Προς το περιεχόμενο

Τελικός Ενισχυτής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω ενα ενισχυτή ήχου, σκέφτωμαι να πάρω αυτό

http://www.thomann.de/thoiw2_behringer_ep2500_europower_endstufe_prodinfo.html

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο πάντα σε αυτά τα λεφτά?

Να πω ότι θα το χρησιμοποιήσω σε μια αίθουσα με 8 απ αυτά τα ηχεία (100v)

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-146134.html

 

Ευχαριστώ!

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Δεν μας εξηγείς και την χρήση που θα έχουν μήπως και σε βοηθήσουμε καλύτερα?

Πάντως είχα μια επαφή τρίτου τύπου (μετά από παραίνεση φίλων hiendάδων) με τον 1500 (τόλμησα να τον ακούσω με τα αδηφάγα και παλιοχαρακτήρες τερατάκια spendor μου που ξεμπροστιάζουν χωρίς αιδώ ότι τους συνδέσεις) και ακόμα δεν πιστευω ότι οι άνθρωποι φτιάξανε κάτι τέτοιο με τόσο λίγα φράγκα...Τον 2500 δεν τον έχω ακούσει αλλά η ίδια φάρα μου μετέφερε ότι δυστυχώς ό ήχος τους δεν συγκρίνεται...φαίνεται μετά τον 1500 σπάσανε το καλούπι...(η απλά άλλαξαν την τοπολογία για να κερδίσουν watt)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση σου,

σχετικά με τον ενισχυτή θα τον χρησιμοποιήσω

σε αίθουσα γύρω στα 120 τμ που θα είναι για ομιλία

Δεν μ ενδιαφέρει ο τέλειος ήχος αλλά όχι να ακούγεται και σαν τενεκές…. :wink:

Ρώτησα πιο πολύ για τον Behringer μήπως έχει κάποιος καμιά τραυματική εμπειρία από το συγκεκριμένο μοντέλο (αν του κάηκε πχ μετά από ώρες δουλειάς κτλ)

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζεται με αυτο

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-181138.html

Είναι της Mackie η κάνω λάθος ?

Πάντως είναι πολύ φθηνό για Mackie :?

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα κ γω να ρωτήσω για έναν τελικό. Έχουμε 10 ηχεία 6W και 8Ω σε ένα net cafe και χρειαζόμαστε έναν τελικό. Τίποτα ιδιαίτερο ποιοτικά, όσο το δυνατόν φτηνότερα κ να μπορώ να το πάρω από Αθήνα. Όποιος βοηθήσει με σώζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η Τapco είναι μια μορφή θυγατρικής της mackie κάτι σαν boss με roland ένα πράμα...τα προιόντα της όμως σίγουρα δεν είναι mackie...Toν τελικό αυτόν δεν τον έχω ακούσει αλλά αμα κρίνω από την σειρά των μόνιτορ της tapco απογοητευση στο..πιλίκο...άλλο "mackie κι άλλο by mackie"...(χωρίς να ακυρώνω την όποια αξία του συγκεκριμένου αφού δεν τον έχω ακούσει..)

Πάντως για την χρήση που τον προορίζετε και εσύ και ο φίλος samoth, ο behringer είναι ίσως η καλύτερη λύση στα λεφτά του...Η ποιότητα θα κριθεί στα περιορισμένης δυνατότητας ηχεία...και αυτά θα είναι το σημείο αναφοράς στο τελικό αποτέλεσμα..Ειδικά γι αυτά προτείνω να ακούσετε πριν αγοράσετε..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ντε κ τον πήραμε τον τελικό. Τα ηχεία πως τα συνδέω? 10 Ηχεία σε παραλληλία δε θα είχανε πρόβλημα στην αντίσταση? Υπ'όψιν οτι δε χρειάζομαι πολυκάναλη κατάσταση, και τα 10 ηχεία θα παίζουν το ίδιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ντε κ τον πήραμε τον τελικό. Τα ηχεία πως τα συνδέω? 10 Ηχεία σε παραλληλία δε θα είχανε πρόβλημα στην αντίσταση? Υπ'όψιν οτι δε χρειάζομαι πολυκάναλη κατάσταση' date=' και τα 10 ηχεία θα παίζουν το ίδιο..[/quote']

 

Σε παράλληλη σύνδεση δε θα χεις πρόβλημα στην αντίσταση απλα θα σου τρώει watt (λογικό)

Το να τα σύνδεσης σε σειρά δεν θα στο πρότεινα γιατί εκεί έχεις να κάνεις με την αντίσταση και θέλει γνώσεις

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

sto thema poiothtas hxou mhn se noiazei toso o enisxyths oso ta hxeia kai ta mic sou.megalh shmasia o xoros.ektos autou thes na valeis polla hxeia pano se ena amp.2-4 prepei na mpainoun.epishs koitakse o enisxyths an exei leitourgia protect thn ora pou anoigei kai kleinei(gia na mhn ston gamaei to reuma kai na mhn gamaei autos ta hxeia sou).telos mexri posa lefta mporeis na doseis?giati me 1500 euro as poume pairneis allous trelous enisxytes.c audio as poume.epishs des sta posa ohm douleoun ta hxeia k sta posa o amp. giati ta hi fi leitourgoun sta 4 kai ta proffesional sta 8 h sta 16.gia na mh sou leo polla,pes mia timh k sigoura yparxoun kalyteroi enisxytes.

P>there is new sound in town.....

sound master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epidh tora eida to prohgoumeno.10 hxeia me TIPOTA.einai paaaaaara polla akoma k se seira.tha ston gamhsei ton enisxyth.6 me ta zoria.akoma kai na valeis 10 hxeia ton 100 watt kao o enisxyths na einai 1000 rms pali tha ton gamhseis giati tha ton trelaneis sthn antistash.apla gia arxh pare enan kai paikse me ligotera hxeia.akoma mia erothsh.ti hxeia exeis?marka,intses,watt(rms,peak power)?

P>there is new sound in town.....

sound master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου