Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το νέο Yamaha Montage?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ε μα θα κατσεις στο πισω καθισμα, θα δωσεις στο σοφερ τον προορισμο, θα πεις στις διδυμες μοντελες να χαλαρωσουν,  θα παρεις τη dom perignon απο τη σαμπανιερα, ε και να μην εχεις εναν αναπτηρα να αναψεις το πουρο σου;

 

 Ειπαμε κριση αλλα οχι και ετσι

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
17 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

image.thumb.png.b247569a8d9af1704a5c947e24e2da19.png

 

Τώρα που είδα αυτή τη φωτογραφία που ανέβασες, μου ήρθε στο μυαλό εκείνο το βίντεο με κάποια επέκταση του Fantom.

Πλάκα έχει😆

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ωραια πραγματα. Εχει γινει the bees knees η wavetable.

 

 Παντως οσο αφορα το routing και τις δυνατοτητες και ολα αυτα, δεν πιστευω οτι ειναι θεμα analog vs digital. ΙΜΗΟ ειναι καθαρα θεμα σχεδιασμου. Υπαρχουν analog με fixed signal path σε στυλ minimoog, υπαρχουν και τα modulars. Και στα digital το ιδιο, υπαρχουν τα παναπλα υπαρχει και το reaktor η η vast.

 

 Αν εχω χρονο και διαθεση αυριο θα κανω κανα τεστ με το signal path, να δουμε αν και κατα ποσο η θεωρητικη διαφορα ακουγεται στην πραξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης
1 ώρα πριν, manosx είπε

θα πεις στις διδυμες μοντελες να χαλαρωσουν

Την έχω κι εγώ αυτή τη φαντασίωση, συχνά θα έλεγα..   anyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το τεστακι εγινε, και τα αποτελεσματα ηταν ακριβως τα αναμενομενα.

 

 Οσο τα φιλτρα ηταν σε γραμμικη λειτουργια, η διαφορα μεταξυ των δυο συνδεσμολογιων ( 3 x osc => filter εναντιων osc => filter x 3 ) δεν ειχε καμια ακουστη διαφορα. Οταν ομως πιεσα το φιλτρο επιλεγοντας εξομοιωση αναλογικου φιλτρου και ανεβαζοντας το drive, η διαφορα ηταν αισθητη.

 

 Για του λογου το αληθες παραθετω ενα μικρο δειγμα, η ιδια νοτα παιγμενη δυο φορες, μια για καθε περιπτωση.

 

 Στο βαθμο λοιπον που η Yamaha δεν εχει φιλτρα στο analog-driven- like στυλ για τα δειγματα, η συνδεσμολογια ως εχει ειναι επαρκης. Μενει τωρα να δουμε ποσο καλη δουλεια εγινε με την anx μηχανη, για να καλυφθει και η αλλη εναλακτικη, διοτι ειπαμε, χωρις αναπτηρα για το πουρο δεν πας πουθενα 😁

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manosx είπε

Μενει τωρα να δουμε ποσο καλη δουλεια εγινε με την anx μηχανη

Ε, φαντάζομαι θα έγινε καλή δουλειά. Δικό της synth ήταν εξάλλου το AN1x. Ποτέ δεν κατάλαβα βέβαια όλη αυτή την πρεμούρα με το συγκεκριμένο synth, αλλά τέσπα, μια επιπλέον VA engine δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Τη Δευτέρα νομίζω ότι θα έχουμε κάποια επίσημα βίντεο για το Montage M και τα full specs, οπότε υπεμονή.😎

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι φοβάμαι μήπως δεν θα είναι καλό workstation το νέο montage 😂😂😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εγω παλι φοβάμαι μήπως δεν θα είναι καλό workstation το νέο montage 😂😂😂

Μάπα θα'ναι Cos, μάπα. Μην κοιτάς που δεν το παραδεχόμαστε γιατί είμαστε fanboys....😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Μάπα θα'ναι Cos, μάπα. Μην κοιτάς που δεν το παραδεχόμαστε γιατί είμαστε fanboys....😌

Mην τσιμπάτε ρε. 😂Τρολαρει ο. cos😂

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου