Προς το περιεχόμενο

ΥouΤube Vs AdBlockers


ex-Πάνος Χελιδόνης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 λεπτά πριν, trolley είπε

 

Μαλακίες

(σιγά μη κάτσω να γράφω πάλι επιχειρήματα, για να έχει κάτι να συζητά ο cos_dr)

 

πες τα επιχειρήματά σου σε οποιοδήποτε θέμα.

 Αν είναι ισχυρά και βρίσκεις πολλούς σύμφωνους είτε το δηλώνουν είτε όχι, ο cos_dr ότι και να συζητήσει πάνω σε αυτά θα αποδομείται.

 

 Μίλα ελεύθερα, εξηγήστε τον κόσμο εσείς που τον φτιάχνετε και όσοι ξέρουν καταλαβαίνουν.

 Και τον δέχονται όπως είναι και κάνουν και ότι τους λέει στο τέλος🤣

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε τον μηχανισμό κέρδους των διαφημίσεων, ίσως το καταλάβουν περισσότεροι και αυξήσει τις συνδρομές το youtube, εγώ λέω ρε @trolley να σε προσλάβουν και να σε βάλουν να κάνεις podcast να τα εξηγείς, εκτός και αν δεν το χρειάζονται γιατί βασίζονται σε εσένα και αυτοί και το netflix, στους ορθολογιστές σαν εσένα και ξέρουν πως θα τα πιάσουν τα λεφτά τους με αυτά που έκαναν, εγώ και οι υπόλοιποι είμαστε λίγοι που αμφισβητούμε τις πρακτικές τους και δεν είμαστε στο target group , αδιαφορούν αν θα πληρώσουμε τελικά για να μας βγάλουν τους περιορισμούς και να αποκτήσουμε όλη την εμπειρία στα υπέροχα προϊόντα τους🤣

Αμ το άλλο, σε ένα φορουμ τεχνολογίας να αμφισβητούμε πρακτικές εταιρειών και τις αξιώσεις συνδρομών ανά περίπτωση................

 Που ακούστηκε αυτό. 😀

 Μόνο εμείς ρε συ, έχεις δίκιο.

 

  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, "υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάμνουν πορτοκάλια". Στο Youtube έχω ένα κανάλι (BlackBlofeld) εδώ και 11 χρόνια και έχω ανεβάσει καμιά 500ριά βίντεο απ'τη δισκοθήκη μου, κυρίως κομμάτια που τουλάχιστον την μέρα που ανέβηκαν δεν υπήρχαν στο youtube. Όταν έχω προβλήματα με το copyright σε κάποια κομμάτια πάω και τα ανεβάζω στο Vimeo. Εκεί απ'ότι έχω καταλάβει δεν κάνουν έλεγχο copyright, ούτε παίζουν διαφημίσεις. Ο free χώρος βέβαια είναι πολύ μικρός για συνεχή ανέβασμα, αλλά η εναλλακτική υπάρχει τέλος πάντων, και αν το youtube το παρατραβήξει με το θέμα που συζητάμε προβλέπω "μετανάστευση" χρηστών.

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K
  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, "υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάμνουν πορτοκάλια". Στο Youtube έχω ένα κανάλι (BlackBlofeld) εδώ και 11 χρόνια και έχω ανεβάσει καμιά 500ριά βίντεο απ'τη δισκοθήκη μου, κυρίως κομμάτια που τουλάχιστον την μέρα που ανέβηκαν δεν υπήρχαν στο youtube. Όταν έχω προβλήματα με το copyright σε κάποια κομμάτια, πάω και τα αναβάζω στο Vimeo. Εκεί απ'ότι έχω καταλάβει δεν κάνουν έλεγχο copyright, ούτε παίζουν διαφημίσεις. Ο free χώρος βέβαια είναι πολύ μικρός για συνεχή ανέβασμα, αλλά η εναλλακτική υπάρχει τέλος πάντων, και αν το youtube το παρατραβήξει με το θέμα που συζητάμε προβλέπω "μετανάστευση" χρηστών.

 

 

Για να συντονίζονταν εκατομμύρια χρήστες και να τους λέγανε ή αποσύρετε τη συνδρομή ή κλείνουμε τον λογαριασμό μας Google να δούμε τι θα έκαναν άραγε. Θα κλείνανε "γιατί δεν βγαίνουν πια γιατί αυξήθηκε το κόστος" ή θα απέλυαν πέντε έξι που το σκέφτηκαν από το αρμόδιο τμήμα και μετά θα έγλυφαν πάλι @@ για να μην το κάνουν οι χρήστες.

 

 ΄Ένας στην Εlectronic Arts έτσι έπαθε με κάτι ανάλογο που έκανε μαγκιές

 

 Αλλά είπαμε, πάει να γίνει τράπεζα και η GOOGLE και θα χρεώνει όπως οι ΤΡΑΠΕΖΕΣ σε κάθε συναλλαγή που δεν δίνουν τόκο καταθέσεων αλλά δανείζουν με 2328482% και το αλλάζουν όποτε γουστάρουν.

 

Παλιά έβγαιναν, τώρα δεν βγαίνουν, ο πόλεμος, η κλιματική αλλαγή, ο πουτιν, η χαμάς, η πανδημία και η αντιμετώπισή της..................... εμ, λεφτά δώστε και σκεφτείτε τρόπους να βγάζετε περισσότερα για να τους τα ακουμπάτε όποτε ξυπνήσουν στραβά και αν δεν μπορείτε να βγάλετε λεφτά με τόση ανάπτυξη παραπάνω............. κάτι κάνετε λάθος😆

 

 Έχουν απάντηση οι πολυεθνικές για κάθε σας αντίδραση

Παράθεση

😆

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 εμ, λεφτά δώστε και σκεφτείτε τρόπους να βγάζετε περισσότερα για να τους τα ακουμπάτε όποτε ξυπνήσουν στραβά

 

 

 

 

 

 Εναλλακτικα μπορεις να δεις διαφημισεις.

 

 Ακομα και πειραματα κανε με τα adblock, αλλα τουλαχιστον μην κλαψουριζεις για φασιΖμο αν κανει και η google τα αντι- πειραματα της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, "υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάμνουν πορτοκάλια". Στο Youtube έχω ένα κανάλι (BlackBlofeld) εδώ και 11 χρόνια και έχω ανεβάσει καμιά 500ριά βίντεο απ'τη δισκοθήκη μου, κυρίως κομμάτια που τουλάχιστον την μέρα που ανέβηκαν δεν υπήρχαν στο youtube. Όταν έχω προβλήματα με το copyright σε κάποια κομμάτια πάω και τα ανεβάζω στο Vimeo. Εκεί απ'ότι έχω καταλάβει δεν κάνουν έλεγχο copyright, ούτε παίζουν διαφημίσεις. Ο free χώρος βέβαια είναι πολύ μικρός για συνεχή ανέβασμα, αλλά η εναλλακτική υπάρχει τέλος πάντων, και αν το youtube το παρατραβήξει με το θέμα που συζητάμε προβλέπω "μετανάστευση" χρηστών.

 

Αυτή είναι μία έντιμη πρόταση. Αν υπάρχει εναλλακτική λύση και θέλει κάποιος να την χρησιμοποιήσει ενάντια στην κερδοσκοπική προσέγγιση του YouTube, ευχαρίστως να την υποστηρίξουμε. Υπάρχουν διάφοροι λόγοι για να αποτύχει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

18 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Για να συντονίζονταν εκατομμύρια χρήστες και να τους λέγανε ή αποσύρετε τη συνδρομή ή κλείνουμε τον λογαριασμό μας Google να δούμε τι θα έκαναν άραγε.

 

Μετά θα μας παρακαλάνε να μας δανείσουν, έτσι γίνεται συνήθως, σωστά;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 

 

 Εναλλακτικα μπορεις να δεις διαφημισεις.

 

 Ακομα και πειραματα κανε με τα adblock, αλλα τουλαχιστον μην κλαψουριζεις για φασιΖμο αν κανει και η google τα αντι- πειραματα της.

δεν κλαψουρίζω. Το δηλώνω για πολλές περιπτώσεις με την μεταφορική του έννοια. Η πρακτική αυτή έχει εφαρμογή και παραβιάζει πολλά πράγματα τα οποία για να μην τα γράφω υπάρχουν στο διαδίκτυο μας για μελέτη και προβληματισμό. Άμα δεν υπήρχαν θα τα έγραφα🤣

 

 Εγώ δεν κλαψουρίζω ποτέ.

 Δεν κάνω κανένα πείραμα, το adblock μου λειτουργεί κανονικά και νιώθω σύμφωνα με πολλά από τα παραπάνω στα οποία τοποθετήθηκα πως η google μου χρωστάει, δεν της χρωστάω και αν μου επιβάλλει συνδρομή την οποία καθόρισε αυθαίρετα ακόμα και στο αντίτιμό της, χωρίς διαβούλευση μάλιστα με τους χρήστες, εμάς που τη στηρίξαμε αλλά χρησιμοποιεί τέτοιες τιμωρητικές πρακτικές σε χρήστες τόσων ετών ................................. θα με χάσει αποδεικνύοντάς της πως δεν την φοβάμαι και δεν με είχε ποτέ.

 

 Το ίδιο θα πάθει σύντομα και το netflix και πολλά άλλα όπως την παθαίνουν και οι εταιρείες παιχνιδιών.

 

 Θα μείνουν μόνο "ορθολογιστές" να τις συντηρούν και να τις συνδράμουν🤣

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

η google μου χρωστάει, δεν της χρωστάω και αν μου επιβάλλει συνδρομή την οποία καθόρισε αυθαίρετα ακόμα και στο αντίτιμό της, χωρίς διαβούλευση μάλιστα με τους χρήστες, εμάς που τη στηρίξαμε αλλά χρησιμοποιεί τέτοιες τιμωρητικές πρακτικές σε χρήστες τόσων ετών ................................. θα με χάσει αποδεικνύοντάς της πως δεν την φοβάμαι και δεν με είχε ποτέ.

 

Πάει ο Nasdaq, γαμήθηκε.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, trolley είπε

 

 

 

 

Μετά θα μας παρακαλάνε να μας δανείσουν, έτσι γίνεται συνήθως, σωστά;

 

 

Πληρωσε το αντίτιμο εσύ που τα έχεις. Εγώ είμαι επαναστάτης και εκμεταλλεύομαι το adblock μέχρι να τους παρατήσω τελείως. Δυο σουβλάκια αξίζουν πολύ περισσότερο να φάω το μήνα από ότι το περιεχόμενο του ΚΑΝΑΠΕΟΣ που πλειοψηφικά διαθέτουν χαχαχαχαχαχχαχαχα🤣

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Εγώ είμαι επαναστάτης και εκμεταλλεύομαι το adblock μέχρι να τους παρατήσω τελείως.

 

Στο βάραθρο και το Τόκυο. Αντέχει μόνο ο DAX, αλλά για πόσο ακόμη;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου