Προς το περιεχόμενο

When a blind man cries από πρόβα....


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Άμα πάρεις Korg να πάρεις κανακαλό, όχι αυτές τις παλιατζούρες.

 

Καλά τα λέει το παιδί DIM.Πάρε αυτο που έχει και gps απ ότι βλέπω για να βρίσκεις τις νότες που χάνεις και κάμερα απο πίσω για να βλέπεις στην οθόνη όταν είναι σκοτεινά που κουμπώνουν τα καλώδια.Με 5.000 που κάνει,θα πρέπει να έχει.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manosx είπε

  Αυτη τη στιγμη στο thomman υπαρχει αυτο

 

 https://www.thomann.de/gr/native_instruments_komplete_kontrol_s61_mk2.htm?shp=eyJjb3VudHJ5IjoiZ3IiLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjJ9&reload=1

 

 460 ευρω, 61 πληκτρα Fatar με aftertouch, knobs, USB, και software που δικαιολογει μεγαλο μερος της τιμης.

 

 

Και άμα θέλει 88άρι?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα τρελαθώ... Μέχρι πρόσφατα όλα τα θέματα γινόντουσαν hijacked από τους tele ινφλουένσε... Τώρα γίνονται από τους πληκτράδες 🙄

  • Χαχα 7

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

  Αυτη τη στιγμη στο thomman υπαρχει αυτο

 

 https://www.thomann.de/gr/native_instruments_komplete_kontrol_s61_mk2.htm?shp=eyJjb3VudHJ5IjoiZ3IiLCJjdXJyZW5jeSI6MiwibGFuZ3VhZ2UiOjJ9&reload=1

 

 460 ευρω, 61 πληκτρα Fatar με aftertouch, knobs, USB, και software που δικαιολογει μεγαλο μερος της τιμης.

 

 Στις αγγελιες παλι του noiz, τα μονα φτηνοτερα συνθια που ειδα ηταν κατι μηχανηματα 20 και 30 ετων που οχι software, ουτε καν USB δεν εχουν τα περισσοτερα.

 

 Και υποψην: Τα πληκτρα δεν ειναι κιθαρες, που αν γραφουν πανω Fender τις πετας κατω και σπαει το πατωμα 😆 Ειναι πολυ πιο ευαισθητα εργαλεια, με απειρα σημεια που μπορει να χαλασουν, και που η επισκευη τους δεν ειναι τοσο απλη οπως ειναι οι περισσοτερες επισκευες της κιθαρας, σε παμπολες περιπτωσεις μαλιστα ειναι αδυνατη η ασυμφορη γιατι αντε να βρεις το ταδε component απο το 1993.

 

 Αν θελει καποιος τον ηχο της ταδε παλιατζουρας, να το καταλαβω να μπλεξει. Να παει ομως σε αρχαιο μηχανημα επειδη θελει controller, τη στιγμη που με 4 κατομπαλα παιρνει το σωστο το ωραιο το προστυχο, αυτο ειναι παρανοια.

 

το ξέρω ρε μάνα μου, αυτό το λιγουρεύομαι, αλλά ήδη έχω ένα νεκταρ 49άρι και ένα native Μ32 σαν αυτό που δείχνεις, που το παίρνω με το λάπτοπ στο υπόγειο, αμα απομακρύνομαι από τη σοφίτα.

Αλλά δεν καταλαβαίνετε ένα βασικό όλοι, ΔΕΝ είμαι ΠΛΗΚΤΡΑς.

Τα πράγματα που θα ανέβουν σε κομμάτια από πλήκτρα είναι είτε παιγμένα με την κιθάρα με το fishman, είτε με κάποιο κοντρολερ (ακόμα και το σκ) και μετά πέφτει το μολύβι της αρκούδας, γιατί δεν μπορώ να τα παίξω για παραγωγή ούτε με 40 περάσματα. Γι αυτό το hammond αποκλείεται με audio για ηχογράφηση. Το έχω μόνο για να αυτοσχεδιάζω και να περνάω την ώρα μου. Που και πού μπορεί να ηχογραφήσω κάτι, αλλά μετά πρέπει να ψαλιδίζω τα λάθη. Γι αυτό και 99% ηχογραφώ με το σκ audio και στο Β3Χ για να μπορώ μετά να διορθώνω. Και θα το ξαναπώ για 10293874 φορά το Β3Χ είναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ στο sk.

 

καλό το 61άρι το κομπλήτ, αλλά έδωσα τόσα σχεδόν για το UA Max, χώρια που πήρα και κάτι στρυμόνες και ένα βρωμοπέταλο.....μανιζγκον, έχω και τον άλλονε να με λέει πάρε λεξ λούθερ....εφιάλτες βλέπω

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

 

Αλλά δεν καταλαβαίνετε ένα βασικό όλοι, ΔΕΝ είμαι ΠΛΗΚΤΡΑς.

Τα πράγματα που θα ανέβουν σε κομμάτια από πλήκτρα είναι είτε παιγμένα με την κιθάρα με το fishman, είτε με κάποιο κοντρολερ (ακόμα και το σκ) και μετά πέφτει το μολύβι της αρκούδας, γιατί δεν μπορώ να τα παίξω για παραγωγή ούτε με 40 περάσματα.

 

Αυτά πες τα στον @BillTrantos, που προτιμάει τα midi πλήκτρα απ' την midi κιθάρα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

και να προσθέσω, για να μπω στη διαδικασία ηχογράφησης πρέπει να ανοίξω συνολικά μπορεί και 40 διακοπτες και να περιμένω να ανοίξει ο πισής, να κάτσει η κάρτα με τη μία, να δει το πλήκτρο με τη μία, κλπ.

 

Ενώ το sk πατάω ένα κουμπί βάζω τα ακουστικά και δεν πά να βαράτε την πόρτα χάνομαι στην κοσμάρα μου και βουίζουν τα σωθκά μου

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Dim, για αυτο υπαρχει το midi. Γραφεις τα καλαμπορτζια σου, κανεις τις midi διορθωσεις σου, και μετα στελνεις στο sk τα διορθωμενα παιξιματα να τα γραψεις audio μια και καλη.

 

 Fusion, το αντιστοιχο 88αρι ειναι αυτο

 

 https://www.thomann.de/gr/native_instruments_komplete_kontrol_s88_mk2.htm

 

 

  Αντε, βαλτε καμμια τελε τωρα γιατι τα εχει παρει ο Τερρυ ασουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manosx είπε

 Dim, για αυτο υπαρχει το midi. Γραφεις τα καλαμπορτζια σου, κανεις τις midi διορθωσεις σου, και μετα στελνεις στο sk τα διορθωμενα παιξιματα να τα γραψεις audio μια και καλη.

 

χμμμ

δηλαδή μπορώ να στείλω τα διορθωμένα πίσω?

για πε μου...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 Fusion, το αντιστοιχο 88αρι ειναι αυτο

 

 https://www.thomann.de/gr/native_instruments_komplete_kontrol_s88_mk2.htm

 

 

Το ξέρω βρε Μάνο.

Αλλά έχει 9 κατόμπαλα (με την Black Friday έρχεται 755).

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Αυτά πες τα στον @BillTrantos, που προτιμάει τα midi πλήκτρα απ' την midi κιθάρα.

Βαλε κι εμενα μαζι

 

@gkourmoul1 Θα βγω για λιγο οφτοπικ κ θα σε ρωτησω κατι σχετικο με το κομματι που ανεβασες 🤣

Με τι κιθαρα παιζεις?

  • Χαχα 2

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου