Προς το περιεχόμενο

Αντε παλι ο Ρότζερ...


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω βρεί την επιθυμία τόσες μέρες να δώ το αρχικό βίντεο. Αλλά ρε παιδί μου η φάση των Floyd έχει αγγίξει επίπεδα ξεκατινιάσματος γενικά και ως τέτοια φυσικά έχει παγκοσμια δημοφιλία. 

 

 

Επεξεργασμένο από shelter

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, shelter είπε

Δεν έχω βρεί την επιθυμία τόσες μέρες να δώ το αρχικό βίντεο. Αλλά ρε παιδί μου η φάση των Floyd έχει αγγίξει επίπεδα ξεκατινιάσματος γενικά και ως τέτοια φυσικά έχει παγκοσμια δημοφιλία. 

 

 

μια χαρά είναι το βίντεο, με τις παντοφλίτσες του, τον ωραίο του λόγο, μια χαρά

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

μια χαρά είναι το βίντεο, με τις παντοφλίτσες του, τον ωραίο του λόγο, μια χαρά

Το βίντεο ειναι μια χαρά και οι παντόφλες και ο καφές επισης. 

 

Επίσης για τα γούστα μου είναι φοβερός ο Roger σαν μουσικός, συνθέτης, στιχουργός και πολλά άλλα που άπτονται της μουσικής. 

 

Με κουράζει αφάνταστα το τηλεοπτικού τύπου beef για τα οικογενειακά τους. Επίσης τον τσιγκλάνε συχνά με flame ερωτήσεις και πρέπει να λάβουμε υπ όψιν ότι όσο σκεπτόμενος άνθρωπος να είναι (που είναι) εξακολουθεί να είναι και ενας άνθρωπος σε δύσκολη ηλικία που μάλλον έχει βαρεθεί λίγο.

 

Και ξαναλέω και πολλά κάνει στα 80 του. Άλλοι τα είχαν βροντήξει απο νωρίτερα.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, shelter είπε

Το βίντεο ειναι μια χαρά και οι παντόφλες και ο καφές επισης. 

 

Επίσης για τα γούστα μου είναι φοβερός ο Roger σαν μουσικός, συνθέτης, στιχουργός και πολλά άλλα που άπτονται της μουσικής. 

 

Με κουράζει αφάνταστα το τηλεοπτικού τύπου beef για τα οικογενειακά τους. Επίσης τον τσιγκλάνε συχνά με flame ερωτήσεις και πρέπει να λάβουμε υπ όψιν ότι όσο σκεπτόμενος άνθρωπος να είναι (που είναι) εξακολουθεί να είναι και ενας άνθρωπος σε δύσκολη ηλικία που μάλλον έχει βαρεθεί λίγο.

 

Και ξαναλέω και πολλά κάνει στα 80 του. Άλλοι τα είχαν βροντήξει απο νωρίτερα.

εμένα μ αρέσει να τον ακούω. Χειρίζεται πολύ καλά το λόγο

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cigaret13 είπε

Επίσης ο τίτλος του νήματος είναι λίγο προβοκατόρικος, έ Δημήτρη...; 🙂

δηλαδή?

 

ο δικός μου εννοείς?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimsonic είπε

ο δικός μου εννοείς?

Εσύ δεν "άνοιξες" αυτό το θρεντ με αυτόν τον τίτλο;

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

δηλαδή?

Πρέπει να έχεις μια κάποια αντιπάθεια στον Roger...Εάν σου έκανε κάτι πες μου να πάρω ένα τηλ. στον Γιάνη να του τα ψάλει.😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cigaret13 είπε

Εσύ δεν "άνοιξες" αυτό το θρεντ με αυτόν τον τίτλο;

Πρέπει να έχεις μια κάποια αντιπάθεια στον Roger...Εάν σου έκανε κάτι πες μου να πάρω ένα τηλ. στον Γιάνη να του τα ψάλει.😊

εγώ τον άνοιξα....

Τον συμπαθώ πάρα πολύ. Μπορώ να πω τα τελευταία 20 χρόνια πιό πολύ από τους άλλους δυό.

Καλά για τον συλλεκτη, δεν συζητώ, τα έχει γραμμένα όλα και παίζει με τα αυτοκινητάκια του, εξ άλλου και οι δυό τους είναι χρισμένοι ιππότες, ενώ ο κακούλης Roger της το ξέκοψε της Μακαρίτισας.

 

Δεν θα κάτσω να στεναχωρηθώ που τα χάλασαν οι floyd....αυτά είναι φυσιολογικά μέσα στη ζωή.

Απλά, όπως λέει και στο βίντεο του Γιανη, είναι απομονωμένος στην εξοχή.

Τι τα θες ρε φίλε και ξυνπάς σκυλιά που ξαπλώνουν την αρίδα τους...?

Αυτό είναι ο τίτλος....

Αλλά είναι είπαμε....σαράκι.

Το έχει με τα κοινωνικά. Είναι πονόψυχος.

Οι άλλοι κλωσσάνε τα αυγά ως χρυσές κότες

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ex-Πάνος Χελιδόνης

Ο Roger Waters είναι οι στίχοι του. Άλλους 2 βάζω στο ίδιο επίπεδο στίχων με τον Ρότζερ, τον Ντύλαν και τον Ίαν Άντερσον. Αν ο Ρότζερ δεν έγραφε τους στίχους που γράφει θα τον είχανε ξεχάσει όλοι προ πολλού. Σαφώς και έχει πολύ καλές μουσικές ιδέες, σαφώς ξέρει να σου στήσει ένα concept album όπως κανείς άλλος και είναι σαφώς και ικανός παραγωγός φαντασμαγορικών συναυλιών. Μοναδικός στα vocals που έχει υιοθετήσει ως εκφραστικό μέσο εδώ και δεκαετίες και άλλα πολλά μπορώ να λέω/γράφω. Αλλά ΒΑΣΙΚΑ είναι το στιχουργικό που τον κατατάσσει στους σπουδαίους καλλιτέχνες της εποχής μας. Επίσης να δηλώσω οτι το πρώτο απο τα δυο σόλο του Comfortably numb μου αρένει πιό πολλιώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου