Προς το περιεχόμενο

πόρτα και στο φουμπου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, harilatron είπε

Μήνυμα από το μέλλον:

 

December 24 2023

From: Gmail team

To: dimsonic

Dear dimsonic,

we know you enjoy the clarity, powerful search at your fingertips and the intuitive interface of Gmail and we want to thank you for supporting our platform on noiz.gr. 

That said, we are very disappointed and utterly disgusted that you insist on using ad blockers on our sister site YouTube. This is sad and cheap. 

To make up for our losses, we therefore initiate a custom payment scheme for your Gmail account:

Plans start at 9.99/month and can be as high as 99.99 for the ultimate Gmail experience. 

Standard plan: 9.99/month. You get only spam, we also spam you, 15GB of space. 

Gmail premium: 29.99/month. Standard spam filter, we still spam you + 1 hour of Youtube (with ads), 15 GB of space

Gmail Geek:  99.99/ month. Advanced spam filter, YouTube premium (only Portuguese videos), 15GB of space.

 

 Pay Now     Watch free ads   Cancel your account   

 

 

 

 

Veery funny

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, harilatron είπε

Καλά, άμα έρθεις χριστουγεννιάτικα και μας λες "πόρτα από ΤΖΟΥΜΟΥ" θα σου πω εγώ.😀

Χάρη θα του κάνουν...😌

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, harilatron είπε

Gmail Geek:  99.99/ month. Advanced spam filter, YouTube premium (only Portuguese videos), 15GB of space.

 

Άλλο το Gmail Geek και άλλο το Gmail Greek?

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μέρες που σερφαρω γερά
είναι μέρες τιγκα στα ads το μαμημενο


δεν ξέρω αν είναι vivaldi ή chrome ή firefox
μα μέσα σε είκοσι ad skip
είδα να με μπλοκαρουν
και να με ξεμπλοκαρουν περιμένω


Φωνή του beato κατάντησε μακρινη
στην κρίση του youtube αλύπητα αφημένη
και κάπου υπάρχει μια αιώνια απειλή
πως στις διαφημισεις ειναι μονάχα αφοσιωμένη


Είμαστε μόνο με τελε εγώ και συ
κι ανάμεσά μας μια φωνή ινφλουνσεριασμενη


τις διαφημισεις μισώ το adblock αγαπώ
ετσι είμαι εγώ, μα πίσω απο paywall συνδρομη είσαι κρυμμένη


Του browser μου φίλε τα όσα στεγανά
διαλύθηκαν σε κάποια antiadblock σκριπτακια


σ' ένα μονόδρομο υπερκερδους αλήθεια και ψευτιά
το ίδιο πρόσωπο facebook με τα βιντεακια


Παραμονεύει ο καπιταλιστης, να βαλει μια like καρδιά στα block warning μποτακια


είν' το web surfing φίλε και ίσως να ξεχαστείς
μας λες πως μπορεις να ελέγχεις το αν θα δεις ads
 και το γιατί


Θέλει adblock για να μην πληρωνεις συνδρομη
web browser διαχείριση στα μέτρα τα δικά της


είν' επικίνδυνο να κλειδωσει ο λογαριασμος και θέλει προσοχή
ειναι ο ζουγκεμπερκ σωματοφύλακάς της


Μα είναι γλυκά, πολύ γλυκά
να είναι κλειστά τα διαφημιστικα της


και είναι αυτή, των social media η ηδονη
και δεν μπορεί κανένας, μα κανείς να την χορτάσει


Ένα διαφημιστικο βιντεακι φίλε δεν είναι παρά μια στιγμή
αν όμως περιμενεις εκεινη την ωρα να δεις τον πισινο της Τουνη, μπορεί να γίνει μια ολόκληρη ζωή

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδυνατώ να καταλάβω το πνεύμα ορισμένων εδώ.

Ο άλλος κάθεται και συντάσσει επιστολή από το μέλλον, ο άλλος κάθεται να μου φτιάχνει στιχάκια.

Προφανώς και δεν τους αφορά ούτε το yt, ούτε το fb.

Ή μάλλον δεν τους αφορά το πρόβλημα διότι το έχουν λύσει με κάποιο τρόπο (πχ καταρράκτης) και κατα τα άλλα δικό σου πρόβλημα που δεν μπορείς να το λύσεις και συ.

Κατά τα άλλα ιντερνετικός ρατσισμός, εσείς που χρησιμοποιείτε edge, ή ΙΕ ή το κάκιστο chrome και το gmail του.

Ξεχάσανε όλοι σε ένα βράδυ τα βρισίδια που άκουγε η microsoft για τον ΙΕ και την χαρά όταν όλοι έπεσαν στην αγκαλιά του άλλου θηρίου που σήμερα είναι κόκκινο πανί.

 

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Δε δινω δεκαρα ουτε για τις μαλακιες που γραφει ο καθενας στο facebook, και ακομα λιγοτερο για τους ηλιθιους youtubers.

 

 Αμα θελω να δω τι κανει αποψε ο ταδε ταδοπουλος, κακως θελω να το δω.

 

 Αμα θελω να δω διαφημισεις, και εννοω τις μαλακιες ""reviews"" που κανουν οι influencers, μπαινω και στο site της εταιριας και βλεπω τις αυθεντικες.

 

 Αμα θελω να δω αγιογραφιες, τις μαλακιες ""συνεντευξεις"" που κανουν οι youtubers, μπαινω στο site της εκκλησιας της Ελλαδος και βλεπω τις αυθεντικες.

 

 Για tutorial και τετοια στα παπακια μου πλεον, γερικο σκυλι κλπ.

 

Οσοι λοιπον αξιοσεβαστοι κυριοι οπως ο LK εχουν επαγγελματικες αναγκες, σιγουρα δε θα πουν οχι αν χρειαστει συνδρομη. Οι υπολοιποι δεν τρεχει και τιποτα, ή θα δουμε τις διαφημισεις μας, ή θα κανουμε συνδρομη, η στο φιναλε κοβουμε το facebook και το youtube δε θα παθουμε και τιποτα, εχασε η βενετια βελονι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 Δε δινω δεκαρα ουτε για τις μαλακιες που γραφει ο καθενας στο facebook, και ακομα λιγοτερο για τους ηλιθιους youtubers.

υπάρχουν και σοβαροί και υπάρχουν απλώς video αρχειακού υλικού που αλλού δεν μπορεί να το βρεί κανείς. Αυτούς τους σοβαρούς τους παρακολουθώ είτε στο ένα είτε το άλλο μέσο. Το άν κάποιος θέλει να είναι ακοινώνητος (η κοινωνικότητα μπορεί να υπάρξει με διαδικτυακά παρά τις αρνήσει πολλών) και να βλέπει 20 ανθρώπους δεν σημαίνει ότι εγώ δεν μπορώ να επικοινωνώ με ΟΠΟΙΟ τρόπο θέλω με 100

 

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 Αμα θελω να δω τι κανει αποψε ο ταδε ταδοπουλος, κακως θελω να το δω.

δεν με αφορά. Μέσω του fb είμαι σε επαφή με τους ανθρώπους που γνωρίζω (συγγενείς και φίλους) σε όλο τον κόσμο. Το πως φοράει το βρακί του ο κάθε τρίτος δεν με αφορά, άλλωστε δεν ήταν ποτέ στο target μου.

 

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 Αμα θελω να δω διαφημισεις, και εννοω τις μαλακιες ""reviews"" που κανουν οι influencers, μπαινω και στο site της εταιριας και βλεπω τις αυθεντικες.

 

δεν θέλω ΚΑΘΟΛΟΥ διαφημίσεις. Αρα ο υποθετικός σου λόγος δεν με αφορά. Για αυτό κάνω και την ολη γκρίνια

 

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 Αμα θελω να δω αγιογραφιες, τις μαλακιες ""συνεντευξεις"" που κανουν οι youtubers, μπαινω στο site της εκκλησιας της Ελλαδος και βλεπω τις αυθεντικες.

Όποιος θέλει ας τις δει. Δεν με αφορούν επίσης. Δεν ασχολούμαι με τα της εκκλησίας.

 

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 

 Για tutorial και τετοια στα παπακια μου πλεον, γερικο σκυλι κλπ.

Αν είσαι εσύ γέρικο, εγώ είμαι ο μαθουσάλας

 

11 λεπτά πριν, manosx είπε

 

Οσοι λοιπον αξιοσεβαστοι κυριοι οπως ο LK εχουν επαγγελματικες αναγκες, σιγουρα δε θα πουν οχι αν χρειαστει συνδρομη. Οι υπολοιποι δεν τρεχει και τιποτα, ή θα δουμε τις διαφημισεις μας, ή θα κανουμε συνδρομη, η στο φιναλε κοβουμε το facebook και το youtube δε θα παθουμε και τιποτα, εχασε η βενετια βελονι.

 

ως αξιοσέβαστος κύριος είμαι σε αρκετές επαγγελματικές ομάδες, αλλά εφ όσον αυτές δημιουργήθηκαν σε δωρεάν εξ αρχής περιβάλλον, με μη συζητησιμο το ενδεχόμενο μελλοντικής συνδρομής, αρνούμαι να πληρώσω.

Ως ένας απο τους υπόλοιπους θα κάνω ό,τι μπορώ να κόψω τις διαφημίσεις.

 

Το facebook μπορώ μια χαρά να το κόψω.

Το αρχειακό υλικό που υπάρχει εκεί έξω μέσω yt θα μου λείψει. Θα την παλέψω κι εκεί όσο πάει.

 

 

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παντου υπαρχουν αξιολογα πραγματα, αρχειακα η αλλα, ακομα και ποστς στο facebook.

 

 Για να συνεχισουν λοιπον να υπαρχουν, πρεπει να υπαρχουν και εσοδα, ειτε με διαφημισεις ειτε με συνδρομες.

 

 Εφοσον λοιπον ειναι θεμα επιβιωσης οι διαφημισεις για τo facebook και το youtube, θα λαβουν τα μετρα τους.

 

 Οπως και εσυ θα λαβεις τα δικα σου.

 

 Το ηθικο highground φυσικα και το εχουν οι εταιριες, διοτι αυτες εχουν ενα προιον, το οποιο εσυ χρησιμοποιεις, δεν μπηκε ο Ζουκενμπεργκ στο site σου να δει κατι και εχει απαιτησεις.

 

 Φυσικα ομως ο καθενας κοιταει τα καλα και συμφεροντα, δεν κρινουμε.

 

 Κανε λοιπον οτι νομιζεις και τελειωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Θα την παλέψω κι εκεί όσο πάει.

 

Θυμήθηκα ένα αρχαίο meme, από εποχή που ο όρος δεν υπήρχε, το οποίο είχε δημοσιευτεί στο έντυπο περιοδικό "Βαβέλ". Έδειχνε τον Γιάσερ Αραφάτ, αξύριστο ως συνήθως, και έγραφε από κάτω: "Αραφάτ - Αντιστέκεται είκοσι χρόνια στα ξυραφάκια με επιτυχία".

 

Α, και κάτι ακόμη. Η πληροφορία ότι υπάρχουν δυνητικώς προβλήματα στο νομικό πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Ένωσης με τις τρέχουσες πρακτικές στο YouTube, γράφτηκε πρώτα από 'μένα, στο νήμα που κλειδώθηκε. Υπάρχει και πρόβλεψη για το συγκεκριμένο ζήτημα και την πιθανή έκβασή του, αλλά πάω και εγώ να αντισταθώ σε μία τυρόπιττα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου