Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XIV


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχχχχχ

Η λατρεια μου με στρατ κ διασκευαζει τον μπαμπα.... 💗

Πολλες ειναι οι διασκευες Τζιμι που λατρευω. Λογικο αν το σκεφτεις πως λογω του οτι ειναι ο μπαμπας (κ Ο ΤΙΤΑΝΑΣ) οπως ειπα πιο πανω. Στις αγαπημενες χωρις να το σκεφτω μου ερχεται στο μυαλο ο Γκαρυ σε αυτο το κονσερτ κ φυσικα ο ΕΣ ΑΡ ΒΗΣ. Γιατι αραγες 🤣 ?

 

Επισης κ αυτη η εξωφρενικη εκτελεση του ιδιαιτερου Monte...

Αν δε την ξερετε.... βαθιες ανασες, δειτε το ΟΛΟ (με διαλειμματα για εξτρα ανασες) κ μετα πηγαιντε μια βολτα να ηρεμησετε κ οταν γυρισετε βριστε με

(καπως ετσι εκανα οταν το ειδα πρωτη φορα με το φιλο που μου το εδωσε, προ Γιουτιουμπ εποχης)

 

 

  • Like 5

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

οταν γυρισετε βριστε με

Είσαι προπέτης.

 

Μα καλά τι ταραγμένος παρτίκουλας είναι αυτός; Και εκεί που αναρωτιόμουν πόσο σκληρά δάχτυλα έχει για να έχει τέτοια αττάκα και λεγκάτο, έρχεται στο τέλος να απαντήσει ξηλώνοντας τις χορδές. Μάλιστα. (Μου θύμισε το ανέκδοτο)

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Είσαι προπέτης.

 

Μα καλά τι ταραγμένος παρτίκουλας είναι αυτός; Και εκεί που αναρωτιόμουν πόσο σκληρά δάχτυλα έχει για να έχει τέτοια αττάκα και λεγκάτο, έρχεται στο τέλος να απαντήσει ξηλώνοντας τις χορδές. Μάλιστα.

Το παρεξηγησες το παιδι βρε Γιωργη...

 

Το επομενο του λαηβ ειναι σε λιγοτερο απο μια ωρα κ μολις το συνειδητοποιει βγαζει τις χορδες λιγο.... αποτομα, να τη δωσει στον τεχνικο να του αλλαξει χορδες κ να του κανει σεταπ γρηγορα, μπας κ προλαβουνε..🤣

  • Χαχα 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά μετά από τέτοια παράσταση δεν μπορεί να μένει άθικτη η κιθάρα.

λείπει η κορύφωση, το κερασάκι.

Κατά τα άλλα αν και καλός 

α. επαναλαμβάνεται

β. το κομμάτι υστερεί ηχητικά ( δεν γεμίζει το μιξ όπως ένας Emmanuel)

γ. αυτά που κάνει δεν ταιριάζουν 100% στο κομμάτι

 

(εννοείται δεν μπορώ να κάνω ούτε το 1%, να το ξεκαθαρίσουμε αυτό. Αλλά δεν θα το άκουγα δεύτερη φορά. Και την μια το έτρεξα)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimsonic είπε

βασικά μετά από τέτοια παράσταση δεν μπορεί να μένει άθικτη η κιθάρα.

λείπει η κορύφωση, το κερασάκι.

Κατά τα άλλα αν και καλός 

α. επαναλαμβάνεται

β. το κομμάτι υστερεί ηχητικά ( δεν γεμίζει το μιξ όπως ένας Emmanuel)

γ. αυτά που κάνει δεν ταιριάζουν 100% στο κομμάτι

 

(εννοείται δεν μπορώ να κάνω ούτε το 1%, να το ξεκαθαρίσουμε αυτό. Αλλά δεν θα το άκουγα δεύτερη φορά. Και την μια το έτρεξα)

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα

Δεν περιμενα να σου αρεσει. Γενικα με τα πιο μοντερνα πραγματα κ ειδικα τα πιο aggressive παιξιματα ξερω οτι δεν τα πας καλα 😝

 

Μεχρι εδω ολα καλα... αλλα

 

β)Το στυλ δεν εχει καμμια μα καμμια σχεση με Εμμανιουελ. Εδω ειναι μια μπλουζ/ροκ εκτελεση κανονικα. Το οτι παιζει με ακουστικη δεν παιζει κανενα ρολο, ουτως ή αλλως σαν ηλεκτρικη της συμπεριφερεται. Απιστευτο στυλ (παλι γουστο ειναι αυτο βεβαια) κ ξεχωριστο (αυτο δεν ειναι υποκειμενικο)

 

Φυσικα δεν ειναι για ολους. Αλλα η παρομοιωση με Τομμυ ειναι 150% αστοχη. Σαν να  εγραφες αυτο κατω απο το βιντεο του Γκαρυ Μουρ το ιδιο, πως δε γεμιζει το μιξ σαν τον Εμμανιουελ. Μηλα με πορτοκαλια

 

γ) δεν ταιριαζουν σ'εσενα dim οχι στο κομματι. Το οποιο το σεβομαι αλλα μη λεμε κ ο,τι θελουμε

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vrasidas27 είπε

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα

Δεν περιμενα να σου αρεσει. Γενικα με τα πιο μοντερνα πραγματα κ ειδικα τα πιο aggressive παιξιματα ξερω οτι δεν τα πας καλα 😝

 

Μεχρι εδω ολα καλα... αλλα

 

β)Το στυλ δεν εχει καμμια μα καμμια σχεση με Εμμανιουελ. Εδω ειναι μια μπλουζ/ροκ εκτελεση κανονικα. Το οτι παιζει με ακουστικη δεν παιζει κανενα ρολο, ουτως ή αλλως σαν ηλεκτρικη της συμπεριφερεται. Απιστευτο στυλ (παλι γουστο ειναι αυτο βεβαια) κ ξεχωριστο (αυτο δεν ειναι υποκειμενικο)

 

Φυσικα δεν ειναι για ολους. Αλλα η παρομοιωση με Τομμυ ειναι 150% αστοχη. Σαν να  εγραφες αυτο κατω απο το βιντεο του Γκαρυ Μουρ το ιδιο, πως δε γεμιζει το μιξ σαν τον Εμμανιουελ. Μηλα με πορτοκαλια

 

γ) δεν ταιριαζουν σ'εσενα dim οχι στο κομματι. Το οποιο το σεβομαι αλλα μη λεμε κ ο,τι θελουμε

καλά, δεν είπα τίποτα. Δεν μου άρεσε, δεν μου αρέσουν αυτά. 

Μ αρέσουν οι μπήτλεις

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, ψάχνω να βρω που είναι το FR για τις βομβοβουτιές.

 

Σίγουρα είναι υπερβολικός.

Αλλά και ο Hendrix ήταν.

  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου