Προς το περιεχόμενο

Ποιάς εταιρίας είναι αυτό το μπάσο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

xydoulis φοβερο σε ποιο παλιατζιδικο το βρηκες?

 

Το μαγαζάκι είναι στην παρασκευοπούλου ανάμεσα δελφών και κωνστ/πόλεως στη Θεσσαλονίκη.Το όνομα του μαγαζιού δυστυχώς δεν το συγκράτησα καθόλου :(

 

εχει και αλλα οργανα εκει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Χμμμ...φαινεται πειραγμενο! 8O Στο σημειο που "πιανει" το μπρατσο με το σωμα...τι να πω...

 

Φαίνεται να παίρνει ένα τραπεζοειδές καπάκι που καλύπτει και το neck plate και την κοιλότητα της μπαταρίας, οπότε μπορεί απλώς να είναι προχειροδουλειά καθότι το σημείο αυτό δεν φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xydoulis φοβερο σε ποιο παλιατζιδικο το βρηκες?

 

Το μαγαζάκι είναι στην παρασκευοπούλου ανάμεσα δελφών και κωνστ/πόλεως στη Θεσσαλονίκη.Το όνομα του μαγαζιού δυστυχώς δεν το συγκράτησα καθόλου :(

 

εχει και αλλα οργανα εκει;;

 

Τι να σου πω? Δεν είδα κανένα άλλο όργανο εκεί πέρα :(

Ίσως άμα ψάξεις να έχει άλλα δεν είδα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ...φαινεται πειραγμενο! 8O Στο σημειο που "πιανει" το μπρατσο με το σωμα...τι να πω...

 

Φαίνεται να παίρνει ένα τραπεζοειδές καπάκι που καλύπτει και το neck plate και την κοιλότητα της μπαταρίας' date=' οπότε μπορεί απλώς να είναι προχειροδουλειά καθότι το σημείο αυτό δεν φαίνεται.[/quote']

 

Το συμπέρασμά σου δεν το καταλαβαίνω απλά μου φαίνεται διαφορά κατασκευαστικής νοοτροπίας.Αλλιώς τα κατασκεύαζαν τότε χωρίς να γνωρίζουν τα ζητήματα εύκολης πρόσβασης.Πόσο μάλλον αν λάβουμε υπόψιν και την πιθανότητα να είναι χειροποίητο ή από κάποια βιοτεχνία της εποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Χμμμ...φαινεται πειραγμενο! 8O Στο σημειο που "πιανει" το μπρατσο με το σωμα...τι να πω...

 

Φαίνεται να παίρνει ένα τραπεζοειδές καπάκι που καλύπτει και το neck plate και την κοιλότητα της μπαταρίας' date=' οπότε μπορεί απλώς να είναι προχειροδουλειά καθότι το σημείο αυτό δεν φαίνεται.[/quote']

 

Το συμπέρασμά σου δεν το καταλαβαίνω απλά μου φαίνεται διαφορά κατασκευαστικής νοοτροπίας.Αλλιώς τα κατασκεύαζαν τότε χωρίς να γνωρίζουν τα ζητήματα εύκολης πρόσβασης.Πόσο μάλλον αν λάβουμε υπόψιν και την πιθανότητα να είναι χειροποίητο ή από κάποια βιοτεχνία της εποχής.

 

Η μπαταρία δεν παίρνει καπάκι? Θα κάνω ένα σκίτσο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τρελέ σκιτσογράφε μια χαρά το έκανες το σχέδιο και μια χαρά το έχω αυτό το καπάκι απλά το έβγαλα για να φανεί που μπαίνει η μπαταρία. Νομίζω πως όποιος γνωρίζει τα ελάχιστα από ηλεκτρικά όργανα μπορεί να καταλάβει πως βιδώνει καπάκι στο συγκεκριμένο σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Βρε τρελέ σκιτσογράφε μια χαρά το έκανες το σχέδιο και μια χαρά το έχω αυτό το καπάκι απλά το έβγαλα για να φανεί που μπαίνει η μπαταρία. Νομίζω πως όποιος γνωρίζει τα ελάχιστα από ηλεκτρικά όργανα μπορεί να καταλάβει πως βιδώνει καπάκι στο συγκεκριμένο σημείο.

 

Και τότε όταν έγραψα

Φαίνεται να παίρνει ένα τραπεζοειδές καπάκι που καλύπτει και το neck plate και την κοιλότητα της μπαταρίας' date=' οπότε μπορεί απλώς να είναι προχειροδουλειά καθότι το σημείο αυτό δεν φαίνεται.[/quote']

 

Γιατί είπες ότι δεν το καταλαβαίνεις?

Το συμπέρασμά σου δεν το καταλαβαίνω απλά μου φαίνεται διαφορά κατασκευαστικής νοοτροπίας.Αλλιώς τα κατασκεύαζαν τότε χωρίς να γνωρίζουν τα ζητήματα εύκολης πρόσβασης.Πόσο μάλλον αν λάβουμε υπόψιν και την πιθανότητα να είναι χειροποίητο ή από κάποια βιοτεχνία της εποχής.

 

Επίσης, τι σημαίνει "διαφορά κατασκευαστικής νοοτροπίας.Αλλιώς τα κατασκεύαζαν τότε χωρίς να γνωρίζουν τα ζητήματα εύκολης πρόσβασης."

 

Το να είναι χειροποίητο (ιδιοκατασκευή) το αποκλείω. Όπως επίσης το να προέρχεται από μικρή βιοτεχνία. Το πρώτο γιατί εκείνη την εποχή είναι πολύ απίθανο ένας Ρώσσος χομπίστας να είχε πρόσβαση σε πράγματα όπως pickguard διακόπτες μαγνήτες κλπ. Βιοτεχνίες δεν υπήρχαν.

Θεωρώ πιο πιθανό να είναι κατασκευασμένο από μεγάλη κρατική εταιρεία που έβγαζε πάσης φύσης μουσικά όργανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να είναι χειροποίητο (ιδιοκατασκευή) το αποκλείω. Όπως επίσης το να προέρχεται από μικρή βιοτεχνία. Το πρώτο γιατί εκείνη την εποχή είναι πολύ απίθανο ένας Ρώσσος χομπίστας να είχε πρόσβαση σε πράγματα όπως pickguard διακόπτες μαγνήτες κλπ. Βιοτεχνίες δεν υπήρχαν.

 

Μην αποκλειεις να ειχε καποιος την πολυποθητη προσβαση σε αυτα.. :lol:

Δεν ηταν δα και τοσο πισω στη Ρωσσια! :) χιχι

Οποιαδηποτε κατασκευη μπορει να ειναι χειροποιητη,και,αν και δε γιγνωσκω

παραπανω στον τομεα,μαλλον για χειροποιητο το κοβω.. :oops:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου