Προς το περιεχόμενο

Τι βλέπετε σήμερα/τώρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Δεν είναι εποχές για σπατάλες

Άκου τι θυμήθηκα τώρα. Διάβαζα πιτσιρίκος σε ένα Μίκυ Μάο (έτσι το έλεγε ο πατέρας μου😛μια ιστορία με τον Σκρουτζ. Καθότανε μια μέρα στο club των υπερ-τετράκις-μμυριούχων😆 με άλλους υπερπλούσιους, και άκουγε τις συζητήσεις τους

- "Προχτές ρε παιδιά", λέει ένας από αυτούς, "αγόρασα ένα νέο 250μετρο σκάφος με τρία ελικοδρόμια πάνω, 4 εσωτερικές πισίνες, club, σινεμά, γήπεδο τένις, παγοδρόμιο και δυο 20μετρα βαθυσκάφη, μόνο $850 μύρια..."

- "Μπράβο ρε, μεγειά" του λέει ο διπλανός του. "Εγώ πριν μια βδομάδα τσίμπησα έναν 170όροφο ουρανοξύστη σε τιμή ευκαιρίας στο Dubai, $1,3 δισ", πρόσθεσε.

- "Άστε ρε μάγκες", πετάγεται ένας τρίτος. "Τον περασμένο μήνα αγόρασα το νησί Μάουι της Χαβάη στα $18,5 δισ. Σκέφτομαι να ρίξω 1-2 δισ. ακόμα και να το μετατρέψω σε θερινή κατοικία."  Ο Σκρουτζ ακούγοντας από δίπλα αυτά τα ποσά άρχισε να τα παίρνει στο κρανίο.

- "Ρε απίθανοι, την παλεύετε καθόλου? Τιναφτάρε??"image.png.8f516cb62c40fad1e5b4facf5eade41a.png τους φωνάζει. "Τι σπατάλες είναι αυτές που ακούω? Τα έχετε χάσει εντελώς? Έτσι που το πάτε, σε 20-30 χρόνια θα καταντήσετε Δισεκατομμυριούχοι!" image.gif.2b1c08d836e06f298277683309a0b716.gif

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Μίκυ Μάο (έτσι το έλεγε ο πατέρας μου😛

 

Κι εγώ έτσι το έλεγα (και το λέω ακόμα καμιά φορά).

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Κι εγώ έτσι το έλεγα (και το λέω ακόμα καμιά φορά).

"θα σου πω εγώ από αύριο που θα πάνε τα Μίκυ Μάο και τα Σεραφίμ*" μου είχε πει μια φορά που είχα φέρει έναν κακό έλεγχο απ'το σχολείο.😁

 

* Σεραφίμ:

image.png.8eeb8c6e6c5ebb328aaa8c45f4aa3db1.png

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Άκου τι θυμήθηκα τώρα. Διάβαζα πιτσιρίκος σε ένα Μίκυ Μάο (έτσι το έλεγε ο πατέρας μου😛μια ιστορία με τον Σκρουτζ. Καθότανε μια μέρα στο club των υπερ-τετράκις-μμυριούχων😆 με άλλους υπερπλούσιους, και άκουγε τις συζητήσεις τους

- "Προχτές ρε παιδιά", λέει ένας από αυτούς, "αγόρασα ένα νέο 250μετρο σκάφος με τρία ελικοδρόμια πάνω, 4 εσωτερικές πισίνες, club, σινεμά, γήπεδο τένις, παγοδρόμιο και δυο 20μετρα βαθυσκάφη, μόνο $850 μύρια..."

- "Μπράβο ρε, μεγειά" του λέει ο διπλανός του. "Εγώ πριν μια βδομάδα τσίμπησα έναν 170όροφο ουρανοξύστη σε τιμή ευκαιρίας στο Dubai, $1,3 δισ", πρόσθεσε.

- "Άστε ρε μάγκες", πετάγεται ένας τρίτος. "Τον περασμένο μήνα αγόρασα το νησί Μάουι της Χαβάη στα $18,5 δισ. Σκέφτομαι να ρίξω 1-2 δισ. ακόμα και να το μετατρέψω σε θερινή κατοικία."  Ο Σκρουτζ ακούγοντας από δίπλα αυτά τα ποσά άρχισε να τα παίρνει στο κρανίο.

- "Ρε απίθανοι, την παλεύετε καθόλου? Τιναφτάρε??"image.png.8f516cb62c40fad1e5b4facf5eade41a.png τους φωνάζει. "Τι σπατάλες είναι αυτές που ακούω? Τα έχετε χάσει εντελώς? Έτσι που το πάτε, σε 20-30 χρόνια θα καταντήσετε Δισεκατομμυριούχοι!" image.gif.2b1c08d836e06f298277683309a0b716.gif

 

 

 

 Αυτο μου θυμησε το εξης:

 

 Καθονται στο lounge του πενταστερου δυο τυποι και τα πινουν.

 

 Σε μια φαση λεει ο ενας:

 

 " Τη βλεπεις αυτην τη γκομενα;"

 

 "Τη βλεπω" λεει ο αλλος.

 

 "Αυτη ειναι η γυναικα που με εκανε εκατομμυριουχο."

 

 "Σωπα ρε!"

 

 "Ναι. Πριν τη γνωρισω ημουν δισεκατομμυριουχος."

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, είσαστε όλοι μπρούκληδες.

Θάλασσα με σκάφη ο ένας, βουνά με δέντρα ο άλλος, δάσος ο άλλος.

Δεν είδα κανέναν να έχει φάτσα τα απλωμένα βρακιά της κυρα Μαριγώς δίπλα από τις κεραίες και τα πιάτα των συνδρομητικών στα μπαλκόνια.

  • Χαχα 5

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ρε σεις, είσαστε όλοι μπρούκληδες.

Θάλασσα με σκάφη ο ένας, βουνά με δέντρα ο άλλος, δάσος ο άλλος.

Δεν είδα κανέναν να έχει φάτσα τα απλωμένα βρακιά της κυρα Μαριγώς δίπλα από τις κεραίες και τα πιάτα των συνδρομητικών στα μπαλκόνια.

Έλα Φιουζιε μου. 

Αυτή η ομορφιά για πάρτη σου 😚

IMG_20230627_145852.jpg

  • Like 4
  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ρε σεις, είσαστε όλοι μπρούκληδες.

Θάλασσα με σκάφη ο ένας, βουνά με δέντρα ο άλλος, δάσος ο άλλος.

Δεν είδα κανέναν να έχει φάτσα τα απλωμένα βρακιά της κυρα Μαριγώς δίπλα από τις κεραίες και τα πιάτα των συνδρομητικών στα μπαλκόνια.

Βαζουμε νυχτα δε σας αρεσει

Βαζουμε μερα δε σας αρεσει

Πειτε ρε αδερφε θεμε βρακια

  • Χαχα 6

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου