Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Συγκινητική μπορώ να πω η προσπάθεια που κάνεις να κρατήσεις μια μετριοπαθή στάση που να λειτουργεί ως αντίβαρο στα τόσα αρνητικά σχόλια.

Δεν το κάνει από τη θέση του mod προσπαθώντας να κρατήσει ισορροπίες, το κάνει επειδή έχει παίξει στη Eurovision, οπότε το βλέπει με άλλη, εντελώς διαφορετική  ματιά απ'ότι το βλέπουμε εμείς οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί. Τον κατανοούμε και τον συγχωρούμε...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Τερυ μακρυα πηγες.

Λοιπον, κοιταξα στο καναλι της γυφτ...εεεε eurovision και δειτε ποιο τραγουδι εχει τις περισσοτερες προβολες!!

7+ εκατ  προβολες το Europapa  (α πα πα, α πα πα!😂).

πα-πα ο ενας, τα-τα ο αλλος, που θα παει θα μαθουμε να συλλαβιζουμε.....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Δεν το κάνει από τη θέση του mod προσπαθώντας να κρατήσει ισορροπίες, το κάνει επειδή έχει παίξει στη Eurovision, οπότε το βλέπει με άλλη, εντελώς διαφορετική  ματιά απ'ότι το βλέπουμε εμείς οι υπόλοιποι κοινοί θνητοί. Τον κατανοούμε και τον συγχωρούμε...😌

Τα γνωρίζω όλα αυτά, γι' αυτό το έγραψα.

 

ΥΓ.Μιας και δεν προσφέρει τη δυνατότητα spoiler το σάητ βάζω ένα λινκ τιμής ένεκεν

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, Panosf1 είπε

7+ εκατ  προβολες το Europapa  (α πα πα, α πα πα!😂).

Αφτός παίζει πέμπτο- έκτος στους μπούκιδες. Βέβαια λείπουν ακόμα μερικά άσ(θ)ματα. Να βγουν και αυτά και μετά (θα επιμείνω σε αφτό) ότι πουν οι μπούκιδες.

Πάντως (και πάντα σύμφωνα με τους έγκριτους μπούκιδες) δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας- από 13 ως 17 μας δίνουν προσώρας.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
22 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

ΥΓ.Μιας και δεν προσφέρει τη δυνατότητα spoiler το σάητ βάζω ένα λινκ τιμής ένεκεν

Πρωί - πρωί στην Κορομηλά (Πρωινός Καφές), μετά από μπαρότσαρκα μέχρι που λάλησαν τα κοκόρια και με έμπνευση της στιγμής να φορέσουμε... γραβάτες 😂 Ότι μας κατέβαινε στο κεφάλι...

Αφτά ήταν... Και στο καπάκι φύγαμε για Θεσσαλονίκη που θα παίζαμε σε ένα μαγαζί. Glory days 😄

  • Like 1
  • Χαχα 2

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασαμε τετοιο κοματι στο διαγωνισμο (αν κρινω απο του Ολλανδου) που ηδη παν να μας υπονομεψουν κυριοι!!

Στο καναλι της Eurovision το τραγουδι πρεπει να ειναι περιπου 4 bpm γρηγοροτερο απο οτι υπολογιζω σε σχεση με αυτο που ανεβεβηκε πρωτα στο καναλι της Μαρινας Σατι και κατοπιν της ΕΡΤ.

Δεν ειναι περιεργο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα στενοχωρήσω τον φίλο μου Τέρρυ αλλά αυτό το κομμάτι (;) είναι "μηνύσημο" (θα ρωτήσω τον Λάκη αν έχω το δικαίωμα να καταθέσω ασφαλιστικά μέτρα να μην πλησιάζει την αισθητική μου στα 500km😁)...

 

στα σοβαρά τώρα πέραν του μπολιγουντιανού υποτράπ το απαπαπαπαπαπαπα τουλάχιστον έχει και ένα επαγγελματικό βίντεο (ασχέτως αισθητικής) γιατί δεν πήραν και οι Ολλανδοί για την σκηνοθεσία τον Μπάμπη με την mirrorless από τον γάμο της 2ης ξαδέλφης του θυρωρού της ΕΡΤ...

 

άντε βρε του χρόνου και με ένα original trap με τίτλο "μπαμπάαα" και solo από κλαρινόπλα του 21 (2021)...😸

 

f0f37e2406921e1d24a8a58a7238bbb2.jpg.f9768a7356feb6d467dc446576a93c03.jpg

  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα,reggaeton με στοιχεία ethnic και παραγωγή,αλλά και στοιχεία EDM(όπως όλες οι μπασογραμμές,stereo και mono που έχει,τα stabs κ.τ.λ).

Στο 1:31 οι φωνές κάνουν clip στο μα ρι ΝΑ,που άν αυτό υπάρχει και στο κανονικό αρχείο, θέλω να μου επιστραφούν τα χρήματα που έχω δώσει στην ΕΡΤ όλα αυτα τα χρόνια μέσο φόρων,να τα κάνω πετάλια.

Στο 1.45 μέχρι 2:00 πιάνει την ατμόσφαιρα του daddy yankee που όλοι αγαπήσαμε❤️.

Για το arrangement,automation,άριστα,τα drums μεταλλάσσονται συνεχώς απο stereo σε mono για να βγούν τα stereo elements μπροστά,συνηθισμένο για το είδος.

 

Στο 2:24 τα πλήκτρα θαμπά,την ερωτεύτηκα για λίγα δευτερόλεπτα,αλλά το οτί σήμερα πρέπει να είναι η 15 που ερωτεύομαι δέν με καθιστά και ιδιαίτερα φερέγγυο στα λεγόμενα μου.

Στο 3:05 μπήκε και αυτή η υποχθόνια μπασογραμμή,που έχει της ρίζες της απο την μεγάλη μου αγάπη,την jungle και αργότερα DnB και σοβάρεψαν τα πράγματα,όχι τόσο όσο περίμενα,αλλά τόσο όσο πρέπει για ένα reggaeton.

Ωραίο είναι και ωραία παραγωγή.

Εχουμε ακούσει και πολύ χειρότερα σε αυτό το πανηγύρι

 

Για το βίντεο,

στην αρχή νόμιζα οτί την άρπαξαν με το ζόρι και την στήσανε στην ακρόπολη με την ρόμπα,μα είναι δυνατόν ρε παιδιά?

Μετά είδα τον τουρίστα με την κάλτσα και το πέδιλο,λέω γειά σου πατρίδα!Δέν ξέρω πραγματικά,τι βαθμό θα έδωσε στο tripadvisor αυτός τελικά,μετά τις σβούρες που του έκανε η Μαρίνα με τον ταξιτζή,αλλά μην περιμένετε καλή βαθμολογία απο την χώρα του,ούτε τον ταξιτζή να παίρνει άλλη κούρσα σύντομα.

 

Κατά την διάρκεια η Mαρίνα προσπαθεί να στεγνώσει ένα γαλάζιο μαντήλι κάτω απο τον ελληνικό ήλιο στην ακρόπολη,βρίσκει όρεξη να χορεύει,ενώ πίσω η κουζίνα υγραερίου έχει πάρει φωτιά,αυτό και αν θέλει μέζεα,

συνεχόμενες και γρήγορες εναλλαγές εικόνας με fx rotate κουτί απο φέτα,γύρους,highlight η γάτα που μοιάζει βγαλμένη απο το hellraiser,ωραία τα χορευτικά απο τα κορίτσια,έβγαλε μιά εικόνα οτί περνάμε καλά ότι και να γίνεται.

Θα μπορούσε και καλύτερο,αλλά αυτό είναι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου