Προς το περιεχόμενο

Ποιάς εταιρίας είναι αυτό το μπάσο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αγόρασα σε ένα παλιατζίδικο στη Θεσσαλονίκη σε τιμή ευκαιρίας με μόνο πρόβλημα λίγο σκευρωμένο μανίκι!! Βέβαια υπάρχει και το πρόβλημα της μάρκας που δεν ξέρω ποιάς εταιρίας είναι και από ποιά χώρα...Υποψιάζομαι ανατολικό μπλοκ...

Στη θήκη του έχει γραμμένο κάτι στα ρώσσικα και έχει λογότυπο ένα περίεργο Y// (ή κάπως έτσι..).

 

Από ήχο είναι γεμάτο μιας και είναι active.Οι διακόπτες είναι effects και gain αλλά και επιλογείς μαγνητών!!Είναι πενταπολικό και δεν ξέρω

για όλους τι κάνουν αφού είναι περίπου από τα 70's και στερεοφωνικό!!!!

 

Το μεγάλο του πρόβλημα είναι πως το μανίκι δυστυχώς δε στρώνει αφού η βέργα μέσα του κόβει βόλτες κι έχει καταλλήξει να κάνει πλέον για χρήση στα δάση για ποιο σοβαρούς σκοπούς από τη μουσική δήλ. κυνήγι!!

 

Για Photo: http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/xidoulis1/Rotation%20of%20DSC00432_2.jpg

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/xidoulis1/Rotation%20of%20DSC00434_2.jpg

 

Resize%20of%20Rotation%20of%20DSC00436_4.jpg

 

Resize%20of%20Rotation%20of%20DSC00432_2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε, το μπάσο αυτό μου θυμίζει παρα πολύ fender jaguar αλλα το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι.Προφανώς θα ήταν κανένα custom bass το όποιο βρήκε ο παλιατζης και σου το πούλησε.

Α΄να σε ρωτήσω,τι είναι αυτα που βρίσκονται στο pickguard...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο, πολυ καλη αγορα :!: Σπανιο vintage μπασακι! :lol: Μην σε παραξενεψει αν τελικα αποδειχθει χειροποιητο! Παντως εμενα μου θυμιζει το στυλ κατι απο τα μπασα που εβγαζε η "EKO" στα τελη του '60 και γενικα στην Ελλαδα εχουν ξεμεινει αρκετα ΕΚΟ απο τις παλιες καλες εποχες.Αλλα δεν ειμαι σιγουρος...το headstock δεν δειχνει να ειναι γνωριμο...

Επισης χωρις να θελω να σε αμφισβιτισω, αποκλειετε αυτο το μπασο να ειναι "active" βλεπωντας τους μαγνητες και αν σκεφτεις και τα χρονακια του... :lol:

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να σκανάρεις τα ρώσικα μπας και βγάλω καμιά άκρη; Όχι, όχι δεν έχω σχέσεις με την ρώσικη μαφία...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου