Προς το περιεχόμενο

Greece's Eurovision 2024 - Μια νέα εποχή για το ελληνικό τραγούδι - Μετα-Τραπ εποχή


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ούτε εγώ. Απλά όταν παίζει ο τελικός έχω την tv στο mute και ακούω τις μουσικές μου.image.gif.4d7b2e2708ba8a9c75c3ed702e53c6b9.gif

Υπερβολές... 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noe13 είπε

Υπερβολές... 

Καθόλου. Όντως αυτό κάνω αν τύχει να είμαι σπίτι την ώρα του τελικού. Αυτό κάνω επίσης και στην περίπτωση των Mad Awards. Η tv είναι σχεδόν πάντα ανοιχτή στα αριστερά του pc μου, και 8 στiς 10 φορές είναι στο mute έτσι κι αλλιώς γιατί σχεδόν πάντα ακούω κάτι άλλο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 προς 34 το στοίχημα για την Ελλάδα νικήτρια μέχρι στιγμής,  περίπου 3% πιθανότητες νίκης.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

 

Η Eurovision είναι ο αγαπημένος μας μουσικός διαγωνισμός, που είθισται η εικόνα να παίζει βαρύτερο ρόλο από την μουσική 🤩

 

Πάμε; Το Malmo το γνωρίζω απ' έξω και ανακατωτά.

Επεξεργασμένο από Nestoras
  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, Nestoras είπε

Πάμε; Το Malmo το γνωρίζω απ' έξω και ανακατωτά.

Μου θες και Ευροβιζιόν γέροντα... Μέχρι τα SF studios θα πάμε και πολύ μας είναι...😄

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Μου θες και Ευροβιζιόν γέροντα... Μέχρι τα SF studios θα πάμε και πολύ μας είναι...😄

Εκεί θα γράψουμε το επόμενο Waterloo. 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με γνώση κινδύνου δηλώνω ότι θεωρώ το "Yenna" το καλύτερο άλμπουμ της Ελληνικής δισκογραφίας τα τελευταία 10 χρόνια τουλάχιστον και ένα απ' τα καλύτερα όλων των εποχών. 

Εξηγώ:

1. Παρότι κάνει μια δύσκολη δουλειά, να συγκεράσει και να αναμίξει πολλά είδη, διατηρεί ακέραια  δύναμη και συναίσθημα, δεν καταλήγει να είναι μια βαρετή εγκεφαλικότητα.

2. Φανερώνει βαθιά γνώση για όλα τα είδη με τα οποία καταπιάνεται.

3. Όλο το εγχείρημα ακούγεται πως έχει γίνει χωρίς συμβιβασμούς και τσαπατσουλιές. Με τον δύσκολο τρόπο.

4. Δείχνει πως και οι τράπερς ξέρουν από μουσική, απλά προτιμούν να κυκλοφορούν σκουπίδια που τους βγάζουν το μεροκάματο. 

5. Είναι τελικά ένα θαυμάσιο concept album εν έτει 2024!

 

Σε ότι αφορά το πρώτο βίντεο, είναι ξεκάθαρα τρολάρισμα και απορω πως σε δέκα σελίδες νήμα δεν βρέθηκε κάποιος να το επισημάνει. Γενικά η Σάττι παίζει πολύ με τα όρια του τρολ, έχοντας υιοθετήσει μια συγκεκριμένη περσόνα που δεν έχει σε τίποτα να κάνει με το κόρη γιατρού-αστική ανατροφή-σπουδές στο εξωτερικό κλπ.

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Με γνώση κινδύνου δηλώνω ότι θεωρώ το "Yenna" το καλύτερο άλμπουμ της Ελληνικής δισκογραφίας τα τελευταία 10 χρόνια τουλάχιστον και ένα απ' τα καλύτερα όλων των εποχών. 

Εξηγώ:

1. Παρότι κάνει μια δύσκολη δουλειά, να συγκεράσει και να αναμίξει πολλά είδη, διατηρεί ακέραια  δύναμη και συναίσθημα, δεν καταλήγει να είναι μια βαρετή εγκεφαλικότητα.

2. Φανερώνει βαθιά γνώση για όλα τα είδη με τα οποία καταπιάνεται.

3. Όλο το εγχείρημα ακούγεται πως έχει γίνει χωρίς συμβιβασμούς και τσαπατσουλιές. Με τον δύσκολο τρόπο.

4. Δείχνει πως και οι τράπερς ξέρουν από μουσική, απλά προτιμούν να κυκλοφορούν σκουπίδια που τους βγάζουν το μεροκάματο. 

5. Είναι τελικά ένα θαυμάσιο concept album εν έτει 2024!

 

Σε ότι αφορά το πρώτο βίντεο, είναι ξεκάθαρα τρολάρισμα και απορω πως σε δέκα σελίδες νήμα δεν βρέθηκε κάποιος να το επισημάνει. Γενικά η Σάττι παίζει πολύ με τα όρια του τρολ, έχοντας υιοθετήσει μια συγκεκριμένη περσόνα που δεν έχει σε τίποτα να κάνει με το κόρη γιατρού-αστική ανατροφή-σπουδές στο εξωτερικό κλπ.

 

 

Η Μαρίνα Σάττι από τότε που πρωτοεμφανίστηκε πριν 8 χρόνια με τις 'κούπες', ή τουλάχιστον τότε την έμαθα εγώ, έχει μια συνέπεια.

 

Ψάχνει ανελιπώς καινούργιους δρόμους. Και πιστεύω ότι ασχολείται περισσότερο με την μουσική και λιγότερο με άλλα πράγματα. 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jet72 είπε

Εγώ πάλι αν ήταν να στείλουμε τραππερ θα ήθελα να είναι κάτι σαν αυτή εδώ την καταπληκτική παραγωγή:

Χαλαρά στην πρώτη θέση θα ήταν. Ό,τι πρέπει για Γιουροβίζιον🥰🤘🥳. Αλλά που μυαλό...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου