Προς το περιεχόμενο

Τιιιιιιι τρέχουμ? (άλλη μια μέρα στο στούντιο του Mitch με μια μαμάτη Les Paul)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Superfunk @vrasidas27 

Σας ευχαριστώ, κύριοι, για τον χρόνο που αφιερώνετε ώστε να με επιμορφώσετε, πλην όμως δε λύνετε τα ψυχολογικά μου. Θα μου πεις, κιθαρίσται είμεθα, όχι ψυχολόγοι. 

 

Το θέμα μου δεν είναι να βρω καθαρά που μου αρέσουν, αυτά μπορεί να τα έχει ακόμα και ένας blues junior της σειράς με καλό παίκτη να παίζει.

Αναζητώντας όμως τον G.O.A.T. των καθαρών, τα πράγματα περιπλέκονται.

 

Ακούς vintage twin reverb, χαζεύεις. Είναι δυνατός, πεντακάθαρος, αλλά και φινετσάτος. Έχει παίξει άπειρα λεπτά παντού. Είναι ο Messi.

Ακούς vintage marshall, χαζεύεις. Έχει απίστευτη δύναμη, είναι all-rounder, παίζει καθαρά αλλά άμα θέλεις και βρώμικα, τα κάνει όλα καλά. Είναι ο Ronaldo.

Ακούς μπουτικοκατασκευαστάς, χαζεύεις. Άλλος κάνει οποια κιθάρα κουμπωσεις να τραγουδάει, άλλος τα κάνει όλα και σε λογικές εντάσεις, αλλά απομονώνοντας το καθαρό κομμάτι, είναι γεγονός ότι κι εκεί δυσκολεύομαι να διαλέξω. Θες Matchless να τραγουδάνε άγγελοι ή θες Two Rock να νομίζεις ότι πίνεις νερό Φίτζι και ταξιδεύεις ανέμελα σε ένα νησί στον Ειρηνικό; Όλοι είναι ντελικάτοι και φινετσάτοι. Είναι ο Zidane και ο Ronaldinho.

 

Θα μου πεις, γιατί να πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα σε Messi ή Ronaldo; Έτσι.

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Nekkon είπε

@Superfunk @vrasidas27 

Σας ευχαριστώ, κύριοι, για τον χρόνο που αφιερώνετε ώστε να με επιμορφώσετε, πλην όμως δε λύνετε τα ψυχολογικά μου. Θα μου πεις, κιθαρίσται είμεθα, όχι ψυχολόγοι. 

 

Το θέμα μου δεν είναι να βρω καθαρά που μου αρέσουν, αυτά μπορεί να τα έχει ακόμα και ένας blues junior της σειράς με καλό παίκτη να παίζει.

Αναζητώντας όμως τον G.O.A.T. των καθαρών, τα πράγματα περιπλέκονται.

 

Ακούς vintage twin reverb, χαζεύεις. Είναι δυνατός, πεντακάθαρος, αλλά και φινετσάτος. Έχει παίξει άπειρα λεπτά παντού. Είναι ο Messi.

Ακούς vintage marshall, χαζεύεις. Έχει απίστευτη δύναμη, είναι all-rounder, παίζει καθαρά αλλά άμα θέλεις και βρώμικα, τα κάνει όλα καλά. Είναι ο Ronaldo.

Ακούς μπουτικοκατασκευαστάς, χαζεύεις. Άλλος κάνει οποια κιθάρα κουμπωσεις να τραγουδάει, άλλος τα κάνει όλα και σε λογικές εντάσεις, αλλά απομονώνοντας το καθαρό κομμάτι, είναι γεγονός ότι κι εκεί δυσκολεύομαι να διαλέξω. Θες Matchless να τραγουδάνε άγγελοι ή θες Two Rock να νομίζεις ότι πίνεις νερό Φίτζι και ταξιδεύεις ανέμελα σε ένα νησί στον Ειρηνικό; Όλοι είναι ντελικάτοι και φινετσάτοι. Είναι ο Zidane και ο Ronaldinho.

 

Θα μου πεις, γιατί να πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα σε Messi ή Ronaldo; Έτσι.

Παντως η επιμορφωση που σου καναμε θα παει περιπατο μολις ξαναμπει ο Φρηντομ κ τα μαρτυρησει.

 

 

Εγω φταιω ρε κιουρατουκλη @Freedom που για να σε πειραξω για το αξεφεξ κ τα μοντελερς αποθεωσα τον "ενισχυτη" που ακουμε στο βιντεο... Αλλα τετοιος εισαι

 

 

  • Χαχα 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βουρ στο 2:27 (ιδιο βιντεο, μονόπλανο πάντα οπότε ούτε μοντάζ ούτε τιποτα, καθαρά πράματα ασούμε).

 

 

Οπότε σε όσους άρεσε αυτός ο ήχος, αν μη τι άλλο, το 1/3 της αλυσίδας το αποκτάτε πάμφθηνα.

 

Και αυτό είναι ΚΑΛΟ νέο, ας κρατήσουμε αυτό λοιπον και οτι ο Βρά είναι έτοιμος να γίνει και αυτός εναμηδενάκιας φορ έβα...

 

(τώρα, μου το είπε, το υπονόησε, το ονειρευτηκα, το φαντάστηκα, θα σας γελάσω)

 

ΥΓ: Ο Mitch ειναι ΜΟΡΦΗ...

 

 

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1
  • Χαχα 3

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα κ στην αρχη απο τους καλυτερους Μαρσαλ που εχω ακουσει. 

Ή μηπως ειναι Φαρσαλ?

 

  • Χαχα 4

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vrasidas27 είπε

Εγω φταιω ρε κιουρατουκλη @Freedom που για να σε πειραξω για το αξεφεξ κ τα μοντελερς αποθεωσα τον "ενισχυτη" που ακουμε στο βιντεο... Αλλα τετοιος εισαι

Screenshot2023-07-31215606.jpg.6e18855879a7fc0a154dcd5f04d2d5b2.jpg

 

 

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Χαχα 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Freedom είπε

Screenshot2023-07-31215606.jpg.6e18855879a7fc0a154dcd5f04d2d5b2.jpg

 

 

Αν ξανακανεις κατι τετοιο ρε κακομοιρη μου, καφε στο σπιτι μου δεν προκειται να πιεις, ουτε με καφε στο χερι να'ρθεις. Θα τον πεταω απ'το μπαλκονι..

  • Χαχα 3

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου