Προς το περιεχόμενο

Behringer Pro VS Mini


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, manosx είπε

 Εγω παντως απο hardware synth που κοστιζει ενα κατοσταρικο, περιμενω να ακουγεται καπως ετσι

Όχι βρε, έχουν βελτιωθεί. Volca λέμε, ειδικά το FM της είχε πολύ ενδιαφέρον (για τα λεφτά του).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, trolley είπε

αυτά είναι λέξεις και μόνο λέξεις. Ο ήχος του είναι ακριβώς αυτό που περιμένει κανείς για ένα κατοστάρικο. 

Ε ναι. Γιατί εσυ που φαντάζομαι έχεις το original Prophet VS και έκανες ένα συγκριτικό τεστ, έβγαλες συμπέρασμα. image.gif.10281f8184423c33f638205f2d98c457.gif Α βρε Trolley, ΑΧ βρε Trolley...😌 

Όταν το 2018 η Behringer κυκλοφόρησε το Model D (€309 αυτή τη στιγμή), κάτι παιδάκια/purists που είχαν ξοδέψει $4-10Κ σε vintage και modern Minimoogs άρχισαν να λένε παρόμοια αστεία και μού ήταν "χαχαχα" και "χουχουχου". Οι σφαλιάρες από τα πρώτα συγκριτικά blind tests και reviews τούς έκοψαν απότομα το γέλιο, το οποίο μετατράπηκε σε κλάμα, πολύ κλάμα.😆

Στο έχω πει Ν φορές, σταμάτα να αξιολογείς τα synths σύμφωνα με την τιμή πώλησης τους, αλλιώς θα είσαι καταδικασμένος να τρως για πάντα τα overpriced φύκια που σου πουλάνε.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, manosx είπε

 Εγω παντως απο hardware synth που κοστιζει ενα κατοσταρικο, περιμενω να ακουγεται καπως ετσι

 

παντως εγω σε αυτη την τιμη πηρα το RD-6 + το TD-3 τα οποια ειναι το λιγοτερο τιμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Theo Kouk είπε

παντως εγω σε αυτη την τιμη πηρα το RD-6 + το TD-3 τα οποια ειναι το λιγοτερο τιμια

 

 

 E, αυτο εννοω. Εχει κανει μαγικα η behringer. Τωρα σοβαρα μιλαμε; Ουτε ΘΗΚΗ της προκοπης δεν επαιρνες για synth με 100 ευρω 😆

 

 Καποια στιγμη, αφου στανταρει τον τροπο κατασκευης, θα το παρει αποφαση να φτιαξει κατι σε τιμη καλου synth, και θα κλαψουνε μανουλες 😆

 

 Ακομα παιζει σε ρηχα νερα, αλλα το βλεπω να ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Theo Kouk είπε

παντως εγω σε αυτη την τιμη πηρα το RD-6 + το TD-3 τα οποια ειναι το λιγοτερο τιμια

Και το RD-8 mk2 στα €349 είναι super. Τώρα, αν υπάρχουν και μερικοί purists που δεν τους κάνει (ένας Θεός ξέρει γιατί), ας πάνε να σκάσουν €3-4,000 να αγοράσουν το original -και τεχνολογικά υποδεέστερο- Roland TR-808 του 1980.

Το ότι δεν μπορούν να αναγνωρίσουν ποιο είναι ποιο σε ένα blind test είναι απλή λεπτομέρεια.😴

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Γιατί εσυ που φαντάζομαι έχεις το original Prophet VS και έκανες ένα συγκριτικό τεστ, έβγαλες συμπέρασμα. image.gif.10281f8184423c33f638205f2d98c457.gif Α βρε Trolley, ΑΧ βρε Trolley...😌

 

[Εκτός συνηθισμένου ύφους]

Καταράκτη, αυτά τα οπαδικά δεν ταιριάζουν με την ηλικία μου. Στα αρχίδια μου το original Prophet (γενικώς, δεν συμπαθώ τα αναλογικά synths, αλλά και ειδικώς, καθώς δεν είμαι υποχρεωμένος να ασχολούμαι με την όποια εταιρεία λέει ότι έβγαλε κάτι σε μίμηση κάποιου άλλου αντικειμένου). Δεν θα αγόραζα το Prophet, και πολύ περισσότερο δεν θα αγόραζα αυτή τη μαλακία που παριστάνει το Prophet. Είναι σαφές τώρα, ή θα αρχίσεις και τα ΒΑΧ;

[Τέλος εκτός συνηθισμένου ύφους]

 

Καλά, δεν αντιλαμβάνεσαι ότι είναι γραφικό να δίνεις παραινέσεις στον.... Uli (λες και υπάρχει περίπτωση να μας διαβάζει και να ξέρει ελληνικά... μου θύμισες τους έντεχνους που λένε για τον... Μάνο); Ή ότι είναι γραφικό να εγκαλείς κάποιον άλλο ότι δεν έχει το πρωτότυπο Prophet, όταν ούτε εσύ το έχεις; Ή ότι είναι γραφικό να παριστάνεις τον Τάκη Τσουκαλά ως οπαδό της Behringer, με φράσεις ότι δίνει πόνο, δίνει κλάμα, δίνει σφαλιάρες και άλλα τέτοια της πρώτης Γυμνασίου; Σε λίγο θα βγάλεις σουρωτήρι και θα ωρύεσαι "Πωωωωω, τι σας έκανε πάλι η Μπέρινγκερ, σας άνοιξε τον πάτο, βαζελάκια αναλογικούληδες".

 

Άσε τον καθένα να έχει τη γνώμη του, δεν διδάσκεις κανέναν (το έλεγα και σε κάποιον άλλο και δε με πίστευε). Υπάρχει σοβαρή περίπτωση πολλοί να έχουν περισσότερες γνώσεις από εσένα, περισσότερα λεφτά από εσένα και περισσότερα μεράκια από εσένα, και δεν εννοώ τον γράφοντα.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, trolley είπε

Στα αρχίδια μου το original Prophet (γενικώς, δεν συμπαθώ τα αναλογικά synths...

To Prophet VS ήταν digital, αλλά δεν βαριέσαι. Εσύ έχεις άποψη και γι αυτό και για τον clone του.

 

8 λεπτά πριν, trolley είπε

Άσε τον καθένα να έχει τη γνώμη του

Τον αφήνω. Αν ήταν το ΝΟΙΖ δικό μου πάντως, δεν θα ΄άφηνα τον "καθένα" να γράφει μπαρούφες.

 

11 λεπτά πριν, trolley είπε

Υπάρχει σοβαρή περίπτωση πολλοί να έχουν περισσότερες γνώσεις από εσένα, περισσότερα λεφτά από εσένα και περισσότερα μεράκια από εσένα, και δεν εννοώ τον γράφοντα.

Και πολύ σωστά κάνεις που δεν εννοείς τον γράφοντα.

Να σου πω επίσης ότι δεν έχω ούτε ένα Behringer synth, και δεν πρόκειται να αγοράσω κάποιο αν δεν κυκλοφορήσει κάποιο σοβαρό digital synth. 

Over & Out ειδήμονα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Waterfall-K mk2 είπε

Over & Out ειδήμονα.

Τάκη (Τσουκαλά) σόρυ που σου χάλασα την αποψινή εκπομπή. Ευχαριστούμε που μας ενημερώνεις ότι απλά θα ήθελες να μπορείς να πεις ένα "άντε γεια", αλλά δυστυχώς για 'σένα το φόρουμ δεν είναι δικό σου (και - πως να μην σε πληγώσω; - δεν θα μπορούσε ποτέ να είναι διότι δε σε ενδιαφέρει η άποψη των άλλων). Μπορείς βέβαια πάντα να εισηγηθείς τη διαγραφή μου, εκεί όλο και κάποιος θα σου θυμίσει τους κανονισμούς.

 

Υ.Γ. Μόλις συνειδητοποίησα ότι ασφαλώς δεν τόλμησες να απαντήσεις σε όλη τη δεύτερη παράγραφο που έγραψα... ΚΑΙ αυτό γραφικό είναι.

 

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, trolley είπε

Μόλις συνειδητοποίησα ότι ασφαλώς δεν τόλμησες να απαντήσεις σε όλη τη δεύτερη παράγραφο που έγραψα... ΚΑΙ αυτό γραφικό είναι.

 

Σε ΤΙ να απαντήσω βρε κακομοίρη? Έλεος...😆😆😆

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου