Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματική Κάρτα Ήχου


studior

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ....

 

ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ?

- RME FIREFACE 800 http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=2_22_2203&products_id=3802

Η PRO TOOLS DIGIDESIGN DIGI 003 http://www.digidesign.com/index.cfm?langid=100&navid=126&itemid=5028

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ' date=' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!![/quote']

 

Όντως, μην φωνάζεις.

Επί του θέματος, πες μας σε παρακαλώ αν χρησιμοποιείς Mac ή PC. Επίσης πες μας αν χρειάζεσαι GSIF Drivers.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εκτός από αυτό είναι και οι 2 τέλειες. Δίνω ελάχιστο προβάδισμα στην digi λόγω protools (και συμβατότητα των le με τα μεγάλα),αλλιώς αν δεν σε κόβει και τόσο για αυτά rme.

 

Σαν να λες τώρα porsche η ferrari ένα πράμα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄αρχήν μιλάμε για "κάρτες" που τοποθετούνται -και οι δύο- στην πρώτη πεντάδα των καρτών ήχου (για να μην πω τριάδα) ... όποια κι αν επιλέξεις δε νομίζω να το μετανιώσεις ...

 

Η προσωπική μου προτίμηση είναι η RME ... (είμαι σαφώς υπέρ των προϊόντων αυτής της εταιρείας ... :wink: ) για τους παρακάτω λόγους :

1. Kαλύτερα specs (πχ 192 khz αντί 96, θεωρητικά καλύτεροι προενισχυτές, καλύτερο interface Firewire 1394b)

2. ¶ρτιοι drivers (για PC)

3. Καλύτερη τιμή (έστω και λίγο ... :wink: )

 

Αναγνωρίζω βέβαια ότι η Digi συνεργάζεται καλύτερα με Mac's και είναι πιο διαδεδομένη σε studios, και συνεπώς πιο "ώριμη" ...

 

... μπα ... RME και ξερό ψωμί ... :lol:

 

/nEwBiE 8)

Πέτροc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν έχει το πακέτο που έχει η 003 δλδ τα protools και plugins (amplitube le, live lite 6, reason adapted, tracks eq, και άλλα... )

 

Τες πα, ότι και να πάρει, το μόνο σίγουρο είναι, ότι δεν θα κλάψει τα λ7 του ούτε κατά διάνοια!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα διάλεγα το RME κυρίως για τους λόγους που αναφέρει ο nEwBie και πίο συγκεκριμένα:

 

υψηλής ποιότητας AD/DA converters

 

είναι η μόνη συσκευή (που γνωρίζω εγώ) που χρησιμοποιεί FW B, 800mb stream transfer

 

είναι flagship της εταιρίας δηλ. το καλύτερο προιόν που παράγει η RME σε αντίθεση με την digi, που με αυτή τη σειρά στοχέυει σε μικρότερου budget χρήστες.

e are the knights who say...Ni

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου