Προς το περιεχόμενο

MXR super comp η κατι άλλο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα επιτέλους να πάρω έναν κομπρέσορα αλλά ακόμα δεν έχω καταστάλαξει 100%.Εχω ακούσει κάποιους και κατέληξα στον super comp θεωρώντας οτι είναι ένα dyna comp με επιπλέον knob που δίνει κάποια ευελιξία μιας και το συγκεκριμένο πεταλάκι μου άρεσε αρκετα σε συγκριση με το boss που έπαιξα ταυτόχρονα.Εχετε να προτείνετε τίποτα άλλο σε αυτά τα λεφτά μιας και η αλήθεια είναι οτι με κομπρέσσορες δεν ασχολήθηκα πολύ μέχρι τώρα και τα κριτήρια μου είναι πολύ βασικά.Επειδή κάποιοι σίγουρα θα πούνε για τον ED1 να πω οτι ρώτησα αλλά δεν υπήρχε κάτω στα κεντρικά και δεν προβλεπεται συντομα οπότε μόνο απ'έξω και δεν λέει να δίνεις μεταφορικά.Αυτό που λένε φεύγει πολύ είναι της digitech αλλά διαβάζω mixed σχολια στο νετ.

 

Να πω οτι τα κομπρεσσοράκια που άκουσα τα ακουσα με στρατ ενω έγω είμαι με emg 81tw-89 σε έναν classic 30.Στυλ μουσικής οτιδήποτε αλλά κυρίως funk,rock,hard rock.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ξέρω αυτόν τον κομπρέσσορα είναι φοβερός αλλά εκτός του μπάτζετ μου.....

 

o super comp είναι ίδιος με τον dynacomp με ενα επιπλέον knob για attack;

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου