Προς το περιεχόμενο

πως ηχογραφουμε midi drums.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα χρησιμοποιω το ezdrummer. Το θεωρω πολυ καλο στους ηχους του(δεν εχεις να πειραξεις σχεδον τιποτα, αφου ειναι ετοιμοι οι ηχοι), αλλα δεν εχω ακουσει/δοκιμασει το BFD που πολλοι εδω μεσα λενε οτι ειναι το καλυτερο(αλλα και πιο φασαριοζικο).

 

Επισης, αυτο που κανω οταν γραφω ντραμς, ειναι οτι ανοιγω τον drum editor Που εχει το cubase και βαζω ταμπουρο-ταμπουρο(ή αλλιως τελιτσα τελιστα το καθε κρουστο) μεχρι το τελος του κομματιου. Μπορει να ειναι πεδεμα, αλλα προσωπικα στο τελος ικανοποιουμαι(σκουπιζομαι,παω για τσιγαρο μετα κλπ:lol:).

Οσες φορες εχω πειραξει το tempo track, δηλαδη το tempo των τυμπανων, παντα ολα τα αλλα θελουν να ξαναηχογραφιθουν, καθως το μονο που πειραζω απο το tempo track, ειναι το tempo track του midi. Αρα με αυτον τον τροπο, δεν εχω βρει κατι εγω, που να μπορεις να πειραξεις και τον χρονο στο audio που εχεις γραψει. Τωρα αν ολα ειναι midi Που γραφεις(που απ οτι ειδα βαζεις και κιθαρα κανονικη), θα γινεται.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όλα αυτά μου φαίνονται κινέζικα και επειδή είμαι πολύ τεμπέλης...(αλλιως τελιτσα τελιστα το καθε κρουστο... αγόρι μου forensick)... Stormdrum ή από τις λούπες τις M-audio (που είναι κα-τα-πλη-κτι-κές) Jimmy Chamberlin Signature Drums Vol. 1 (δεν είναι βέβαια midi άλλα το αποτέλεσμα είναι super professional)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου