Προς το περιεχόμενο

Τελικός Ενισχυτής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με δυσκολευουν τα Ελληνικα!!!! :wink:

 

γιατι δεν εισαι Ελληνας?? 8O

 

Περα απο την πλάκα τα greeklish απαγορευονται στο site αυτο :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να με ρωτησουν για το αν ειμαι ελληνας δεν το περιμενα ποτε!!!!Τεσπα,οσο για το θεμα του ενισχυτη,10 ηχεια σε εναν ΔΕΝ γινετε.το γραφει και η εφημεριδα. :wink: θα ειναι κριμα να καταστρεψει καινουργιο ενισχυτη κ δεν θα τον πιανει και η εγγυηση!τεσπα!

P>there is new sound in town.....

sound master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hxeia me TIPOTA.einai paaaaaara polla akoma k se seira.tha ston gamhsei ton enisxyth.6 me ta zoria.akoma kai na valeis 10 hxeia ton 100 watt kao o enisxyths na einai 1000 rms pali tha ton gamhseis giati tha ton trelaneis sthn antistash.apla gia arxh pare enan kai paikse me ligotera hxeia.akoma mia erothsh.ti hxeia exeis?marka,intses,watt(rms,peak power)?

 

Πρώτον τελικά πήραμε εναν μονοκάναλο ενισχυτή 160 W και τα συνδέσαμε σε διπλή παραλληλία, όπως μας είπανε στο μαγαζί. Λειτουργεί μια χαρά. Δεν τον πήγαμε σε μεγάλες εντάσεις, έτσι κι αλλιώς για νετ καφέ πρόκειται.

 

Απ' την άλλη ρε φίλε sorry κιόλας δεν είμαι και μπαμπάς σου αλλά κάθε φορά η ίδια ιστορία, μπαίνει ένας νέος εδώ μέσα και δεν φτάνει που παραβαίνει βασικό κανονισμό του site, προσπαθεί να βγει κι από πάνω. Συν το οτι γενικά εγώ σε ανθρώπους που δεν ξέρω δε μιλάω στο στυλ "θα τον γαμήσεις τον ενισχυτή". Προτιμώ τις γυναίκες έναντι των ενισχυτών :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρεις φιλος,αν προσβληθηκες!οσο για το τι σας ειπαν στο μαγαζι,,και εγω προκυμενου να πουλησω εχω βαφτισει εισ το ονομα του Κυριου τα πιο φτηνιαρικα ηχεια ισαξια της meyer!Τελος,μπορω να σου στησω 30 ηχεια σε ενα ενισχυτη,με τη διαφορα οτι θα ειναι ηχει-ακια,και οτι ο ενισχυτης θα ειναι 100βολτικος για κορνες!γι' αυτο το λογο ρωτησα τι ηχεια ειναι!αν ηταν ηχεια απο υπολογιστη ας πουμε δεν χρειαζοταν καν ενισχυτης!επισης γιαυτο ρωτησα και το ποσα λεφτα θα δωσεις,γιατι ισωσ μπορουσες να παρεις κατι πολυ καλυτερο!

P>there is new sound in town.....

sound master

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρεις φιλος' date='αν προσβληθηκες!οσο για το τι σας ειπαν στο μαγαζι,,και εγω προκυμενου να πουλησω εχω βαφτισει εισ το ονομα του Κυριου τα πιο φτηνιαρικα ηχεια ισαξια της meyer!Τελος,μπορω να σου στησω 30 ηχεια σε ενα ενισχυτη,με τη διαφορα οτι θα ειναι ηχει-ακια,και οτι ο ενισχυτης θα ειναι 100βολτικος για κορνες!γι' αυτο το λογο ρωτησα τι ηχεια ειναι!αν ηταν ηχεια απο υπολογιστη ας πουμε δεν χρειαζοταν καν ενισχυτης!επισης γιαυτο ρωτησα και το ποσα λεφτα θα δωσεις,γιατι ισωσ μπορουσες να παρεις κατι πολυ καλυτερο![/quote']

 

Αγαπητέ sound_master (ωραίο και μετριόφρων nick ΒΤW :? ) o samoth προσπάθησε χωρίς να σε προσβάλει να σε συμβουλεύσει αλλά εσύ δε βάζεις μυαλό...

 

Όλες οι 'απορίες' που έχεις για τα ηχεία, χρήση, κλπ και που ρωτάς και ξαναρωτάς, απαντώνται αν διάβαζες πιο προσεκτικά το αρχικό post του samoth. Και πόσα βατ είναι τα ηχεία λέει, και για τι χρήση τα προορίζει και τα πάντα.

 

Το ίδιο έκανες και σε άλλο thread όπου κάποιος ζητούσε γνώμες για συγκεκριμένους λαμπάτους ενισχυτές και εσύ μπήκες και έγραφες για τρανζίστορ κλπ.

 

Λυπάμαι που αναγκάζομαι να 'στην πω' αλλά ευτυχώς κανείς δε με κατηγόρησε ποτέ ότι είμαι... ευγενικός, ειδικά όταν έχω να αντιμετωπίσω υφάκι, κάκιστο τρόπο γραφής και επιτήδευση χωρίς νόημα. Ελπίζω ειλικρινά να παραμείνεις στο φόρουμ με πιο ουσιαστική συμμετοχή στο μέλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, μην το βλέπεις οτι προσβλήθηκα, ήταν ένας πιο κομψός τρόπος να σου πω οτι παραβαίνεις άλλον έναν κανονισμό (αν και επιηκη) που λέει οτι δεν βρίζουμε. Και η δικιά μου η γλώσσα ψιλο-του δρόμου είναι, αλλά εδω μέσα γίνεται ανταλλαγή γνώσης μεταξύ αγνώστων μεταξύ τους ανθρώπων, οπότε οφείλουμε να είμαστε ευγενικοί, γιατί τα όρια στην αισθητική του άλλου δεν τα ξέρουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι ξεφύγαμε... :)

 

Χε,. Χε έχω παρατηρήσει ότι τουλάχιστον το 70% των θεμάτων που ανοίγονται στο forum ξεφεύγουν από το αρχικό θέμα :D :D

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου