Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, methylene blue είπε

δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα υπεροψίας, πλάκα κάνει.

 

15 λεπτά πριν, trolley είπε

Ναι, είναι χιούμορ.

 

Ναι αλλα οχι για ΒΑΛΚΑΝΙΟΥΣ....

 

15 λεπτά πριν, trolley είπε

 Έχουμε πάει συνεμά να δούμε το Notting Hill και να φάμε κανά ποπ-κορν χαλώντας την διαλλειματική του SF,

 φιλωουΖ μια χαρα ποπΚορνι τρωω, και οτι αλλο θελω, τις ωρες που τρωω φυσικα οχι εΧτος ωραριου. Χθες τσακισα εκτος απο μια PIZZA κροσΚατ απο το PIZZA FAN (μιλαμε για ΤΗΝ ...αηδια του λιπους αλλα αρεσει στον μικρο) και ΟΛΑ τα μπαμπαδακια που μου εφερε ο @Terry RoscoeBeck5 απο το Rio....😅.... στο Notting Hill δε πριν λιγες μερες σε αΦτι την ΜΑΓΑΖΑΡΑ  τσακισα ΔΥΟ full English ...

 

ΠαραμΑΙνο δε εδω και χρονια με υψος 1.76 στα 72-73 κιλα και ποσοστο λιπους που εΝγκρινει ακομα και ο @LK 😅 (ενταξει περπαταω περιπου 8 χιλιομετρα τη μερα...και κανω και λιγη γυμναστικουλα)

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Σαμη Παραγκα είπε

Αυτό το πράμα κάποια στιγμή πρέπει να το κοιτάξεις

 

παω τωρα.

  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, methylene blue είπε

Δεν αναφέρθηκα στα οικονομικά, αλλά στις κριτικές που κάνουν στη Σάττι σχετικά με την αισθητική της, τις δηλώσεις της κλπ, άνθρωποι από τους οποίους τη χωρίζει το χάσμα των γεννεών

 

αΦτο λαιμε εδω και 86 σελιδες αλλα νούκου γκέγκε (ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ κιαΦτο 🤣)..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί δηλώσεις της όμορφης Μαρίνας περί συρτού και χωριόν,εγώ που είμαι μικρασιάτης στην καταγωγή και έν έχω χωριό,στεναχωρήθηκα λίγο,γιατί εν έχω που να πάω να πετάξω χαρταετό.🥺

 

Καλή μου,το μόνο συρτό που υπάρχει σε αυτό το track,είναι το συρτό απο τα μαλλιά promotion που κάνετε σε όλα τα μέσα επικοινωνίας και προσπαθείτε να πείσετε οτι έχετε μεγάλη απήχηση στο εξωτερικό.

 

Το Reggaeton,που γράψατε είχε,έχει και θα έχει εφαρμογή μόνο σε "ζεστές" χώρες, όπως αυτές γύρω απο την γραμμή του ισημερινού,μεσογειάκες,λατινικές και γενικά όπου ντύνονται ελαφρά.

 

Δέν δούλεψε ποτέ σε χώρες όπως π.χ όλες οι γερμανόφωνες,ολες οι σκανδιναβικές χώρες,η ιρλανδία,σκωτία,ισλανδία,το βέλγιο και αρκετές άλλες,κατατάσοντας το έτσι σε είδος περιορισμένης εφαρμογής.

 

Για του λόγου το αληθές,δές τι παραγωγή κάνει η κάθε χώρα.

 

Μπορείς να πείς το ίδιο για τo pop/rock/Metal?Nop

Για το dance?Nop

Για την mainstream Drum n Bass?Nop

Ακόμη και το ξεπερασμένο Happy Hardcore ή το Dubstep έχουν μεγαλύτερη συμμετοχή φέτος στο διαγωνισμό που πάς να πάρεις μέρος,καθώς όπως και η DnB βολεύουν καλύτερα και είναι πιό εντυπωσιακό να μπερδευτούν με άλλα είδη,οπως πχ με το metal.

 

Με άλλα λόγια,δέν εχουμε και στο χωριό μας Reggaeton και σε ευχαριστούμε για την σύσταση,αλλά και εσύ με αυτούς,που φόρτωσες υποθέτω σαν απλά παιδιά που είσαστε στην καρότσα του αγροτικού και ξεχυθήκατε στα στούντιος για να πρωτοτυπήσετε,με 2 ανάποδα χτυπήματα σε κάποιο μέρος του κομματιού και φέτες που γυρνάν γύρω γύρω,δέν νομίζω οτι θα είναι και ότι πιό εντυπωσιακό μπορούσαμε να στείλουμε.

 

Με αγάπη πάντα.😘

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ρε trolley  ρε τρόλ ευ.. μια και με ανέφερες ενώ σε αγνόησα από ένα σημείο και μετά για να μην παίζουμε με τις λέξεις, να σου κάνω ένα ρεζουμέ...

 

ασχολήθηκα με το εν λόγω τραγούδι (δεν μ άρεσε όπως και πλειοψηφικά σε όλα τα νέα παιδιά που εγώ γνωρίζω και όχι μόνο στους πενηντάρηδες αν έχει σημασία για κάποιους), ασχολήθηκα με την πεντακάθαρα αδιαφανή επιλογή του τραγουδιού και των συνεργατών της (δεν συμψηφίζω τις λαμογιές αναλόγως κόστους επαναλαμβανόμενες ή όχι αν και 170 χιλιάρικα "μιλημένα" στο δημόσιο νομίζω στοιχειοθετούν αδίκημα που επισύρει φυλάκιση) και ασχολήθηκα τέλος με επιχειρήματα και με τις εμφανώς άστοχες στην καλύτερη προσβλητικές για μένα δηλώσεις της αοιδού (για σένα και για άλλους χιούμορ ok! διαφορά αντίληψης)...

 

το μόνο που δεν ασχολήθηκα πάντως ήταν το "πεσμένο στήθος" της Σάττι που είχες ασχοληθεί εσύ όπως θυμάμαι όταν είχε ξανασχολιαστεί στο φόρουμ η κοπέλα πριν κάποια χρόνια... μάλλον αυτή είναι και η ειδοποιός διαφορά μας στο πως αντιλαμβανόμαστε τον κόσμο καθώς φαίνεται...

 

περί ορέξεως δεν λέω, απλά διαχωρίζω θέση από σένα και ελπίζω αυτή τη φορά τα bold μου να σου φάνηκαν χρήσιμα...

 

 

 

 

 

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, MGs είπε

και γενικά όπου ντύνονται ελαφρά.

δηλαδήΣ εσύ κατακαλοκαιρο γυρναΕις με κουμπωμενο Μοντγκόμερι και σκούφο;

 

Με εξαίρεση τρεις μήνες το χρόνο στην Αθήνα τουλάχιστον όλοι με κοντοβρακια τριγυρνάνε..

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, methylene blue είπε

Δεν αναφέρθηκα στα οικονομικά, αλλά στις κριτικές που κάνουν στη Σάττι σχετικά με την αισθητική της, τις δηλώσεις της κλπ, άνθρωποι από τους οποίους τη χωρίζει το χάσμα των γεννεών

Έτσι το συνδέω (στο μυαλό μου τουλάχιστον) , ότι "νομιμοποιούνται" να μιλήσουν και για την αισθητική της (στο συγκεκριμένο πόνημα-όχι γενικά)  στο μέτρο που τους αφορά ο διαγωνισμός,  μιας και (γι αυτούς) είναι και εθνικό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, LK είπε

Έτσι το συνδέω (στο μυαλό μου τουλάχιστον) , ότι "νομιμοποιούνται" να μιλήσουν και για την αισθητική της (στο συγκεκριμένο πόνημα-όχι γενικά)  στο μέτρο που τους αφορά ο διαγωνισμός,  μιας και (γι αυτούς) είναι και εθνικό θέμα.

Προχωρημένο

 

Update: Προφανώς και "νομιμοποιούμαστε" όλοι να μιλήσουμε έτσι κι αλλιώς, όχι μόνο λόγω "εθνικού θέματος (!!!)". Αυτό που λέμε είναι να μην κομπλεξαριζόμαστε και να μη βγάζουμε μίσος, ζήλεια παρακμή.

Για την Eurovision πρόκειται... 

Επεξεργασμένο από methylene blue
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, methylene blue είπε

 

 

Update: Προφανώς και "νομιμοποιούμαστε" όλοι να μιλήσουμε έτσι κι αλλιώς, όχι μόνο λόγω "εθνικού θέματος (!!!)". Αυτό που λέμε είναι να μην κομπλεξαριζόμαστε και να μη βγάζουμε μίσος, ζήλεια παρακμή.

Για την Eurovision πρόκειται... 

Για τίποτα δεν αξίζει , αν με ρωτάς, να κομπλεξαριζόμαστε ή να  βγάζουμε μίσος ή ζήλια ή παρακμή.

 

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου