε μας να την λέμε Πεύκο ή Μεγάλο Πεύκο. χαχαχαχαχαχχαχα🤣

 

 

Βρε δεν πα να την λέτε και Κέηπ Τάουν, λεκτικά είναι ούτως ή άλλως, "εμείς" που δεν εχουμε σχεση με αυτές τις περιοχές θα τις λέμε με τα επισημα current ονόματα τους για να μπορουμε να συνενοούμαστε.

  • Χαχα 2

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Βρε δεν πα να την λέτε και Κέηπ Τάουν, λεκτικά είναι ούτως ή άλλως, "εμείς" που δεν εχουμε σχεση με αυτές τις περιοχές θα τις λέμε με τα επισημα current ονόματα τους για να μπορουμε να συνενοούμαστε.

Ναι, αλλά θα αισθανόμαστε άβολα εμείς οι ντόπιοι.😃

 όπως τις κουκουβάουνες που τις λένε Μεταμόρφωση.

 Και τα Δαρδανέλια που εσείς πως το λέτε τώρα?

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Freedom είπε

 

Οι πινακιδες γραφουν Αρτέμιδα, το Gmaps αναφέρει Αρτεμιδα, το wikipedia λεει "Η περιοχή και παλιός οικισμός της Λούτσας παραμένει μέχρι το 1974 στα διοικητικά όρια των Σπάτων, ενώ έκτοτε αναγνωρίζεται ως Κοινότητα Αρτέμιδος της Ανατολικής Αττικής.".

 

Οπότε, να με συμπαθάς αλλά θα συνεχίσω να την αναφέρω ως Αρτέμιδα.

Είναι βέβαιο ότι τα αρχαιοπρεπή τοπωνύμια θα επισκιάσουν εντελώς τα γνήσια εν καιρώ, αλλά όπως λέει και ο λαός ''τον αράπη κι' αν τον πλένεις'' ...Δεν επιμένω προς χάριν της Αρτέμιδος θεάς του κυνηγιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Και τα Δαρδανέλια που εσείς πως το λέτε τώρα?

 

Οταν θα χρειαστώ να παω κατα εκεί Δοκτωρ Συνημίτονε, αν βάλω Δαρδανέλια στο Gmaps και μου βγάλει μεσαιο δαχτυλο, googlάρω και βρω την current ονομασία, θα σου πω, τώρα δεν κατέχω πράμα assούμε...

 

2 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Είναι βέβαιο ότι τα αρχαιοπρεπή τοπωνύμια θα επισκιάσουν εντελώς τα γνήσια εν καιρώ, αλλά όπως λέει και ο λαός ''τον αράπη κι' αν τον πλένεις'' ...Δεν επιμένω προς χάριν της Αρτέμιδος θεάς του κυνηγιού

 

Οτι θα προκαλούσε τέτοια πάθη, δεν το περίμενα...κάντε κανα διάβημα βρε αδέρφια στους άρχοντες της περιοχής να ξαναλλάξουν τις ονομασίες, τι να πω...

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πως λέγονται οι περιοχές, με ενδιαφέρουν οι περιοχές...οπως είπα, για μένα απλά λεκτικά είναι πλέον, αν θέλω να μάθω την ιστορία κάθε περιοχής, το κάνω όπως και να ονομάζεται, όσα ονοματα και να έχει αλλάξει στο πέρας των αιώνων...

  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Και τα Δαρδανέλια που εσείς πως το λέτε τώρα?

 

 

Ελλήσποντος, Τσανάκαλε, διάλεξε όποιο θέλεις.

Πάντως άλλος δρόμος είναι η Ελλησπόντου, άλλος η Δαρδανελλίων.

Τώρα πώς γκένεν αυτό δεν ξέρω.

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Freedom είπε

Οταν θα χρειαστώ να παω κατα εκεί Δοκτωρ Συνημίτονε, αν βάλω Δαρδανέλια στο Gmaps και μου βγάλει μεσαιο δαχτυλο, googlάρω και βρω την current ονομασία, θα σου πω, τώρα δεν κατέχω πράμα assούμε...

Όταν θα πέφτουν τα πυρηνικά του oppenheimer το google maps δεν θα δουλεύει.

 χαχαχαχαχαχαχχαχαχα🤣

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ελλήσποντος, Τσανάκαλε, διάλεξε όποιο θέλεις.

Πάντως άλλος δρόμος είναι η Ελλησπόντου, άλλος η Δαρδανελλίων.

Τώρα πώς γκένεν αυτό δεν ξέρω.

Δαρδανέλια : Τοπωνύμιο περιοχής του κέντρου της Αθήνας στη συμβολή των οδών Πανεπιστημίου, Βουκουρεστίου και Κριεζώτου

 

 

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, npap είπε

αμάν!!... είσαι ο paparazzi του noiz φίλος... μην τολμήσει και σαλπάρει το noiz boat για καμιά μπυροποσία εν πλω στον ευβοϊκό, αμέσως να μας δώσεις στεγνά στο κίτρινο threand...😎

 

npapnoiz-011.thumb.jpg.7b769e24a50042368bfc1b05a59f6bc3.jpg

 

 

 

ΥΓ. ναι ξέρω... χρειάζομαι επειγόντως διακοπές γιατί δεν την βγάζω καθαρή τον χειμώνα...🙄

Ευτυχως που με βαλες εστω κ στο κατω καταστρωμα μπας κ φυγω λιγο απο Αθηνα😂

 

1 ώρα πριν, Freedom είπε

Οπότε, να με συμπαθάς αλλά θα συνεχίσω να την αναφέρω ως Αρτέμιδα.

Λουτσα μας

(γυρισα οπως βλεπεις...)

Επεξεργασμένο από vrasidas27
  • Like 1
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άυριο λέω να πάω στη ΛΟΥΤΣΑ πρωϊνό μπάνιο.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Άυριο λέω να πάω στη ΛΟΥΤΣΑ πρωϊνό μπάνιο.

 

Γιατί δεν πας στην Νέα Πέραμο?

Από εκεί δεν είσαι?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου