Προς το περιεχόμενο

Δάσκαλος, ταλέντο μαθητή, ειλικρίνεια


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Ali Barout είπε

Ριφάρα έχει, χάνετε όσοι δεν το έχετε ακούσει.

Πες μου οτι το θυμασαι κουναβε?

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

ΤΑΞΙΤΖΗΣ:

 

Ησουν μεγαλο ταλεντο

Τρελος γκολτζης

Που η μοιρα ομως σου εμελε, να γινεις ταξιτζης

 

Στα δεκαοχτω σου τα χρονια

Στης πρωτης εθνικης τα σαλονια

Τα γκολ να πεφτουν βροχη

Και πρωτη μουρη να εισαι εσυ

 

Μα ηρθε ο τραυματισμος σου

Που σου κατεστρεψε το ποδι

Κ απο τοτε φιλε Φωτη

Δεν ξανακλωτσησες το τοπι

 

Ο πληγωμενος εγωισμος σου

Μα κι ο πατερας σου κ ο αδερφος σου

Που απο εσενα περιμεναν πολλα

Σε ωθησαν να βρεις δουλεια

 

Να φερεις στο σπιτι λεφτα 

Σπουδαιος να νιωσεις ξανα

Να γινεις χρησιμος κ εσυ

Κ ετσι πηρες το ταξι

 

Δωδεκα ωρες τη μερα

Απο Ηρακλειο στη Δραπετσωνα

Για σενα που ολοι λεγαν

Να'τος ο νεος Μαραντονα

 

Ο νεος Μαραντονα

Ο νεος Μαραντονα

Ο νεος Μαραντονα

Κουοτ για να μη χαθεί στην αλλαγή σελίδας

7 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Πες μου οτι το θυμασαι κουναβε?

Τα καλά έργα μου μένουν.

 

|: A A E A F D A A~|~A G F E D C B A F~|~F F C F D E D G~|~G G D G E F E C :|

 

(Νομίζω)

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Σε έναν που έχει βλέψεις για επαγγελματική καριέρα, βιοπορισμό για το είδος και πρέπει αναγκαστικά να έχει μια πορεία ή να πληρεί έστω και μόνος του κάποια κοινώς αποδεκτά του χώρου στάνταρ, που όσο εξελίσσεται η ανθρωπότητα και ιδιαίτερα λόγω της καπιταλιστικής αντίληψης που υπερέχει την κινεί, εκεί χρειάζεται να κριθεί αυστηρά

 

 

 Ετσι ειναι ρε Κωσταρα το ατιμο το ΣΥΣΤΗΜΑ φταιει, πατουν πανω σε πτωματα, παρε εδω την ΤΑΛΕΝΤΑΡΑ να ριξεις ζεμπεκια ναουμε ασουμε και ολα τα εις ουμε

 

 

 

 

  • Χαχα 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosx είπε

 

Μεγάλη μορφάρα ο τύπος. Δεν ξέρω αν ζει ακόμα, έχω να τον συναντήσω χρόνια. Πέρναγες κάτι χειμωνιάτικα βράδια απ'την γέφυρα της Χαλκίδας, μιλάμε για 3-4 το πρωί, και τον έβλεπες να έχει αράξει το αμάξι με ορθάνοικτες τις πόρτες πάνω στο πεζοδρόμιο λίγο πριν τα σκαλάκια της παραλίας και δίπλα ακριβώς στη γέφυρα, να ακούει στη διαπασών Καζαντζίδη και να τραγουδάει μαζί.😆
Έσκαγε και στα χωριά της Εύβοιας και πούλαγε ή έδινε τζάμπα το CD του.

  • Like 2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Κουοτ για να μη χαθεί στην αλλαγή σελίδας

Τα καλά έργα μου μένουν.

 

|: A A E A F D A A~|~A G F E D C B A F~|~F F C F D E D G~|~G G D G E F E C :|

 

(Νομίζω)

Μπααα αναποδη φασολαδα που σκαει σε μι ητανε τα βερς. Σιγα να μην ηταν φασολαδα δηλαδη τοτε.

Κ αν κρινω απο το ποσο παλιο ειναι η μι δεν ειναι καν secondary dominant να γυρισει σε Λαμινορε.

 

12 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Ε βάλτε το βρε αν υπάρχει, να το ακούσουμε κι εμείς ...

Δεν υπαρχει φιουζιε, αλλα αν υπηρχε καλο θα ηταν να μην ακουστει ετσι οπως ηταν παιγμενο/τραγουδισμενο 🤣

 

Ο Γιωργης το ξερει απο.. λαηβ

 

Αυτο πρεπει να προσφερθει καποιος συμφορουμιτης με καλη φωνη κ κιθαρες να το ξαναφτιαξουμε

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για έναν μαθητή σαν και εμένα, οι σκέψεις σας, που εκφράζουν τη σκοπιά του δασκάλου, είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσες.

 

Βέβαια, όταν αποφασίσω να ξεκινήσω τα μαθήματα στα πλήκτρα, κάτι που σκοπεύω να κάνω σύντομα,  θα επιλέξω από το ισχυρό φύλο.  
 

Δασκάλα 
 

 

  • Like 1
  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Μεγάλη μορφάρα ο τύπος. Δεν ξέρω αν ζει ακόμα, έχω να τον συναντήσω χρόνια. Πέρναγες κάτι χειμωνιάτικα βράδια απ'την γέφυρα της Χαλκίδας, μιλάμε για 3-4 το πρωί, και τον έβλεπες να έχει αράξει το αμάξι με ορθάνοικτες τις πόρτες πάνω στο πεζοδρόμιο λίγο πριν τα σκαλάκια της παραλίας και δίπλα ακριβώς στη γέφυρα, να ακούει στη διαπασών Καζαντζίδη και να τραγουδάει μαζί.😆
Έσκαγε και στα χωριά της Εύβοιας και πούλαγε ή έδινε τζάμπα το CD του.

 

 

 Εχω και καλυτερη ιστορια.

 

 Πολλα χρονια πριν στην Ομονοια, ειχαμε κατεβει ποιος ξερει τι διαλα θα θελαμε, κανα δισκο; Anyway.

 

 Και οπως περπαταμε εκει στο κατω μερος, ξαφνικα νομιζαμε οτι ειμασταν στην Ιερουσαλημ το 33 μ.Χ.

 

 Ειναι τυπος κανονικα, χιτωνας, μαλουρα, γενιαδα, πανω σε γαιδαρο, με τον σταυρο, μεγαλο σταυρο, full size, dreadnought, οχι αυτους που τους φορας, αυτους που σε σταυρωνουνε.

 

 Λοιπον ειναι πανω στο γαιδαρο τωρα αυτος, με το σταυρο στους ωμους, κανονικα, και ξα γινεται απο πισω χαος, πορεια κανονικη, σταματημενα αμαξια τωρα να κορναρουν και τετοια, και "μπραβο" και "ζητω" και "μεγαλε" και τετοια.

 

 Τη φατσα του φιλου που ειχαμε κατεβει μαζι ακομα τη θυμαμαι, κατι αναμεσα σε κουφαθηκα, καραφλιασα και κοντευω να μεινω στον τοπο απο τα γελια.

 

 Να μη στα πολυλογω, καποια στιγμη παω να ψηφισω, και βλεπω τον τυπο κανονικα, με γαιδαρο σταυρο κλπ πρωτη μουρη στο ψηφοδελτιο, με κομμα δικο του.

 

 Και τιποτα αλλο να μην ξερεις απο την Ελλαδα, με αυτη την ιστορια εισαι καλυμμενος πιστευω.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου